Zavrieť

Porady

Dodatočný kontrolný výkaz - jedno plnenie omylom uvedené 2x

Omylom sa mi do kontrolného výkazu DPH (a tým aj do daňového priznania DPH) dostalo jedno dodanie služby na výstupe 2x - raz pod číselnou radou ako vystavená faktúra a druhýkrát pod číselnou radou ako pohľadávka. Podľa pokynov finančnej správy treba v dodatočnom kontrolnom výkaze uviesť v jednom riadku pôvodné údaje s kódom 1 a druhom riadku opravené údaje s kódom 2. Ak chcem ten jeden riadok úplne odstrániť, stačí v dodatočnom kontrolnom výkaze len uviesť ten chybný riadok s kódom 1? Alebo mám najprv uviesť oba riadky s pôvodnými údajmi s kódom 1 a následne pridať len jeden riadok (ten správny) s kódom 2? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evkap. je offline (nepripojený) evkap.

    evkap.
    dobry den ja mam problem s kontrolnym vykazom. poslala som kontrolny vykaz a zistila som ze je tam v cast B2 zle poradove cislo fa. tak som to opravila aj aj zaslala kontrolny vykaz. ale omylom som KV zaslala 2x lebo mi tu vypisoval system ze to nepreslo . a na druhy kontrolny vykaz mi vypisal ze neexistujuca transakcia na zrusenie. co aj chapem lebo som fa. uz zrusila prvym vykazom. teraz ako sa da druhy kontrolny vykaz zrusit alebo opravit??? dakujem
    misoft
    Otázky do položenej otázky sa nekladú!
    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Lubica H ďakujem. :-)

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Mám podobný problém.
    Raz som si uplatnila odpočet z prijatej faktúry a raz z ERP.

    Doklad z ERP bol len doklad ku úhrade faktúry. Ja som si to neuvedomila a odpočítala som si DPH z prijatej faktúry a aj z dokladu z ERP.

    Potrebujem opraviť v KV časť B3. Vôbec tam ten doklad nemá byť.

    Neviete mi poradiť, ako túto opravu môžem urobiť ?
    Ďakujem.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    05mimi Riadok, ktorý nemal byť uvedieš v opravnom KV znovu s kodom 1
    Janinkaaa Lenže v B3 sa udáva suma spolu.
    Nie sú tam uvedené jednotlivé doklady (zjednodušené) z ERP.
    avalik Janinkaaa, otazky sa nezadavaju do odpovede, dole na stranke mas etiketu porady.
    Janinkaaa Avalik, neviem čo zle som urobila. Odpovedala som na odpoveď, ktorú mi napísal O5mimi.
    Alebo ináč to má byť ????
    Nechcela som zadávať novú otázku.
    avalik na 05mimi si dala komentar, to je ok ... ale OTAZKU si dala do ODPOVEDE ... preto citaj etiketu porady
    Janinkaaa Avalik, Avalik .....
    misoft
    Otázky do položenej otázky sa nekladú!
    Janinkaaa - študuj....
    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
      zbaliť

    Dodatočný kontrolný výkaz - jedno plnenie omylom uvedené 2x

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.