Zavrieť

Porady

Trocha logiky?

Dokážete logicky odpovedať na tieto otázky?

Istý čarodejník dokáže svojimi čarami všetko. Dokáže však vyčariť taký vysoký vrch, že naň nedovidí ani pomocou svojich čarov?

Istý obyvateľ mesta Vanilka povedal, že všetci Vanilkovčania klamú... Klamal, alebo hovoril pravdu?

Istý lekár lieči len tých ľudí, ktorí sa neliečia sami. Musí sa lekár liečiť sám?
Naposledy upravil Sašena123 : 07.05.06 at 21:55
Usporiadat
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Koľko rokov mám, keď o dva roky budem mať dvakrát toľko, ako som mal pred dvoma rokmi ?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

jaros5 Pozri príspevok
Koľko rokov mám, keď o dva roky budem mať dvakrát toľko, ako som mal pred dvoma rokmi ?
To môžu aj takí mladí byť členmi Porady?
6?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Blankake Pozri príspevok
To môžu aj takí mladí byť členmi Porady?
6?
To môj pes sa pýtal -
(preto take lahke)
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Musim na neho niečo prezradiť, je ešte len puberťák a matematika mu moc dobre nejde
Tvoj výpočet je samozrejme správny;
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Túto hádanku poznáte?

Priatelia sa rozprávajú a každý z nich povie niečo zaujímavé o sebe. Napokon sa dostane na rad Peter, ktorý tvrdí o sebe, že predvčerom mal 21 rokov, ale budúci rok už bude 24 ročný. Ako je to možné, keď je všeobecne známe, že Peter nikdy neklame?
Naposledy upravil luigi72 : 10.03.12 at 19:48
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

A túto poznáte?

Miliardár sa nasťahuje do svojej novej vily. Prijme záhradníka, aby mu upravil park vedľa domu. Má len jednu podmienku: 10 stromov treba umiestniť tak, aby boli v piatich radoch a v každom rade boli presne 4 stromy. (Za rad sa teda považuje priamka, na ktorej sa nachádzajú 4 stromy). Ako umiestni stromy záhradník?

Ak túto už niekto pozná, môže skúsiť druhú variantu:

Ako zasadí 10 stromov tak, aby boli v piatich radoch a v každom rade boli presne 3 stromy?
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Dve malé mačičky sa schovávajú pod jedným červeným dáždnikom. Jednej vytŕča jedno uško, druhej zase polovica chvostíka. Ktorá z nich zmokne viac?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

luigi72 Pozri príspevok
Dve malé mačičky sa schovávajú pod jedným červeným dáždnikom. Jednej vytŕča jedno uško, druhej zase polovica chvostíka. Ktorá z nich zmokne viac?
Ak neprší, nezmokne ani jedna.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Na luxusnej lodi, ktorá pláva presne na sever, stoja dvaja pasažieri pri zábradlí. Jeden pozerá smerom na východ, druhý na západ. Obaja pozerajú vlniace sa more.
Zrazu jeden povie:
- Máš trochu spinavé čelo.
Na to druhý:
- Zaujímavé. Na tebe zase lezie pavúk!
Ako mohli vidieť jeden druhému do tváre, keď sa vôbec neotočili a nepoužili ani žiadne pomôcky?
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

A posledná hádanka na dnešný deň:

Manažér sa chystá do práce. Je síce ráno, ale je ešte tma. Hľadá si ponožky, ale naneštastie v izbe má vypálenú žiarovku. Chcel by si dať ponožky rovnakej farby, lenže ponožky v zásuvke nemá spárované. Vieme, že ma 12 kusov sivých a 12 kusov čiernych ponožiek. Najmenej koľko ponožiek by mal vybrať zo zásuvky, aby určite mal v rukách jeden pár rovnakej farby?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

doplnte dalsi riadok:

1
1 1
2 1
1 2 1 1
1 1 1 2 2 1
3 1 2 2 1 1
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
luigi72 Pozri príspevok
Na luxusnej lodi, ktorá pláva presne na sever, stoja dvaja pasažieri pri zábradlí. Jeden pozerá smerom na východ, druhý na západ. Obaja pozerajú vlniace sa more.
Zrazu jeden povie:
- Máš trochu spinavé čelo.
Na to druhý:
- Zaujímavé. Na tebe zase lezie pavúk!
Ako mohli vidieť jeden druhému do tváre, keď sa vôbec neotočili a nepoužili ani žiadne pomôcky?
tictac7 3 Minutes Ago #3103

...žeby dve lode vedľa seba?
...žeby na jednej lodi ...jeden na pravovoboku pri zábradlí pozerá ponad toho druhého pri zábradlí na ľavoboku smerom na východ ...a naopak ...
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

bubkoch Pozri príspevok
doplnte dalsi riadok:

1
1 1
2 1
1 2 1 1
1 1 1 2 2 1
3 1 2 2 1 1

žeby 1 3 1 1 2 2 2 1 ?
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Nočný vrátnik končí smenu v práci. Keď odchádza domov stretne sa s riaditeľom podniku. Zastaví ho a spýta sa ho: "Pán riaditeľ neletíte dnes na služobnú cestu večerným lietadlom?" "Áno, a odkiaľ to viete?", pýta sa ho riaditeľ. "Dnes sa mi snívalo , že vaše lietadlo havarovalo, tak radšej neleťte." odpovedá mu vrátnik. Riaditeľ celý rozrušený služobnú cestu odkladá a večer sa dozvedá, že lietadlo naozaj havarovalo. Ráno pri príchode do práce sa zastaví na osobnom oddelení a prikáže vrátnika prepustiť. Prečo to urobil?
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Jurivo Pozri príspevok
Nočný vrátnik končí smenu v práci. Keď odchádza domov stretne sa s riaditeľom podniku. Zastaví ho a spýta sa ho: "Pán riaditeľ neletíte dnes na služobnú cestu večerným lietadlom?" "Áno, a odkiaľ to viete?", pýta sa ho riaditeľ. "Dnes sa mi snívalo , že vaše lietadlo havarovalo, tak radšej neleťte." odpovedá mu vrátnik. Riaditeľ celý rozrušený služobnú cestu odkladá a večer sa dozvedá, že lietadlo naozaj havarovalo. Ráno pri príchode do práce sa zastaví na osobnom oddelení a prikáže vrátnika prepustiť. Prečo to urobil?
zeby preto ze spal v praci ?
0 0
jingis jingis

jingis je offline (nepripojený) jingis

13112221
0 0
mafo2253 mafo2253

mafo2253 je offline (nepripojený) mafo2253

stali tvarami k sebe
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
luigi72 Pozri príspevok
A posledná hádanka na dnešný deň:

Manažér sa chystá do práce. Je síce ráno, ale je ešte tma. Hľadá si ponožky, ale naneštastie v izbe má vypálenú žiarovku. Chcel by si dať ponožky rovnakej farby, lenže ponožky v zásuvke nemá spárované. Vieme, že ma 12 kusov sivých a 12 kusov čiernych ponožiek. Najmenej koľko ponožiek by mal vybrať zo zásuvky, aby určite mal v rukách jeden pár rovnakej farby?
3
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

je to ťažké?
50908587_974527469422086_4849430883670687744_n.jpg  
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Terezia13
je to ťažké?
prednosť má súčin alebo operácie v zátvorke že by -13 ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať