Zavrieť

Porady

Open Office

Ahojte, používate niekto Open Office? Potrebovala by som niečo vedieť a neviem si s tým poradiť.
Potrebovala by som napísať text na šírku papiera. Ale neviem ako, poradí mi niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Neviem, či som dobre pochopila, ale určite pomoze ponuka:
    format - strana - zaskrtnut policko "na sirku".

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    zlatica76
    Neviem, či som dobre pochopila, ale určite pomoze ponuka:
    format - strana - zaskrtnut policko "na sirku".
    Super zlati, dakujem velmi pekne, velmi si mi pomohla. A ešte jedna otázočka, v Open Office nie je niečo také ako vo Worde, tie druhy pisma, neviem ako sa to vola, WordPad myslim, alebo take nieco, neviem ci vies co myslim.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Neviem na čo myslíš - chceš zmeniť typ písma "Times New Roman" na "Arial"? To funguje rovnako ako vo Worde, ak to nemáš na lište tak potom Format - Znak - karta "Písmo". Problém môže byť v tom, že nemáš nainštalované fonty, ale niektoré sú inštalované automaticky.

    Alebo myslíš na WordArt? Neviem, ja to nepoužívam ani vo Worde - preferujem heslo "v jednoduchosti je krása" - čiže nepoužívam takéto vymoženosti. Niečo podobné ale podľa mňa existuje v "kresbe" OOo - čiže najprv si spravíš obrázok v "Kresbe" (Drawing) a potom si to skopíruješ do textu kde potrebuješ.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Doplňujem - existuje to v "Kresbe" - galéria písmomaľby. Ďalej si už hádam poradíš

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    zlatica76
    Neviem na čo myslíš - chceš zmeniť typ písma "Times New Roman" na "Arial"? To funguje rovnako ako vo Worde, ak to nemáš na lište tak potom Format - Znak - karta "Písmo". Problém môže byť v tom, že nemáš nainštalované fonty, ale niektoré sú inštalované automaticky.

    Alebo myslíš na WordArt? Neviem, ja to nepoužívam ani vo Worde - preferujem heslo "v jednoduchosti je krása" - čiže nepoužívam takéto vymoženosti. Niečo podobné ale podľa mňa existuje v "kresbe" OOo - čiže najprv si spravíš obrázok v "Kresbe" (Drawing) a potom si to skopíruješ do textu kde potrebuješ.
    Ano, presne WordArt to bol, aspon myslim.
    Ďakujem pekne, pozriem sa na to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.