Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2014.Treba priložiť aj potvrdenie z Úradu práce?

Dobrý deň.
Bol som zamestnaný v roku 2014 do30.9 2014. Od 1.10.2014 som bol evidovaný na úrade práce do konca roka. Potrebujem k daňovému priznaniu aj potvrdenie z úradu práce o dĺžke evidencie? Ak ano uvádza sa suma podpory aj v daňovom priznaní?
Ďakujem.

Tomu rozumiem že do DP neuvádzam UP a výšku podpory ale moja skúsenosť je taká že úrady žiadajú aby bol celý rok vydokladovaný potvrdeniami alebo čestným vyhlásením.
Prvých 9 mes. mám vykrytých prílohou od bývalého zamestnávateľa - potvrdením o zdaniteľných príjmoch.
Moja otázka je, či mi stačí len príloha- potvrdenie o zdanených príjmoch od zamestnávateľa alebo musím priložiť aj prílohu-čestne prehlásenie, že od 1.10.2014 do 31.10.2014 som nemal žiadne zdaniteľné prijmi.
Naposledy upravil gogo54 : 01.02.15 at 12:41
kn-alka už to dávno neplatí, že treba vydokladovať celý rok - dokladuješ len zdaniteľné príjmy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Dávky sociálneho poistenia sú oslobodené od dane z príjmov (§ 9 ods. 2, písm. a).
    Do DP neuvádzaš poberanie dávky v nezamestnanosti ani dĺžku jej poberania.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadne potvrdenie z UP o evidencii k DP neprikladas. Ani pot rdenie o poberani podpory, Podpora v nezamestnanosti nie je zdanitelny prijem.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    k tej tvojej doplnenej časti ...
    DU zaujímajú tvoje zdaniteľné (celosvetové) príjmy a nič iné! ... ak by si sa aj celý rok vyvaľoval niekde na pláži a za 1 mesiac by si si na to zarobil - aj tak ich zaujíma len ten príjem a nie to, že kde si počas roka bol!
    a keby si použil vyhľadávanie - videl by si, že táto otázka je tu už x-krát zodpovedaná a povinné prílohy sú uvedené priamo v tlačive DP .
    Naposledy upravil Katy a R : 01.02.15 at 12:57

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Keď veľmi chceš, tak v osobitných údajoch daňovníka napíš 1.10.-31.12.2014 - evidencia na Úrade práce

    Daňové priznanie 2014.Treba priložiť aj potvrdenie z Úradu práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.