Zavrieť

Porady

Zavadzanie Orangu pri prenose cisla ku nim

Prechadzal som z O2 do Orange.
Zmluvu som bol podpisat v orange okolo 28 decembra. Dali mi kartu, kde bolo ine cislo, spominali ze z nej mozem volat neobmedzene. Z tejto karty som vobec nevolal - ved naco ked tam bolo ine cislo. A pouzival som stale O2. Prenos cisla sa uskutocnil 7.1.2015. Co vsak je paradoxom Orange ratal do faktury aj toto obdobie kedy som tuto kartu ani len nezapol (cize od 28.12.2014 do 7.1.2015. Je to mozne?
Navyse vyplnal som ziadost cez internet, cize prvu fakturu som nemal platit ale platil som (znova porusenie podmienok, vraj az z dalsej faktury mi to strhnu, a toto iste aj pri bonuse 5Eur za prenos cisla)
avalik priloz scan, co ti vlastne fakturovali
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pred rokom som mala presne ten isty problem.

    Zavolala som do Orange,bez problemov mi v dalsej FA sumu stornovali. Odvtedy bez problemov...

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ja mám konkrétne s orange-om také skúsenosti, že keď úctovali to čo nemali (napr. mali byť volania zadarmo, a úctovali prevolané minúty), na základe reklamácie to odrátali v nasledujúcej faktúre.. a už si bol osobne v orange-i, a riešil si to??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ja mám zlé skúsenosti so Slovak Telekom. V septembri 2014som rušila pevnú linku, výpovedná lehota jeden mesiac. V októbri poslali ešte aj faktúru za mesiac november, lebo majú 2-mesačnú fakturáciu - mám ju zaplatiť a potom mi pošlú dobropis a platbu vrátia. Nezaplatila som - prečo by som mala platiť za niečo som som už nemohla využívať, aj keď to bolo len okolo 7€.

