Zavrieť

Porady

Preč z 2.piliera?

duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rad by som sa dozvedel, ako zbojnici v komerčných poistovniach vypočítvajú doživotné anuity zo sumy nasporenej v 2.pilieri.


citujem "Realita je však úplne iná, keďže na nízkych súkromných dôchodkoch momentálne strácajú všetci. Teda aj ľudia, ktorí každý mesiac zarábajú 3–násobok minimálnej mzdy, čo je hrubý plat viac ako 2 400 eur za mesiac. Zamestnanec s takýmto platom si v druhom pilieri našetril za uplynulých 10 rokov 22 080 eur, za čo si od súkromnej poisťovne môže kúpiť mesačný dôchodok vo výške 63 eur."

zdroj: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...y-mohli-odist/


Ak zostaneme pri tom príklade, a poistenec teraz dosiahol 62 rokov a ked mu bude služiť zdravie a dožije sa pekných 80 rokov, tak bude poberať smiešnych 63 EUR 18 rokov. 18 rokov x 12 mesiacov = spolu 216 dôchodkov po 63€. Spolu mu vyplatia iba 13.608€.
Nie som poistny matematik, rad by som videl argumenty odborníka, pretože toto poistovne po*rali. To akože vypočítali tu doživotnú anuitu, ako keby sa všetci dožili 90 rokov?
Naposledy upravil duves : 22.01.15 at 06:52
Usporiadat
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

vystúpite?
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zle si to pochopil,on dostane dôchodok normálne aj zo sociálky,aj z tej poisťovne.Ale bude to menej,ako keby bral iba zo sociálky.
V dnešnom SME je o tom veľký článok. Porovnávajú tam hypoteticky dôchodky.Človek s najnižším príjmom by mal o cca 15eur menší dôchodok,keby bol v II.pilieri.
Človek s najväčším príjmom by mal dôchodok nižší o 3 eurá,keby bol v II.pilieri.
čiže lopatisticky-nízkopríjmového II.pilier okradne mesačne o 15 a vysokopríjmového o 3 eurá.
Hypoteticky.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

KoxXxo
vystúpite?
nie je dovod
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kopretinka
zle si to pochopil,on dostane dôchodok normálne aj zo sociálky,aj z tej poisťovne.Ale bude to menej,ako keby bral iba zo sociálky.
V dnešnom SME je o tom veľký článok. Porovnávajú tam hypoteticky dôchodky.Človek s najnižším príjmom by mal o cca 15eur menší dôchodok,keby bol v II.pilieri.
Človek s najväčším príjmom by mal dôchodok nižší o 3 eurá,keby bol v II.pilieri.
čiže lopatisticky-nízkopríjmového II.pilier okradne mesačne o 15 a vysokopríjmového o 3 eurá.
Hypoteticky.
duves porovnáva - kolko vloží s tým kolko dostane späť vo forme dôchodku
1 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Nikto vám nedá viac, ako Fico sľúbi.
II. pilier vychádza z toho, čo v systéme je.
Sociálna poisťovňa sľúbi podľa zákona, a keď nebude z čoho, zmení zákon.
Ja sa dôchodku možno an nedožijem, tak zdedia deti.
5 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

nemyslim si ze poistovne nieco pos*ali ... ok, urcite nejake predpoklady (umrtnostne tabulky) z dovodu opatrnosti nadhodnotili, ale reci o 30% marzi v mediach su totalnym nezmyslov hlupakov ktorí nemaju o poistnej matematike ani sajnu ale idu sa vyjadrovat a prezentuju nezmyselne prepocty "tolko zaplatil, tolko dostane"

vo vyske dochodku su zapocitane aj rizika ako pozostalostny dochodok, indexacia, dedenie, vsetky tieto rizika dochodok ZNIZUJU ... hlavne to dedenie znizuje dost vyrazne a za to moze fico ... dedenie v dozivotnom dochodku je z hladiska poistnej matematiky nezmysel
2 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Pamätám si, že organizátori II. piliera upozorňovali na to, že neoplatí sa vstupovať ľuďom ktorí majú menej ako 20 rokov do dôchodku a preto som do neho nevstúpil. Už v začiatkoch uvádzali, že to nebude pre nich výhodné. Napriek tomu tam takíto ľudia vstupovali. Tu je výsledok. Toto hrá Ficovi do karát a môže smelo vyťahovať ďalšie tehličky s už aj tak oslabeného piliera a rozdávať sociálne balíčky.
Výhodou je možnosť dedenia. Kdežto v I. pilieri zatrepeš krpcom a nikto nedá dedičom ani fuka napriek tomu, že poistné poctivo platili.
Ja by som z II. piliera nevystupoval, ak by som mal možnosť sporiť dlhšie.
8 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
kopretinka
zle si to pochopil,on dostane dôchodok normálne aj zo sociálky,aj z tej poisťovne.Ale bude to menej,ako keby bral iba zo sociálky.
V dnešnom SME je o tom veľký článok. Porovnávajú tam hypoteticky dôchodky.Človek s najnižším príjmom by mal o cca 15eur menší dôchodok,keby bol v II.pilieri.
Človek s najväčším príjmom by mal dôchodok nižší o 3 eurá,keby bol v II.pilieri.
čiže lopatisticky-nízkopríjmového II.pilier okradne mesačne o 15 a vysokopríjmového o 3 eurá.
Hypoteticky.
No ja som to vobec zle nepochopil. Mne je jasne, že budem poberat dochodok aj zo SP (mam 52 rokov).

Iba som chcel poukazat, že ten vypočet z komerčných poisťovní je silne poškodzujúci. Ved si to prepočítaj. Ludia sa nedožívajú v priemere 80 rokov. A sporiteľ z toho príkladu podla denníka Pravda nebude mať v anuite vyplatenú nasporenú sumu ani pri dožití jeho 80-ky.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ferdosondo
Pamätám si, že organizátori II. piliera upozorňovali na to, že neoplatí sa vstupovať ľuďom ktorí majú menej ako 20 rokov do dôchodku a preto som do neho nevstúpil. Už v začiatkoch uvádzali, že to nebude pre nich výhodné. Napriek tomu tam takíto ľudia vstupovali. Tu je výsledok. Toto hrá Ficovi do karát a môže smelo vyťahovať ďalšie tehličky s už aj tak oslabeného piliera a rozdávať sociálne balíčky.
Výhodou je možnosť dedenia. Kdežto v I. pilieri zatrepeš krpcom a nikto nedá dedičom ani fuka napriek tomu, že poistné poctivo platili.
Ja by som z II. piliera nevystupoval, ak by som mal možnosť sporiť dlhšie.
Takto to nebolo, ludia čo mali príjem vyšší ako priemernú mzdu, tak sa im to vraj malo oplatiť vstupiť do 2.piliera. V čase vstupu som na tom tak aj bol a kedže som predpokladal asi 20 rokov sporenia, nevahal som.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

duves
Ferdosondo
Pamätám si, že organizátori II. piliera upozorňovali na to, že neoplatí sa vstupovať ľuďom ktorí majú menej ako 20 rokov do dôchodku a preto som do neho nevstúpil. Už v začiatkoch uvádzali, že to nebude pre nich výhodné. Napriek tomu tam takíto ľudia vstupovali. Tu je výsledok. Toto hrá Ficovi do karát a môže smelo vyťahovať ďalšie tehličky s už aj tak oslabeného piliera a rozdávať sociálne balíčky.
Výhodou je možnosť dedenia. Kdežto v I. pilieri zatrepeš krpcom a nikto nedá dedičom ani fuka napriek tomu, že poistné poctivo platili.
Ja by som z II. piliera nevystupoval, ak by som mal možnosť sporiť dlhšie.
Takto to nebolo, ludia čo mali príjem vyšší ako priemernú mzdu, tak sa im to vraj malo oplatiť vstupiť do 2.piliera. V čase vstupu som na tom tak aj bol a kedže som predpokladal asi 20 rokov sporenia, nevahal som.
Máš pravdu reč bola o vyššom príjme. Neviem, či zrovna vyššom ako priemernom. Ak sa však nemýlim, tak teraz je to iba 15 rokov. Plus netreba zabudnúť na to, že Fico oklieštil možnosti investovania a tým aj zhodnocovania vložených prostriedkov.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Je možnosť presunuť prostriedky do indexoveho fondu, za rok 2014 boli zhodnotenia okolo 16%: http://www.investujeme.sk/v-indexovy...-zarobit-i-16/
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pravica v Chile zaviedla tento podvod a nedavno politik z tejto krajiny povedal ano fungovalo to az pokial nebolo treba vyplacat ale ked sa zacalo, cele sa to "rozpadlo" a zkrachovalo ! Pravica v Madarsku to zrusila ! Pravica v Polsku to zrusila! a v Cesku do tohto podvodu ludia nevstupili a vlada to rusi.


Čilský dôchodkový systém je pred zrútením
http://www.blisty.cz/art/20688.html
2 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

duves
Pravica v Chile zaviedla tento podvod a nedavno politik z tejto krajiny povedal ano fungovalo to az pokial nebolo treba vyplacat ale ked sa zacalo, cele sa to "rozpadlo" a zkrachovalo ! Pravica v Madarsku to zrusila ! Pravica v Polsku to zrusila! a v Cesku do tohto podvodu ludia nevstupili a vlada to rusi.


