Zavrieť

Porady

Poznávací zájazd - Osetsko, Dagestan Čečensko ( Vladikavkaz, Beslan, Groznyij, Machačkala )

AHOJTE, bol by nejaký záujemca po ceste , po Osetsku, Čečensku , Dagestane ?- Na pláne, je prehliadka miest Vladikavkaz, Groznyj, Machačkala a navštívenie aj neslávne známeho Beslanu, kde bol pred časom masaker v škole + návšteva pamatníka + položenie kytice, uctenie si obetí- plánujem to všetko na týždeň s tým, že spalo by sa 2 krát vo Vladikavkaze, 3 v Groznom a asi raz v Machačkale-samozrejme všetko je podľa dohody, nemusí to byť exaktne takto
Jedná sa o nízkorozpočtovú akciu, normálné hotely , žiadny zbytočný luxus za normálne ceny
predpokladané náklady
VÍZA RUSKO- 100 EUR( aj s vybavením, pozývacím listom všetko )
DOPRAVA- Budapešť - Tbilisi cca. 150 eur
Doprava ostatná ( cca. 1200 km maršutkami, busmi ) 150 eur ( hrubý odhad )
Ubytko- 6 krát hotel - cca. po 35 eur- 200 eur aj s raňajkami
Strava- cca. 200 eur ( hrubý odhad)
Pijatika, alkoholik párty 100 eur ( v Groznom sa moc nepije, alkohol tam predávajú iba 2 hodiny denne aj to ráno , takže jedine si niečo doniest z Ruska )
Úplatky, výpalné - 100 eur ( hrubý odhad )
celkový náklad na 1 osobu- cca. 1000 eur , počítal som s max. cenami, takže cena bude skorej menšia ako vačšia
Príp. záujemcovia nech sa mi hlásia do SS.


Neoficiálne info- na programe je aj audiencia + súkromná večera s predsedom čečenského parlamentu a zároveň pravou rukou prezidenta R. Kadyrova, stretnutie mi potvrdil, nakolko by som s ním chcel prejednať aj nejaké veci- len sa musíme prisposobiť jeho časovému itineáru
Povodne som bol v rokovaní aj so samotným prezidentom, ale nakoniec toto sa neuskutoční,i keď som do toho zapojil kopu vplyvných ľudí - nakoľko jeho excelencia má na 3 roky dopredu nabitý program...,ale nevadí....
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 01.02.15 at 12:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Stando, sice sa na vylet nehlasim,ale budem rada,ak zverejnis nejake fotky z toho zaujimaveho vyletu. Stastnu cestu a stastny navrat

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    co ci straši?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    návšteva pamatníka + položenie kytice... uctenie si obetí po Osetsku, Čečensku , Dagestane
    Stano, opýtam sa priamo a očakávam aj priamu, pravdivú odpoveď.

    Ktoré pamätníky na Slovensku/Čechách si navštívil, kde si si uctil obete a položil tú kyticu ???
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Buchy, ja nechodím na Slovensku do kostola (iba výnimočne- pohreb), ale keď som bol v Petrohrade, tak som nemal problém navštíviť aj kostol.
    A tá kytica? No bolo by asi divné, keby ju tam nedali. Je to slušnosť nie povinnosť.
    buchač Oki, beriem prirovnanie...

    Lenže ta moja otázka znela v tom inom ponímaní trošička.

    Vezmime si všeliakých dovolenkárov...že ako sa chvália,dávajú to selfie a fotečkééé z tých rôznych rezortov...jedálny lístok vie nie jeden dopredu už v januári, že čo bude tlačiť do hlavy v lete...
    Našinci tak ovládajú ešte tak aqaparky a nič iné.

    Ale ak sa dotyčného opýtaš na nejakú dedinku v malebnom údolí, tak nevie ani len okres a nie ešte bližšie označiť lokalitu.
    Ak by nemal internet, tak nenájde...ak by nemal GPS, tak netrafí do lokality.


    Na toto som myslel......čiže tým chcem povedať, že Stano sa derie uctievať hroby bojivníkov, ktorí nemajú so Slovenskom skoro nič a na tých ostatných aj v podstate serie...

    Takže v podstate Stano môže kľudne organizovať aj zájazd do ...


    marjankaj Nemyslím si že cieľom cesty je uctiť si obete. Asi sa chce na vlastné oči presvedčiť aké to tam je. Veď čo popíšu novinári treba brať s rezervou(napríklad Ukrajina, píšu aj tak aj onak). A tá kytica patrí k bontónu. Predsa si tam nepôjde pofajčiť.
    Tým nechcem povedať, že mu tú cestu doporučujem.
    alaya1 Buchac- reagujem na to, ze clovek pozna zahranicie. No ano. Kym budu slovenski hotelieri a poskytovatelia sluzieb mat nastavene cenniky tak, ako maju, nehnevaj sa, sama radsej idem do zahranicia. napr. mam na brehu mora 3 izbovy apartman s obrovskou terasou nad morom za 60eur na noc. Mam tam komfort vybavenie kuchyne, kupelne , domaci, ktori maju restiku hned pri baraku mi donesu jedlo rovno do apartmanu, aby ma nerusili ini stolovnici dole- tu napr. Tatry ***hv. hotel- sprcha tecie, na zeny stare koberce, postele vanedy s epedami, ake sme mali, ked som bola dieta, uctuje si este aj 15 eur za psa na noc za 75 eur, bez kuchyne, len 2 izby,. myslim, ze hlavny dovod je prave v cenach. ja Stanovi doprajem. je cestovatelsky typ- mnohi sme taki, ze radi investuju do poznavania krajin, ini investuju do bytu, chalupy...atd.
    marjankaj Anži Machačkala je ruský fotbalový klub z města Machačkala, hlavního města Dagestánu, který byl založen roku 1991. Hraje nejvyšší ruskou Premier Ligu. Vlastníkem a prezidentem klubu je ruský miliardář Sulejman Karimov.

