Zavrieť

Porady

Danove priznanie 2015- ukoncenie zivnosti v Rakusku, potom praca na Svk

Ako mam postupovat pri DP 2015 ked v polovici roka 2014 som ukoncila rakusku zivnost a odvtedy som zacala pracovat na SVK na zmluvu.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Ak tvoj príjem z Rakúskej živnosti nepresiahol sumu 11 000 Eur a rakúske DP si nepodávala, tak ho nemusíš podávať ani teraz. Podáš na Slovensku Dp -B, kde uvedieš príjmy zo slov. prac . pomeru aj príjmy z rakúskej živnosti, ktoré potom v príslušnom riadku DP vyjmeš. To, že išlo o príjmy z rakúskej živnosti uvedieš v osobitných záznamoch.
    Ivka2212 dakujem krasne, presne toto som potrebovala :-)
    mondes Jasné, ak si nepresiahla výšku príjmov, tak tam nemusíš podávať DP. To si ale nepísala, aký príjem si tam mala.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Si povinná podať DP najprv v Rakúsku z príjmov v Rakúsku a potom tu na SK z celosvetových príjmov.
    Ivka2212 aj ked som predtym v Rakusku nepodavala DP, kedze nepresahovalo hranicu povinnu na podanie DP?
    zanetth Nesúhlasím s tým, že musí podať rakúske DP, ak nepresiahla hranicu príjmov 11 000 Eur tak v Rakúsku DP podávať nemusí, pokiaľ ho nepodávala ani predtým.

    Liptáčik je teraz online Liptáčik

    Liptáčik
    Ak za príjem v Rakúsku podám u nás DP, namiesto DIČ v hlavičke dávam rodné číslo? Živnosť mám vybavenú v Rakúsku.
    avalik otazky sa nedavaju do odpovede! citaj etiketu porady

    Danove priznanie 2015- ukoncenie zivnosti v Rakusku, potom praca na Svk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.