Zavrieť

Porady

Ako na mravce bez chémie?

Bývame v činžiaku a pred pár dňami sme v kuchyni našli nevítaných návštevníkov - mravce. Vyliezajú spoza kuchynskej linky, preto by sme nechceli pri ich hubení použit´chemické prostriedky. Prosím, ako teda na mravce bez chémie?
Usporiadat
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Dúfam, že sa nadobro stratili.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya

ale ved ja nevravim, ze sekeru ale Onreja Sekoru :p
Otvorila som ten link, ale hneď vpravo hore je v rámčeku: VYPREDANÉ, Dotlač sa nechystá...... Tak sa mi zdá, že tá sekera bude účinnejšia
Ale po kotolni som porozkladala sáčky s tou návnadou a zdá sa, že im to tak vonia a chutí, že už ich toľko nevidím, asi sa zbehli všetky k tým sáčkom. Tak im treba, maškrtníkom...
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

ayya

ale ved ja nevravim, ze sekeru ale Ondreja Sekoru :p
Vidíš ako blbo čítam a ešte nepresne
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Orim
Vidíš ...ako... čítam nepresne
pohoda .... mna velmi potesila predstava cloveka, ktory sa zahana sekerou nedaleko mraveniska na sposob drevorubaca
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya
pohoda .... mna velmi potesila predstava cloveka, ktory sa zahana sekerou nedaleko mraveniska na sposob drevorubaca
Aj mňa, najmä keď som si predstavila v tej úlohe seba . Sekeru neviem ani poriadne do ruky chytiť a ešte s ňou stínať hlavy mravcom....
Ale práve preto som to tam napísala
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ayya
to nie je cista "chemia" ako sme zvyknuti pouzivat to slovicko ... je to navnada, ktora sposobuje neplodnost kralovnej v hniezde ... okrem tych latok sposobujucich neplodnost samicky - to obsahuje med, zltky ... a vselico, co mravcom chuti, tak to odnasaju ako potravu domov. Co som rozpravala s mnohymi ludmi, tak tieto navnady su fakt ucinne a to dlhodobo, vymru robotnice a nove sa jednoducho nerodia ... uz to tu bolo viackrat spominane ...
Mravce osidluju priestor podobne ako vcely ... aby si zbytocne nekonkurovali - pri istej velkosti komunity si vychovaju novu kralovnu a ta potom opusti povodny domov a zalozi novu koloniu ... tu vedomost treba tiez vyuzit pri vyhnani mravcov z nasho domova
ten sajrajt sa kedysi volal LAFAREX...ako sa to volá teraz ani srnky netušia...ale keď si vypýtaš anitikoncepciu pre mravce, každý predavač vie čo chceš
0 0
s_c s_c

s_c je offline (nepripojený) s_c

Má niekto z Vás skúsenosti s "lietajúcimi" mracami. Bývam v rodinnom dome a som zúfalá, vyskúšala som už asi vsetko. Cez deň sa objaví jeden, dva, ale v noci robia nálety. A ráno zabíjam a zabíjam. Najhoršie je, že sa objavili v spálni a budia ma zo sladkého spánku
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Aj mne sa objavili v spálni "zvedavé mravce" , čo si o nich myslieť keď krúžia okolo postele. Spomenula som si na prababku a urobili sme opatrenia také že sme povysávali a na miesto odkiaľ z panelu vychádzali sme nasypali sódu bikarbónu. Sem tam sa ešte nejaký objavil, ale neprežil, lebo keď prejde po tej sóde tak ho to s jeho kyselinou mravčou zneutrealizuje. Asi to je príčina že už viacej nechodia. Starí ľudia nemali vymoženosti chémie a tak im stačil na to sedliacky rozum.
0 0
wlade wlade

wlade je offline (nepripojený) wlade

Skuste aj tento ekologicky setrny prasok na mravce. Po jeho nasypani na plochu, kde sa mravce najcastejsie vyskytuju, sa uz na inkriminovane miesto nevratia. Vyskusal ho aj kamarat, ktory byva blizko lesa, odkial mal kazdy den invaziu mravcov do bytu. Nepomahal ani Biolit, lebo vzdy sa po case vratili. Ale ten prasok si nevie vynachvalit, uz ma od nich pokoj

http://e-obchod.zdravystyl.sk/produc...roducts_id=252

0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

ked neviem od kial vychádzaju čo mam robiť??? kam mam nieco nasypat?
0 0
yukaya yukaya

