Zavrieť

Porady

mam narok na cely invalidny dochodok

som na ciastocnom dochodku, asi 15 rokov liecim sa na epilepsiu. V auguste mi robili trojnasobny bajpas, prekonal som dva infarkty, jeden pred operaciou a druhy po operacii. 2.1.2015 som bol na posudkovej komisii. Za epilepsiu mi dali 40 a za bajpas 10percent. Mozem sa odvolat?
Naposledy upravil ivka70 : 22.01.15 at 19:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ak posudkový lekár určil ako hlavnú dg.epilepsiu, ďalšia dg. môže byť ohodnotená max. 10 %.

    Voči rozhodnutiu SP sa môžeš odvolať.

    4. Epileptické záchvaty a iné záchvatovité ochorenia, hodnotí sa frekvencia záchvatov, typ záchvatov, EEG nález, sprievodné psychické poruchy
    a) ľahká forma: generalizované záchvaty minimálne 1-krát ročne, parciálne záchvaty minimálne 1-krát mesačne 10 - 20
    b) stredne ťažká forma: generalizované záchvaty minimálne 1-krát mesačne, parciálne záchvaty minimálne 1-krát týždenne 30 - 40
    c) ťažká forma: generalizované záchvaty častejšie ako 1-krát mesačne, parciálne záchvaty častejšie ako 1-krát týždenne, so sprievodnými psychickými zmenami 50 - 60
    d) série generalizovaných alebo parciálnych záchvatov s ťažkým stupňom psychického postihnutia, s rezistenciou na liečbu 70 - 80
    e) po troch rokoch od zániku záchvatov pri ďalšej nutnosti antikonvulzívnej liečby (pre pretrvávajúcu pohotovosť k záchvatom) 10
    Posudkové hľadisko:
    Miera poklesu schopnosti zárobkovej činnosti sa určí podľa typu, počtu záchvatov a prípadných povahových zmien.


    8. Stavy po srdcových operáciách (revaskularizaené operácie, operácie chlopní, resekcia aneuryzmy, stavy po koronárnej angioplastike)
    a) s dobrým funkčným výsledkom 25 - 35
    b) stavy s poklesom výkonnosti pri stredne ťažkom zaťažení 40 - 50
    c) neschopnosť záťaže 70 - 90
    Naposledy upravil veronikasad : 22.01.15 at 17:40

    mam narok na cely invalidny dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.