Zavrieť

Porady

Mozu ma pokutovat za televizor na predajni?

Mozu mi dat pokutu ak by som mala na predajni TV v ktorom bude USB a bude sa premietat tovar ktory predavam nie tv vysielanie..je to O.K. alebo treba davat nejake poplatky...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    "tiez si myslim ze nie ved tam budem mat len SVOJE propagacne videa..a navyse mam aj ZTP"

    Sloniatko, nezáleží od toho, či máš televízor alebo nie alebo od toho čo tam premietaš. Ako avalik napísala, povinnosť platiť poplatky za televízne a rádiové vysielanie vzniká každej fyzyckej či právnickej osobe, ak splní podmienky zákona 340/2012:

    Platiteľ úhrady


    Platiteľ úhrady (ďalej len "platiteľ") je
    a) fyzická osoba,.....
    b) zamestnávateľ, 4) ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov; na účely tohto zákona sa služobný úrad5) posudzuje ako zamestnávateľ.

    Ak nemáš viac ako 2 zamestnancov, tak nie si povinná platiť. Ak máš, tak platíš podľa počtu zamestnancov.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Úhradu za služby RTVS musíš platiť len ak máš aspoň 3 zamestnancov na PZ - bez ohľadu na to, či máš/používaš TV/rádio.
    https://uhrady.rtvs.sk/zamestnavatelia/kto-ma-platit

    Ale priprav sa na návštevu SOZA a podobných organizácií a na dokladovanie, že na danom technickom zariadení - televízore nereprodukuješ diela chránené týmito ochrannými autorskými zväzmi.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Oslobodenie od platenia sa ťa týka len v domácnosti,keď si ŤZP,inak postupuješ podľa zákona (teda počtu zamestnancov a nie či TV máš alebo nie).Je možné,že si to už prešvihla,treba naštudovať zákon.
    Naposledy upravil Peggynka : 02.02.15 at 13:25

    Mozu ma pokutovat za televizor na predajni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.