Zavrieť

Porady

Ak dnes oznámim na DU ukončenie používania auta na podnikanie k 31.12.2014 bude to ešte v termíne?

Vychádza mi že áno, ale nedávno som podávala DDP tiež v "termíne" a nakoniec sa ukázalo, že som švihla jeden deň. Ja som to počítala inak. Preto sa už radšej pýtam.
Ďakujem


DôVOD ZÁNIKU JE TECHNICKÝ STAV VOZIDLA. Rok výroby 2002 a bolo už aj v roku 2014 používané len mimoriadne. Ide o rozvoz pizze, tam potrebujú rýchle autá, nie také skapaciny.
Naposledy upravil IvetaH : 30.01.15 at 17:34 Dôvod: Doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    áno.
    Do jedného dňa je 1.1.
    do 2 dní je 2.1.
    a do 30dní je 30.1.
    Ťažká matematika

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dnes si ešte v termíne. Doplním, kedže si doplnila dôvod zániku DP: toto nie je zákonný nárok na zánik DP.
    Naposledy upravil Tweety : 30.01.15 at 17:40

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    dnes si ešte v termíne, len otázka je, či naozaj 31.12.2014 zanikla daňová povinnosť
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A to kto kontroluje?
    avalik ze danova kontrola?
    marjankaj A čo skontroluje? dátum na oznámení? Či tam nie je 31. február?
    avalik skontroluje napr. to, ze o aute sa uctuje aj v januari, ze auto je stale este v prenajme ... zadavatelka neuviedla dovod zaniku DP - ci bolo 31.12.2014 auto predane, skoncila sa zivnost, firma zanikla, zrusena evidencia na DP, ukradnute ...
    marjankaj No jasné. Ale ak o aute neúčtuje a odhlási ho až po pol roku po poslednom použití, tak mu asi nedajú pokutu za nedodržanie lehoty? Či?
    avalik ak o aute nebude uctovat v r. 2015 tak staci na buduci rok dat oznamenie a dan. povinnost zanikne 31.12.2014 ... od r. 2015 sa uz ani zanik neoznamuje - uvedie sa to len v DP
    marjankaj Ale bavíme sa o roku 2014, či?
    A kontrolovať to môžu podľa daňového priznania(nie iba o oznámení zániku) aj od roku 2015.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    O ukončení rozhoduješ sám, pochybujem, že to daňováci kontrolujú, jedine ak by našli náklady po termíne, tie určite vyhodia. Problémy môžu vzniknúť najskôr s poisťovňou pri dopravnej nehode, radšej by som na dopravnom odhlásila auto z IČA na súkromnú osobu. Ak sa mýlim, opravte ma.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Nemajú právo vyhodiť doklady z účtovníctva. Z akého dôvodu?
    Môžu mu dať maximálne pokutu za krátenie DMV.
    marjankaj A prečo by auto mala odhlasovať na DI? Polícia má málo peňazí? Neplní plán?
    kukučka Ak ohlásiš ukončenie, nemáš čo dávať náklady.
    kukučka Kto bude platiť náhradu škody?
    marjankaj Nevymýšľaj. Prečítaj si zákony o dani z príjmov a o účtovníctve. A potom tu píš.
    marjankaj Kde sa tu píše o zaplatení dane z motorových vozidiel?

    Zákon o dani z príjmov §2
    i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, pričom pri využívaní majetku, ktorý môže mať charakter osobnej potreby a s ním súvisiacich výdavkov (nákladov), je daňový výdavok uznaný len v pomernej časti podľa § 19 ods. 2 písm. t), v akej sa používa na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov, ak tento zákon neustanovuje inak,
    marjankaj A s tou poisťovňou si takisto mimo.
      zbaliť

    Ak dnes oznámim na DU ukončenie používania auta na podnikanie k 31.12.2014 bude to ešte v termíne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.