Zavrieť

Porady

Výška miestností 2,3 m ?

Dobrý deň, prerábam starší dom, pričom pôvodná výška stropu je 2,52 m, plánujem toto podlažie zatepliť z hora 10cm vatou a dať sadrokartón, taktiež zvažujem podlahové kúrenie (výška cca 10 cm). Po týchto úpravach mi zostane výška stropu (svetlosť) 2,30 m. Chcem sa spýtať máte niekto takúto výšku miestností/máte skúsenosti s takouto výškou , resp. myslíte si, že je to dosť na bývanie? Aké máte názory?
Naposledy upravil kopretinka : 27.01.15 at 11:00
dobrocani ak mas tramovy strop, obyt omietku, odstranit spodny zaklop, zateplit medzi tramami. Usetris zo svetlej vysky miestnosti.
Ja som to takto riesil, ale nemam to este dokoncene.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A robíš to ako rekonštrukciu s ohlásením či stavebný povolením? Budeš potrebovať potom kolaudáciu?

    Tak neviem, či ti to skolaudujú, lebo obytné miestnosti nebudú spĺňať podmienky § 43 vyhlášky č. 532/2002 o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu

    § 43
    Bytové budovy


    (1) ....

    (5) Svetlá výška obytnej miestnosti je daná slovenskou technickou normou. Svetlú výšku obytnej miestnosti možno znížiť na najmenej 2 400 mm a miestností v podkroví na 2 300 mm za podmienky, že ostatné významné stavebno-technické parametre na mikroklímu bytovej budovy sa v každom konkrétnom prípade ustanovia tak, aby sa dodržali základné požiadavky na tvorbu zdravého obytného prostredia.

    Radšeš si to over na miestnom stavebnom úrade, ak by to mali kolaudovať.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Čím je väčšia miestnosť,tým je vnímanie nízkeho stropu problematickejšie.V jednej z izieb som riešila osvetlenie osadením na stenu,miestnosť je malá a nevadí.Brat dal sádrokartón a osadil bodovky,zdá sa mi miestnosť teplejšia (máme totožné domy) a nevnímam nízke stropy ako problém,ale pod 240cm by som asi nešla.Pozri aj tu:http://www.wikiarch.cz/wiki/minimaln...h-mistnostech/
    A tu je norma:http://www.velux.sk/odbornici/staveb...n-73-4301.aspx
    traderdurek tiež mám doma 2,4 a zdá sa mi to akurát, ale ide o to, že je pod tým poschodie a tam býva chladno, tak chcem aby nebývala podlaha veľmi chladná, tak preto podlahové a nad tým zase poschodie s povalom (tak preto zatepliť), len neviem čo s tou výškou
    Peggynka Však zatepli povalu,či? Obývačku som vyriešila malým radiátorom v pivnici a je to rozdiel Nemám koberce v obývačke a podlaha bola chladná,teraz je to OK.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    To isté sa stalo mne. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že si nemôžeš dať akýkoľvek luster. Takže som dal všade stropné svietidlá a žiarivky vymieňam rovno zo zeme, takže to má aj výhody.
    traderdurek A ako sa tam cítiš, nemáš pocit, že je to nízko, resp. nevydýchava sa tam rýchlo vzduch? Cítiš nejaké nevýhody? tiež máš 2,3m?
    lubko6394 Že vzduchu je menej je jasné, lenže pri tej výške to je tak 10-15% na druhej strane by sa malo rýchlejšie vykúriť. Trochu problémom môžu byť okná a garníže ale zvykol som si aj pri svojej výške 190 cm. Akurát nábytok je bližšie k stropu ako je obvyklé.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja to vidím v pohode. Ja som si naplánoval na podkrovie 2,25 m, nejaký úrad mi je ukradnutý.
    lubko6394 Keď nemusíš kolaudovať tak v pohode.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    teraz dokončujeme kancelárske priestory v podkroví, horko ťažko sme dosiahli výšku 230 cm, je to plocha 160 m2 a zákazník to považuje za úspech.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    traderdurek úspech, že lepšie sa nedalo, alebo je to aj podľa vás optimálne a dostačujúce?
    Chobot V podkroví je 2300 mm v poriadku, v súlade s normou.
    lapejko určite je to úspech
    traderdurek to viem ale ja to nebudem mať v podkroví, tak neviem čo robiť, budem robiť aj kolaudáciu, lebo mám na to stavebko, len som nerátal s podlahovým kúrením
    Peggynka Daj kúrenie do stien a rieš teplo pod tým (zateplením stropu).
    Chobot Tak daj podlahové a strop dorobíš po kolaudácii. Pre kolaudáciu dáš na strop len omietku.
    tomas9999 Súhlasím ....
      zbaliť

    Výška miestností 2,3 m ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.