    Doteraz nie je reklamácia vysporiadaná
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko Nuz mala si zaplatit, lebo tak je to v zmluve a tak maju oni nastavnene systemy. Aj pokuty musis najprv zaplatit a z potom ich rozporovat. Robite si ludia problemy sami sebe a potom dudrete.
    veronikasad taiko, za čo som mala zaplatiť ? Veď linka je zrušená. Mňa nezaujíma nastavenie ich fakturačného obdobia. Faktúra bola vystavená 3 týždne po zrušení linky na pobočke, mňa nezaujíma, že zrušenie ešte nestihli zaevidovať do svojho systému. Rušila som linku osobne na prevádzke ST.
    taiko Nepisala si predtym, ze fakturu poslali uz po zruseni linky. Okrem toho si myslim, ze na pobocke Ti linku nezrusili, iba si podala ziadost o zrusenie linky.
    Zo skusenosti si myslim si, ze maju v zmluve napisane, ze fakturacne obdobie je 2 mesiace a ze sa zmluva da zrusit mesiac perd koncom fakturacneho obdobia? Takze mi z toho vychadza, ze ak si chcela zmluvu zrusit k 1-mu oktobru, musela si o zrusenie poziadat pred 1-ym septembrom. Ci sa mylim?
    veronikasad Zmluvu som rušila v septembri, výpovedná lehota bola jeden mesiac, teda končila 31.10. Súhlasím, fakturácia je 2-mesačná, ale splátky sa platia mesačne. Po doručení faktúry som ich informovala, že za november už platbu neuhradím, žiadala som o vystavenie dobropisu a vzájomné započítanie u nich. Z hľadiska účtovného všade inde úplne normálny postup, len u ST nie ...
    taiko myslim, ze klucom k celej peripetii je ta 2-mesacna fakturacna doba. Suhlasim, ze cele je to trosku postavene na hlavu a mozno nelogicke, ale stale si myslim, ze ak by si postupovala podla ich smernic, ci pravidiel, vyhla by si sa zbytocnym natahovackam.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    zmluvu si podpisal, to ze si kartu nepouzil je Tvoja vec. Preco by Ti ju Orange nemal uctovat, ked si ju uz Ty mal k dispozicii? Ina vec je ak by mali v podmienkach, ze neuctuju dobu od podpisu po prenesenie cisla. To by potom nemal byt problem zreklamovat. Co sa zlavy tyka, splnil si podmienky na jej ziskanie? Ak hej, tiez sa to da zreklamovat.
    Ved netreba hned dudrat, nadavat a plakat. Vsetko sa da vyriesit.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kolovratsk Je to zavadzanie, predavacky som sa pytal odkedy sa uctuje obdobie - od prenosu cisla. A poprosim neutocne spravanie, to si setrite pre svoje sukromie. Co sa tyka tohto pripadu zacal som to riesit so slovenskou obchodnou inspekciou. AK ti sa nebudu k nicomu mat budem to riesit s organizaciou na ochranu prav spotrebitelov so sidlom v Poprade...
    taiko ospravedlnujem sa ak som vyznel utocne, nebolo to zamerom. Len narazam na fakt, ze ludia si mnohokrat necitaju, co citat treba a potom sa im krivdi. To co povedala pracovnicka Orange uz nikto nepotvrdi, ani nevyvrati. Dolezite je to co si podpisal.
    A este raz spomeniem, ak si myslis, ze ta ukrividili, tak to reklamuj.
    avalik kolovratsk, ved priloz scan faktury a uved preco si prevzal druhu kartu ... preco bola vydana a odkedy mas na zmluve uvedene poskytovanie sluzieb
    arizona Neviem,ako je to tento rok,ale min.rok,ked som telefonovala do Orange,tak mi hned povedali,ze kedze som zmluvu uzatvarala cez net,nemala som ako vediet,ze to je docasna karta,lebo to tam nikde nebolo uvedene. Ja som kartu odlozila na policu,lebo som si myslela,ze je to uz nova karta,ktora zacne fungovat az po preneseni cisla. Ze je to karta z cislom Orange,ktora ma sluzit ako docasna /alebo aj trvala, ak ju nezrusim/, to som zistila ,az ked mi prisla FA a vyuctovanie ,akoze pausal za bezny mesiac na mne nezname cislo. Kedze som kartu ani raz nepouzila, neveela som, ze ma nove cislo. Takze to bolo dost nefer od Orange. Pred casom som prenasala cislo od Orange k O2, ziadnu kartu som nedostala,takze ma to ani tento raz nenapadlo...Ale som rada,ze moj argument bez problemov Orange akceptoval a sumu vratili.
    evuš Orange reklamáciu vždy prešetrí, no O2 už nechcem nikdy vidieť....

    Inak banky, mobilní operátori si hrabú pre seba a nie pre klientov :-)
    nunenko Orange reklamáciu vždy prešetrí, no O2 už nechcem nikdy vidieť....
    ...každý prešetrí, ale nie každý uzná. Je to minimálne ľahostajnosť od oranžových, keď sa prenášajúci vovedie sám do logického omylu, že zákazníkom orange sa stane až úspešným prenosom čísla.
    Oranžový však pošle SIM a prenášajúci podpíše, v dobrej viere ani nevie čo. Jeden z mála prečíta celú zmluvu, a jeden z toho mála ju aj pochopí, a ani jeden ju nepochopí úplne správne.
    Nezdá sa mi vôbec logické, že ak požiadam o prenos čísla od jedného operátora k druhému (napr. elektronicky) stanem sa načas zákazníkom oboch operátorov, obaja si budú účtovať za služby.
    Nechcem, a ani nežiadam o žiadnu dočasnú kartu!!! Je to nanútenie nechcenéno.
    O2 dáva za prenos naozajstný bonus, nie len zľavu z predraženého paušálu.
    arizona nunenko,pri objednavke cez net zmluvu prinesie kurier. A citat na ulici niekolko stranovu zmluvu,stojac pri dodavke, neraz za zleho pocasia ? To asi nerobi nik...ja som zmluvu tiez iba prebehla narychlo ocami,ale ziadnu zmienku o docasnej karte som nenasla. Ale objednavajucim , ktori su v zakaznickom centre osobne to asi predajca povie, ze dostavaju docasnu kartu a na co ma sluzit.
    nunenko Oni namajú čo dostať funkčnú, ale hlavne spoplatnenú DOČASNÚ kartu, tá sa má sfunkčniť v čase uskutočnenia prenosu. Nielen sfunkčniť, ale aj spoplatniť. Doporučujem sa obrátiť na telekomunikačný úrad, pretože nikto nemôže podmieňovať prenos dočasným, spoplatneným číslom.
    Úbohá firma, čo je odkázaná okrsdnúť zákazníka o €uro.
    Až do okamihu prenosu mám funkčné číslo, ich dočasné riešenia nechcem nepotrebujem. Tak, ako mi ho aktivujú dnes môžu mi hi aktivovať aj v deň prenosu.
    keby to bol jeden, dva dni u oboch operátorov OK. Lenže tie curvy špatné si nechajú podpísať aj doodu o predĺžení času na prenos. Posledne som to mal na asi dva týždne miesto zákonom určenej doby.
    Další odrb je v tom, že bónus za prenos sa začne uplatňovať až na ďaľšie celé fakturačné obdobie, ako by bol problém uplatniť alikvotnu čiastku aj za jeden deň prvého mesiaca a 29 dní posledného mesiaca.
    A to najpodstatnejšie je to, že prenos čísla môžem zrušiť, a ostane mi dočasné číslo natrvalo...
    evuš Daj to na súd !!!! A zaplať si trovy......
    misoft @nunenko: ja som pred časom tiež "prechádzal od fialových k modrým. A boli problémy - na strane fialových. Prenos čísla sa ešte vtedy platil (u fialových) - problém bol v tom, že modrí všetko zariadili, avšak fialoví nemali ani šajnu o tom, koľko mám "kreditu" a odpoveď - Zamietnuté". Po konzultácii u fialových mi povedali, že nemám dostatok kreditu (i keď som im na telefóne som im ukázal, že je vysoko nad). A problém bol v databáze fialových. Týždeň neaktualizované. Musel som znova u modrých požiadať o prenos čísla. Opakované akcia mi trvala 5 minút!. Ihneď som dostal SIM od fialových so svojim starým číslom. Po troch dňoch pípla SMS, že prenos uskutočnený, prehodil som SIM a išiel som ďalej. Žiadna dočasná karta - ihneď originál, funkčná po troch dňoch.
    nunenko Modrá je dobrá!
    Ja mám skúsenosť, že mi dali dočasnú kartu, ktorú doniesol kuriér. (Osobne mi vadilo, že mu nestačil OP, a chcel aj druhý doklad.)
    Karta bola aktivovaná, v deň ako som to kuriérovi podpísal, avšak u O2 Fer na faktúru je to jedno, aj tak neplatíš nič ak nevoláš.
    Pred rokom som prenášal z fialových do O2. Bolo čudné, hoci som mal kredit zlej kategórie prenos bol schválený, kredit odpočítaný, ale zostávajúci (niečo nad 1€) sa minúť nedal. Majú v tom bordel, aspoň mali.
    V deň uskutočnenia prenosu zrazu zo SIM-ky sa dalo volať. Reklamáciu na druhý pokus s upozorním na to, že sa budem sťažovať na Telekomunikačnom úrade uznali, a poslali aj odškodnenie, ktoré bolo väčšie ako stála celá SIM-ka s kreditom (krát tri SIM-ky).
    Základ je nedať sa odbiť a trvať na riešení.
    Výhovorka, že to systém je tal nastavený na mňa neplatí. Za systém zodpovedajú oni.
    Oranžový majú výhovorky, že pracovníčka urobila chybu, atď...
    Nemajú problém si vypýtať peniaze za vrátený ruter. Samozrejme že viac ako stojí úplne nový hocikde v obchode.
    Keď si to človek nevšimne a zaplatí má smolu.
    Až na urgenciu, prečo máme nedoplatok niekto niekde zistil, že za nevrátené zariadenie.
    Nikto sa nikdy neospravedlnil, že urobili chybu. Bolo to len 30€, ale nebol som jediný zákazník. Našťastie mám všetky doklady vždy odložené.
    U O2 nemám zatiaľ žiaden, ani najmenší problém, všetko riešia online a hneď. Vidím svoju spotrebu, mám reálne bonusy...
    misoft Ani ja s modrými nemám problémy - na kontaktom mieste sú vcelku ústretoví. Mojej 3/4 sa fón pokazil. A ako ženská, mala síce SD kartu, ale foto mala v pamäti fónu. Šiel na reklamáciu. I som jej vravel, že o fotky príde. A keďže platila paušál, tak som dostal pre ňu náhradný mobil). Po 21 dňoch SMS, že fón opravený. Nový firmware. A čo je zvláštne, oni jej bezplatne všetko, čo mala v pamäti, zálohovali a šupli späť. A neplatil som za to ani cent.
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Manžel v decembri odišiel z O2 do Orange - bez problémov... Faktúra bola ok.. Reklamuj.....

    Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

    Gabriela 19
    Ja mám veľmi zle skúsenosti s orange, podala som reklamáciu aj u ombudsmana a stále nie je vyriešená, je tomu už mesiac
    kolovratsk Ano maju tam vela podvodov v zmluve, taktiez defaultne zapinaju odkazovu sluzbu...ked vam niekto vola a mate vypnuty mobil tak platite vy od minuty....tiez s cielom aby zarobili...O2 malo ferovejsie jednanie, ale platil som tam mesacne 45eur a neboli schopni upravit cenu a bol som tam 4 roky...az po podpisani s orangom ponukli platinum za 33eur...ale uz som to neriesil....ale ked skonci tuto viazanost ak bude rovnaka ponuka prejdem spat...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Paradox nie len Orange...takých spoločností je plno..
    Home Credit, Banky, E-shopy, Dodávatelia

    2. Paradox je to vyplňovanie žiadosti cez internet.
    Nech si jeden vyskúša vziať pôžičku od banky cez net. Po vyplnení a nastavení podmienok sa jeden nedostane ani po tretí krok a už ho proste ďalej nepustí.

    3. Paradox je hlavne to, že to Zadarmo je v podstate najdrahšie.
    Zavádzajúce poplatky, neúplné informácie...atď

    4. Paradox je aj to, že dnešná doba priniesla lenivosť a podľa toho tak aj jednotlivci vyzerajú.
    DOPLNENIE :

    http://mobilmania.azet.sk/clanok/933...mu-operatorovi
    Všetko o prenose mobilného čísla k inému operátorovi
    Čo znamená prenositeľnosť čísla? V čom spočívajú výhody a nevýhody?

    Ide o možnosť ponechania si pri prechode k inému mobilnému operátorovi presne to isté telefónne číslo, ktoré zákazník využíval u pôvodného operátora. Vrátane predvoľby. Vďaka tomu nie je potrebné robiť žiadne zmeny na firemných tlačivách, vizitkách alebo upozorňovať na zmenu operátora svojich blízkych či obchodných partnerov.

    Nevýhodou je spoplatnenie tejto služby (s výnimkou O2) a fakt, že volajúci sa bude často podľa predvoľby (prefixu) mylne domnievať, že volá do inej siete, než v skutočnosti. Na to ho ale upozorní automatické hlásenie pred začatím hovoru.

    Medzi akými sieťami je možné číslo preniesť?

    Preniesť číslo si môžete medzi všetkými mobilnými operátormi alebo medzi pevnými sieťami. Číslo si môžete vziať aj k virtuálnemu operátorovi (Tesco mobile i Swan mobile) a naopak. Preniesť si mobilné číslo do pevnej siete a naopak sa nedá.

    Koľko bude stáť prenesenie čísla?


    Záleží od toho, od ktorého operátora budete prechádzať. Výšku administratívneho poplatku za prenesenie čísla si určuje ten operátor, od ktorého odchádzate. Pri prenesení čísla od Orangeu si pripravte 8 eur a od Telekomu 7,97 eura.

    Prenos zo siete O2 je bezplatný. Najneskôr od nového roka nebudú platiť poplatok pri odchode s číslom ani klienti Orangeu.

    Počítať treba aj s cenou SIM či aktivačným poplatkom u nového operátora. V O2 stojí nová predplatená SIM karta O2 Fér 0 eur. Aktivačný poplatok je 1 cent. Orange si účtuje 10 eur v prípade predplatenej karty Prima WOW s kreditom v rovnakej hodnote.

    Vydanie SIM karty pre prenesenie čísla k Telekomu bez vstupného kreditu stojí 4 eurá. Presne 9 eur stojí nová predplatená karta Easy Free alebo Easy Time s kreditom v rovnakej výške.

    V prípade paušálov je aktivačný poplatok v Telekome 10 eur. Orange aktivačný poplatok v prípade príchodu s číslom zrušil. O2 nemá pri platbe na faktúru takmer žiaden poplatok za aktiváciu (0,01 eura) a od zákazníkov s preneseným číslom si nepýta ani iniciačnú zálohu.

    Bude musieť zákazník navštíviť pôvodného i nového operátora?

    Nie, zákazník navštívi len operátora, ku ktorému prichádza. Na základne splnomocnenia bude operátor konať v jeho mene. Kontakt s pôvodným operátorom môže prísť len v prípade retenčnej ponuky a následne až pri ozname o akceptácii alebo zamietnutí žiadosti o prenos čísla.

    Koľko dní uplynie, kým moje číslo bude prenesené?

    Prenesenie môže trvať maximálne štyri pracovné dni. V súčasnosti trvá presne toľko dní.

    Budem informovaný, v ktorý deň sa číslo prenesie?

    Áno, presný deň vám bude oznámený SMS správou.

    Čo všetko urobí váš súčasný operátor, aby ste od neho neodišli?

    Počas plynutia lehoty vás možno bude kontaktovať a ponúkať vám rôzne benefity. Nemusí pritom ísť len o tie bežné, ktoré sú súčasťou práve prebiehajúcich akcií.

    Najmä v prípade, ak používate vyšší paušál, resp. sumy na vašich mesačných faktúrach nie sú najmenšie, vás operátor určite nebude chcieť stratiť a tak vám môže ponúknuť i ďalšie, nikde nepropagované retenčné výhody. Tie sa navyše môžu zlepšovať, pokiaľ úvodnú ponuku odmietnete.

    Okrem toho sa operátori zaiste budú zaujímať i o zákazníkov, ktorým sa pomaly končí viazanosť. Ako príklad uveďme individuálne ponúkanie skrátenia viazanosti v prípade Telekomu o niekoľko mesiacov, ak si kúpite dotovaný telefón a zaviažete sa na ďalšie obdobie.

    Môžete využiť prenositeľnosť, ak vám ešte plynie zmluvná viazanosť u aktuálneho operátora?

    Áno, budete však musieť uhradiť pokutu vo výške, v akej ste sa k tomu zaviazali v zmluve alebo jej prílohách. Nový operátor nebude môcť zistiť, že ste k nemu prešli za takýchto okolností. Ak dôjde k takejto situácii, je skôr pravdepodobné, že vás na to upozorní operátor, od ktorého odchádzate. Nie je však povinný to urobiť.

    Mám predplatenú kartu. Za akých podmienok je možné preniesť číslo?

    Na predplatenej karte treba mať kredit aspoň vo výške poplatku za prenos čísla (viď vyššie). Zvyšný kredit dňom prenosu prepadá a o jeho vrátenie treba operátora požiadať.

    Môžem pri prenášaní očakávať nejaké technické problémy?

    Áno. Číslo môže byť prenesené neskôr než do štyroch pracovných dní alebo môže byť istú dobu neaktívne. Hoci sme nepočuli o viacerých prípadoch, číslo prenášané v minulosti našou redakciou vypadlo na deň a pol.
    Naposledy upravil buchač : 24.01.15 at 11:25
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kolovratsk Ide mi hlavne o to aby si toto ludia uvedomili, tych par eur ozehlim. Zaujima ma ked sa to clovek spyta priamo na pobocke ked podbpisuje fakturu, ze to fakturacne obdobie chce od prenosu cisla nie od podpisu...co mu na to povedia...
    buchač Čítaj doplnenie ...
    taiko buchy, naco si tu cely text copy/paste, ked si linku dal ? Teraz musim scrollovat celu temu do zblnutia Vsak hadam ludia vedia kliknut a precitat.
      zbaliť

    Zavadzanie Orangu pri prenose cisla ku nim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.