    I když klub vznikl v roce 1991, do hlubšího podvědomí fotbalové veřejnosti se dostal až v roce 2011, kdy ho získal a začal mohutně sponzorovat ruský miliardář Sulejman Karimov. Ten do klubu přilákal nové posily jako Roberto Carlos, Jucilei, Diego Tardelli, Mbark Boussoufa, Balázs Dzsudzsák, Jurij Žirkov nebo Samuel Eto'o. Kapitánem týmu je Robert Carlos. V roce 2012 tým angažoval známeného nizozemského trenéra Guuse Hiddinka.
    buchač alaya

    Si ma trochu asi nepochopila.
    Nejde len o tie vychytené a či iné rezorty.
    Spomínaš minulosť a Tatry. Lenže mne nejde len o túto lokalitu samotnú. Poniektoré hotely už nevedia, čo od rozkoše pýtať...
    Tak poviem. Onehdá, za socíku sme behali počas služobných ciest nie po cestách I. triedy, ale skôr po tých III. kách.
    Ľudia sa pomaly rozkrájali od tej ochoty, to sa nedá opísať,to je potrebné zažiť...to sa dnes všade len tak proste nevidí, ale dá sa ešte nájsť.

    Stano určite nebude bývať v nejakom luxuse...takže nie je o čom nejak mudrovať.
    Občas by aj našinec nemusel na rodnej hrude vyžadovať aj v poslednej zastrčenej dedine tých 5 hviezdičiek.
    -------------------------------------------------------------

    Poznámka k poznámke k investíciám.
    Je jasné, že niekto rád cestuje - investuje.
    Niekto investuje do chalupy - viď ja.

    Ale ak si pomyslím, že za dovolenku na cca 10 dní by som mal vysoliť pár tisíc éčiek ?...hneď ma to prejde.

    Neboj...aj ja by som sa rád pozrel na poniektoré miesta na Zemi...je ich dostatok - nemenujem ale ..
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 už konvertoval? pokiaľ si pamätám Stanko patrí ku gréckym katolíkom.....
    karakul ... iba na poznávací zájazd
    marjankaj Veď je snáď právne spôsobilý....
    Môže konať ako uzná za vhodné. Či myslíš, že si pribalí aj samopal?
    karakul nespochybnil som ani jeho spôsobilosť, ani jeho konanie - tebe to tak vyznelo?
    len som chcel tým povedať, že asi má rád cesty, ktoré sú určitou výzvou
    marjankaj No nevyznelo, ale inému by mohlo. A použil som slovko "snáď" A ty zase "možno"
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    čo Tvoja rodina ti vraví na takýto výlet?????
    ponáhľaš sa do hrobu?????
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No ja si myslím, že takéto výlety by mali absolvovať naši politici. Možno by sa inak pozerali na tie konflikty vo svete.
    A do hrobu sa aj tak každý raz dostane.
    "Každý k moři dopluje, někdo dříve a někdo později...."
    pmajap marjankaj takýto poznávací zájazd, myslím Čečensko by som nezvládla, je to len o ľuďoch, vidieť a počúvať o ich utrpení, nie, to by sa nedalo, to nie je o pamiatkach, o kostoloch , tieto miesta už nie sú a ešte nie sú.
    marjankaj No ja neviem, ale keby to tam bolo také hrozné tak by tam nehravali futbal, aj medzinárodný. Ani UEFA to nezakázala.
    A aj do New Yorku cestujú aj do Bostonu a tiež tam boli masakre. Alebo teraz Paríž.
    marjankaj Anži Machačkala je ruský fotbalový klub z města Machačkala, hlavního města Dagestánu, který byl založen roku 1991. Hraje nejvyšší ruskou Premier Ligu. Vlastníkem a prezidentem klubu je ruský miliardář Sulejman Karimov.

    I když klub vznikl v roce 1991, do hlubšího podvědomí fotbalové veřejnosti se dostal až v roce 2011, kdy ho získal a začal mohutně sponzorovat ruský miliardář Sulejman Karimov. Ten do klubu přilákal nové posily jako Roberto Carlos, Jucilei, Diego Tardelli, Mbark Boussoufa, Balázs Dzsudzsák, Jurij Žirkov nebo Samuel Eto'o. Kapitánem týmu je Robert Carlos. V roce 2012 tým angažoval známeného nizozemského trenéra Guuse Hiddinka.
    pmajap Stojí pár štadiónov, mešít a renovujú sa domy, pomaličky.Dlhá , krutá vojna a priveľa obetí
    marjankaj Možno to príde aj k nám. Ukrajina je blízko. A my to nezmeníme. O tom rozhodujú iní.
      zbaliť

    Poznávací zájazd - Osetsko, Dagestan Čečensko ( Vladikavkaz, Beslan, Groznyij, Machačkala )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.