Zavrieť

Porady

Vodovodné potrubie cez pozemok

Dobrý deň. Bola by som veľmi rada, keby mi niekto poradil čo mám robiť. Kúpili sme pozemok / stavebný/, na ktorom nie je zapísaná žiadna ťarcha a po čase sme zistili, že cez neho /pri plote/ ide vodovodné potrubie, ktoré zásobuje mestskú časť. Pri žiadosti o stavebné povolenie nás na to neupozornili ani vodári. Mám právo žiadať vodárenskú spoločnosť o preloženie potrubia mimo môjho pozemku? Bojím sa, že môže dôjsť k poruche a k zaplaveniu pozemku /potrubie bolo vybudované v 50-tich rokoch/. Musím v prípade poruchy dovoliť kopať na mojom pozemku a tak zničiť už upravený terén? Kto mi uhradí škodu s tým spojenú? Poradťe! Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luboš g je offline (nepripojený) Luboš g

    Luboš g
    deskos Pozri príspevok
    Dobrý deň. Bola by som veľmi rada, keby mi niekto poradil čo mám robiť. Kúpili sme pozemok / stavebný/, na ktorom nie je zapísaná žiadna ťarcha a po čase sme zistili, že cez neho /pri plote/ ide vodovodné potrubie, ktoré zásobuje mestskú časť. Pri žiadosti o stavebné povolenie nás na to neupozornili ani vodári. Mám právo žiadať vodárenskú spoločnosť o preloženie potrubia mimo môjho pozemku? Bojím sa, že môže dôjsť k poruche a k zaplaveniu pozemku /potrubie bolo vybudované v 50-tich rokoch/. Musím v prípade poruchy dovoliť kopať na mojom pozemku a tak zničiť už upravený terén? Kto mi uhradí škodu s tým spojenú? Poradťe! Ďakujem
    Presne tento problém som mal aj ja. Viriešil som to tak, že som musel zaplatiť a kúpiť vodovodné potrubie (30.000,-Sk), ktoré som musel darovať vodárenskej spoločnosti a oni spravili prekládku. Samozrejme, že predtým som vyskúšal všetko, lebo som bol v práve.

    faba je offline (nepripojený) faba

    faba
    deskos Pozri príspevok
    Dobrý deň. Bola by som veľmi rada, keby mi niekto poradil čo mám robiť. Kúpili sme pozemok / stavebný/, na ktorom nie je zapísaná žiadna ťarcha a po čase sme zistili, že cez neho /pri plote/ ide vodovodné potrubie, ktoré zásobuje mestskú časť. Pri žiadosti o stavebné povolenie nás na to neupozornili ani vodári. Mám právo žiadať vodárenskú spoločnosť o preloženie potrubia mimo môjho pozemku? Bojím sa, že môže dôjsť k poruche a k zaplaveniu pozemku /potrubie bolo vybudované v 50-tich rokoch/. Musím v prípade poruchy dovoliť kopať na mojom pozemku a tak zničiť už upravený terén? Kto mi uhradí škodu s tým spojenú? Poradťe! Ďakujem
    Žial vodárensky zákon dodnes umožńuje trpieť takéto , liniove stavby .Prekládku Vám neodsuhlasia,nakoľko nemaju fin. prostriedky ani na nove stavby. Takže nám neostáva nič iné ako trpieť,no v prípade poruchy Vám upravené sadove upravy daju do pôvodneho stavu.

    Vodovodné potrubie cez pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.