Zavrieť

Porady

Reklamácia postele - neuznaná - čo teraz?

Dobrý deň,

ako postupovať v prípade neuznanej reklamácie postele? Postel je z drevotriesky a na oboch stranách postele sa mi prehli bočnice smerom von (roztiahla sa) a teraz sa mi prepadáva rošt pod lištu, na ktorej má byť položený.

Uznali prehnutie bočníc, ale nie reklamáciu, lebo že je to spôsobené mechanickým poškodením, že bola preťažená, pritom je to 160 manželská posteľ, na ktorej som spávala len ja.

Ďakujem za názory.
buchač Ivusik_Pampusik
...lebo že je to spôsobené mechanickým poškodením, že bola preťažená, pritom je to 160 manželská posteľ, na ktorej som spávala len ja.
==================================

1. Určite sama ? Každú noc ?
Lebo keď raz za čas...ajajáááááj....

2. Sama ?
Možno práve preto......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Spísal predajca reklamáciu? Oboznámil ťa vo výsledku šetrenia,kto ti môže posúdiť posteľ? To je len časť jeho povinností...a keďže o tom nepíšeš nič,obráť sa tu (poradia):http://www.pravaspotrebitela.sk/?pag...hures&itemid=9
    Niekedy stačí,že s predajcom jednáš takým spôsobom,aby si uvedomil,že si pripravená sa brániť.Z toho,že dostane pokutu za nedodržanie postupu od SOI ty mať nebudeš nič,ale on príde o peniaze,väčšinou to zaberie a koná.Ovšem,treba dodržať postup aj z tvojej strany a trvať na spísaní reklamácie-to je povinný urobiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivusik_Pampusik Ja som im posielala list - reklamáciu s opisom problemu a fotkami uvedeneho problemu, predajca mi poslal list, že postupili reklamáciu výrobcovi a odpísali, že síce vidno chybu na fotkách, ale neuznavaju reklamáciu.
    Peggynka V prvom rade:pokiaľ ti zamietli reklamáciu len na základe fotodokumentácie, tak ju zamietli bez odborného posúdenia ! A to majú priložiť k vybaveniu reklamácie ! Je to ich povinnosť.Napíš odvolanie voči zamietnutiu reklamácie s tým,že nepostupovali v zmysle Zákona o ochrane spotrebiteľa,posteľ je poškodená,nedá sa používať a požaduješ vrátiť peniaze,nakoľko výrobkom daného výrobcu nedôveruješ.V opačnom prípade budeš kontaktovať SOI na preverenie postupu vybavenia reklamácie,príp. sa budeš domáhať svojich práv na súde.Väčšinou to zaberie.
    Ivusik_Pampusik Dakujem za radu
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Alebo sa dá podložiť aj ten rošt nejakým polienkom ..
    KoxXxo alebo tak.
    Ivusik_Pampusik Alebo to tak neskutocne potom vrzga ze sa nikto nevyspi :P
      zbaliť

    Reklamácia postele - neuznaná - čo teraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.