yukaya je offline (nepripojený) yukaya

no na tom sáčku je napísane, že v žiadnom prípade mravcom neublíži len ich odradí... ale ja im chcem ublizit!!!
0 0
wlade wlade

wlade je offline (nepripojený) wlade

No praveze ked im budes chciet ublizit tak budu citit potrebu vratit sa tam znovu, akysi druh "odplaty" a tak sa to bude tocit dookola. Viem o com hovorim, stacilo mravce zadupavat nohou a prichadzali stale nove a nove takze nasilim a ublizenim sa to len zhorsovalo Podobne ani Biolit nevydrzal. Ochranil iba na kratku dobu, potom sa zase vratili. Az toto pomohlo, co som spomenul. Uz mesiace niet po mravcoch ani chyru ani slychu
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Mravce sú strašne pomstychtivé, potvory jedny.
Jedného zabiješ a "stádo" si ho príde upratať a aj vyšle nových bojovníkov, aby sa pomstili za smrť kamaráta...
Zabiješ jedného a už sa ich nezbavíš...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pomaranče – Vedeli ste, že pomaranč a citrón sú nepriatelia mravcov? Stačí ak šupky rozmixujete vo vode a tekutinu nalejete na obľúbené cestičky mravcov. Na pomaranče sú alergické aj komáre. Ak si čerstvou šupkou natriete pokožku, bodavý hmyz prestane dobiedzať. Naopak, ľudia pokladajú vôňu citrusov za príjemnú: šupky môžete variť vo vode na miernom ohni a celý byt bude rozvoniavať.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mne sa tento rok na húfy mravcov v kuchyni na 5.poschodí osvedčili domčeky RAID kúpené v drogérii...ani neboli drahé a po 3 dňoch som mala a mám nateraz pokoj...už je tomu 3/4 roka a ani jeden.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ja mam odskúšany spray RAID ked nastriekam chodníčky kadial chodia tak vyhynu a ešte aj po pár dňoch ked tade prejdu to má účinok a taktiež aj iný hmyz to vyhubí
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Mame taky problem, ze sa nam rozmnozili mravce a to priamo v spalni, ide ma z toho porazit, lebo je to velmi neprijemne. Byvame v rodinnom dome a spalna ma balkon a prave z toho balkona spod prahu balkonovych dveri, v tych skarach sa usidlili mravce, neviem uz ako sa ich mam zbavit. Objavili sa tu uz aj minuly rok, ale nie v takom pocte ako prave teraz, vzdy na jar zacnu vyliezat, v zime nie je po nich ani chyru. Maly nechal na nocnom stoliku ohryzok jablka a ked som sa rano zobudila, zostala som sokovana po celom stoliku sa prehanali mravce a vrcholom vsetkeho uz bolo, ked som sa rano zobudila a po posteli a po mojich rukach sa veselo prechadzali, uz mi dosla trpezlivost, nasypala som do tych skar sol, veselo sa po nej premavaju, zda sa, ze im to nejak zvlast nevadi, poradte mi prosim Vas, uz som z toho zufala, ako ich mam znicit. A este som sa chcela spytat, ci mi nejako mozu mravce ublizit, ked napr. spim a po mne lezu mravce, ci nemozu cloveku naliezt trebars cez ucho alebo inde do tela a spravit si v tele cloveka hniezdo, no trosku trapna otazka ja viem, ale potom co som sa dnes zobidila a videla ich lozit po mojej ruke, mi nebolo vsetko jedno. Poradte mi prosiiiimmm.
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Vdaka za radu, podla toho co som si citala, vypadaju byt najucinnejsie tie domceky, pojdem ich hned kupit a vyskusam, ci to zaberie na tu haved.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ja som ponukla mojej susede byva v rodinnom dome,prípravok na odpudenie mravcov. je to ekologické,bez chémie.je spokojná,mravce zo spálne odišli.píše sa na obale :mravcom neublíží,len ich odradí od dalšieho pobytu v inkr.mieste.pôsobí ako prevencia a ako odradenie z vašho domova.navod:posypať miesto,kde sa zdržujú.obsahuje specialnu zložku:HAPPY-ANTr-tato zložka ma odpudzovat mravce. Mravci patria v daka svojej pracovitosti a organizačním schopnostiammedzi najpozoruhodnejší druh hmyzu! ak zavítaju do našeho obydlia mame možnosti:dalej s nini žiť ,prenechať im príbytok a odsťahovať sa alebo šetrným ypôsobom ich prehovoriť,aby Váš domov opustili,vrátili sa zpátky tam kam patria.nie je to v predajniach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať