Zavrieť

Porady

Zamestnanec a zmluva o dielo, ako priznať príjmy

Poprosím o radu: Občan, pracujúci celý rok na Hlavný pracovný pomer, popri tom uskutočnil prácu na Zmluvu o dielo podľa občianskeho zákonníka , odmena bola 700 €. Aký typ daňového priznania musí podávať? Ako mu uvedená zmluva o dielo ovplyvní odpočítateľné položky, keď bola vykonávaná súčasne s HPP ?? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

    Idiotka
    myslím, že treba posúdiť situáciu: aký príjem je pre neho tento príjem ? je to príjem z príležitostných činností ? - teda podľa § 8 ZoDP? ak sa to tak dá posúdiť - lebo je zamestatný v HPP celoročne....tak by som odpočítala 500 eur a zdaňovala iba 200. V tomto prípade sa nedajú použiť paušálne náklady, ale skutočné áno, teda pomerná časť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karacenka mam tiez taky pripad , známy mal celorocny prijem HPP a popri tom prekladal na základe zmluvy o dielo. Celkovy prijem z prekladania cca 4000 € za rok 2014. Takze mu robim DPFO-typ B ku prijmu zo zav.činnosti pripočítam príjem z prekladania 3500 € /od sumy 4000 € odpocitam 500 € / . Vydavky nema ziadne. Je to takto spravne?? DIk
    avalik karacenka, dodrzuj etiketu porady, nezadavaj otazky do komentarov - ak ti nestacia info uvedene v linku v odpovedi kn-alka, zaloz si suvisiacu otazku a dopln zakon, podla ktoreho je zmluva o dielo uzatvorena ... tiez prestuduj poucenie k tlacivu a prislusne § zakona, uvedene v DP
    karacenka ospravedlnujem sa :-( velmi sa v tom nevyznam
      zbaliť
    karacenka cize robim danove priznanie typ B, do oddielu VIII, tab.3, dam do riadku 1 prijem zo zmluvy o dielo? Chapem to spravne? .... A mozem si odpocitat aj 25% nakladov , ked nemam blocky? Som pozrela do danoveho priznania B, ze tam je taka moznost ponizit prijmy. Je to taky pausal, pre prilezitostne prijmy?? Dakujem pekne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnanec si podá DP zo všetkých príjmov.
    danasimi To mi je jasné, len som si neni istá, či podáva priznanie A alebo B... Niekde som našla, že z príjmu zo zmluvy o dielo si môže odrátať 500 €.
    karacenka Mam tiez taky problem. Podava A, v ktorom do riadku 35 položky zvyš. základ dane uvedie prijem, ktorý mal zo zmluvy o dielo, alebo podava typ B . A kde to do B-ečka uvedie ?? Ma nárok na 40% paušal..... či ?? Dakujem pekne

    Zamestnanec a zmluva o dielo, ako priznať príjmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.