Zavrieť

Porady

Dohoda o vyk. práce a nepravidený príjem

Mám dohodára o vyk. práce. Uzavrel dohodu od 15.12 do 18.12.2014. Volala som do SP a tam mi povedali aby som ho prihlásila na nepravidelný príjem. To som aj urobila. Robila som výpočet mzdy mal brutto 557.16 EUR ale pri výpočte a rozpočítaní mi bralo vymeriavaci základ do SP len 519,32 EUR a poistenie v nezam. mi vôbec neurobilo bolo nulové.
Čítala som výklad p. Mihála a tam je že Dohody s nepr. príjmom sa rušia a odvádza sa aj poistenie v nezamestnanosti. Už som z toho totálne sprostá.
Alebo ako to ja chápem dohody s nepr. príjmom zostanú len sa vyplácajú mesačne. Ale potom ako urobiť výpočet? Ak ho urobím ako pravidelný príjem pojde do mes. výkazu na SP a nie do vykazu poistného, ak s nepravidelným príjmom, urobí mi toto rozpočítanie.
Prosím o radu mám mzdu prerobiť? Prečó mi nezobralo celu sumu rozpočítava to nejako na dni a preto?
Už som z toho celá popletená
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Pri výpočte VZ program zohľadnil strop , to je dobre. Neide odvod na poistenie v nezamestnanosti a ani na nemocenské, nepr.príjem ide na výkaz poistného a príspevkov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jarsza Dakujem. ešte mi nie je jasný ten strop
    J+K mesačný VZ je 4025€ , takže táto suma deleno 31 = 129,83€ na deň, krát 4 dni trvania dohody = 519,32€
    jarsza Dakujem velmi mi to pomohlo, už mi je to jasné, teda to bolo na dni
      zbaliť

    Dohoda o vyk. práce a nepravidený príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.