Čilský dôchodkový systém je pred zrútením
http://www.blisty.cz/art/20688.html
Keď máš taký prehĺad mohol by si uviesť aj krajiny kde to funguje?
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Praveže nemam prehlad
0 1
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Napríklad tu : http://www.investujeme.sk/najlepsi-p...maju-v-dansku/
Ono je to o tom, kde to ako nastavia. Štát by mal byť ten kto to nastaví tak, aby penzijné fondy mohli sporiteľom prinášať, čo najlepší úžitok. Bohužiaľ u nás sa deje pravý opak.
2 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja som v druhom pilieri a určite to pre mňa je nevýhodné..... ale nevystúpim, už len preto, ako vystupuje súdruh Fico.... tá zloba v jeho hlase, keď vidí, že nemôže použiť nasporené peniaze už teraz na svoje populistické kroky, ktoré pomáhajú určitej skupine ľudí , na úkor iných slušných ľudí .....
Len sa obávam, že bude pokračovať v takých nastaveniach, že sa to naozaj neoplatí nakoniec ani tým, čo budú sporiť celý život.... lebo o tom to je.... dnes sa o dôchodcov stará v plnej sile štát, teraz prichádzajú prví dôchodcovia, ktorí si na dôchodok aspoň trochu našetrili sami a budú pýtať "menej" od štátu..... súčasné nastavenie 2. piliera, zníženie % na sporenie naozaj urobili 2.pilier nevýhodný.....
pokiaľ sa však vrátime k sporeniu 9 + 9 %, tak tí čo budú od začiatku poistenia v SP v 2. pilieri, dostanú už iba polovicu dôchodku od štátu, tú druhú budú mať zo svojich nasporených peňazí.... výhodné je to hlavne pre tých vyššie zarábajúcich, pretože dôchodok je týmto ľuďom krátený.... v 2. pilieri ho dostanú v plnej výške....
Myslím, že štát nemal nechať určenie veku pre dožitie na poisťovniach.... štatistika vie aspoň približne vypočítať priemerný vek ľudí aj za 20 rokov..... navýšenie na 93 rokov je naozaj neúmerné.... pokiaľ bude snaha zaviesť rozumné zákony, ktoré ochránia peniaze sporiacich na dôchodky, tak tu budú ľudia, ktorí sa budú mať dobre aj na dôchodku....
hlavne by sme sa mali začať učiť od tých, ktorým takýto dôchodkový systém už funguje...... "Rozumní ľudia sa učia na chybách iných, hlúpi na svojich" Táto vláda sa zatiaľ učí iba na svojich :-(
7 1
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

otazka nie je ci zostat ale dokedy to vydrzi....podla najnovsich prepostov 6miliard je 6miliard...a ze by nikdo o ne neprejavil zaujem sa mi nechce verit....na 100% par expertov uz pracuje a studuje ako sa dostat k usporam v "sulade so zakonom"...ja osobne tipujem ze to bude"Viktorova cesta"...ale vlastne ono to je jedno ...chlapci su sikovny ,poradia si...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
vulxy
otazka nie je ci zostat ale dokedy to vydrzi....podla najnovsich prepostov 6miliard je 6miliard...a ze by nikdo o ne neprejavil zaujem sa mi nechce verit....na 100% par expertov uz pracuje a studuje ako sa dostat k usporam v "sulade so zakonom"...ja osobne tipujem ze to bude"Viktorova cesta"...ale vlastne ono to je jedno ...chlapci su sikovny ,poradia si...
Ved to vyplacanie je tunelovanie. Z každeho našetreneho € vyplatia iba 50 centov. Tak to nastavili a ešte som nepočul, či nečítal, že to je zle vypočítané. Vážení, tento system počíta a finančnou negramotnosťou ovčanov. Ja pojdem z toho preč. Som sam, čo v tom objavil podvod?
0 1
Kempi Kempi

Kempi je offline (nepripojený) Kempi

ja ostavam o par rokov nebude mat stat na vyplacanie ani z toho prveho piliera a radsej dostanem aspon nieco z druheho ako vobec nic ale je to kazdeho rozhodnutie co spravi
3 0
hiro hiro

hiro je offline (nepripojený) hiro

Ferdosondo
Výhodou je možnosť dedenia. Kdežto v I. pilieri zatrepeš krpcom a nikto nedá dedičom ani fuka napriek tomu, že poistné poctivo platili.

Dedenie v 2. pilieri

V prípade smrti majiteľa dôchodkového účtu pozostalí dedia všetky peniaze uložené v dôchodkovej správcovskej spoločnosti.

Po nástupe do penzie si ľudia zakupujú súkromný doživotný dôchodok, ktorý zaručuje dedenie len počas prvých siedmich rokov poberania penzie.

Systém funguje tak, že ak dôchodca zomrie napríklad dva roky po nástupe do penzie, tak dediči dostanú vyplatené všetky penzie za zvyšných päť rokov. V prípade smrti po siedmich rokoch poberania dôchodku dediči nezískajú z druhého piliera žiadne peniaze.
Naposledy upravil hiro : 22.01.15 at 18:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať