Zavrieť

Porady

Vie mi niekto poradiť pri rekonštrukcii chodby v byte?

V rámci svojpomoci chceme robiť zmeny v chodbe a to:
- vylepšiť chodbovú skriňu, dvere, úchyty, magnety, dvere-tapety, alebo natrieť,
- podlahu, nevieme sa rozhodnúť, doteraz sme mali koberec na celú podlahu,
- striekanie radiátora.
Je to pomerne veľká chodba. Potrebovala by som radu, kde je možné kúpiť potrebné veci k tomu - chodbová skriňa, k podlahe poradiť čo by bolo najvhodnejšie riešenie, radiátor -akú farbu kúpiť či v krabici a natrieť štetcom, alebo v spreji.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja len k radiátoru.
    Ten bez váhania striekni sprayom.
    Obložíš nejakým kartónom a jedeš. Farba sa dostane do všetkých kútov radiátora, no kartón zabráni zašpineniu toho okolia.
    Na trhu je ich dostatok k výberu v normálnych cenách. Minule mali aj v Lidli za cca 2,50 €.
    K farbe v plechovke je potrebné aj riedidlo, ak nedáš správny pomer, farba nebude kvalitná...spray je už prichystaný k okamžitej aplikácii.
    Tú piplačku so štetcom radšej ani nespomínam.
    branislavp Ďakujem, určite prvá voľba. Pôjdem pozrieť do Lidla.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Stoji ta skrina za to,aby ste ju este reparovali? Dnes dostat za pomerne lacno predsienovye nabytky.
    Tapetu by som nedavala,ta sa zachvilu na uzkych stranach obsucha. Ak sa skrine nechces zbavit,prave tu skrinu by som radsej nastriekala sprayom. Mam to odskusane, vyzera to dobre. Ale to je robota skor na teple pocasie,lebo kvalitny spray dlhsie schne. My sme kupovali spray,aky pouzivaju "sprejeri".

    Radiator- my mame take ploche radiatory s priehlbinkami,ktore sme nedavno premalovavali. Tie priehlbinky sme najskor namalovali stetcom a zbytok radiatora sme potom premalovali malym valcekom s nizkym vlasom. Radiatory su ako nove,bez cmuh a neporiadku naokolo.
    Farby sme kupovali v plechovke,je to specialna farba na radiatory,aby odolavali teplote.
    Chodbu opticky zvacsis vhodne umiestnenym zrkadlom a stenami namalovanymi na bledu farbu.
    branislavp arizona, ja chcem zachovať starú vstavanú skriňu, lebo je veľká a vyhovuje nám. Dve dvojkrídlové dvere + dvere jednokrídlové+ nadstavce. Iba ju potrebujem "vylepšiť", aby bol na ňu dobrý "kuk". Ale aj zvonku aj vnútri by som skrine chcela vylepšiť. S papierovou tapetou neuvažujem. dvere by bolo vhodné nejakým tmelom vyspraviť a nasprejovať.
    Chodba je veľká, máme v nej veľké zrkadlo V-180 cm x Š 130 cm.
    Nemôžeme to robiť teraz, lebo by to dobre neschlo.
    Ďakujem za rady.
    misoft Pokiaľ tá skriňa nemá nejaké profilované dvere (len rovné a hladké) - miesto papierových tapiet použi samolepiace (imitácia dreva) - podklad vytmeliť, vyhladiť, vyčistiť, nalepiť. Vydržia dlhšie. Zvnútra buď tiež to isté, alebo potom farba na drevo.
    branislavp tapetu nie

    Vie mi niekto poradiť pri rekonštrukcii chodby v byte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.