Zavrieť

Porady

Kupa/predaj auta z aaa.auto

Poradíte ako predať alebo kupovať auto z aaa. auta a či je to vhodný spôsob predaja alebo kúpy auta
Naposledy upravil ivka70 : 02.02.15 at 19:48
8 komentárov     zbaliť
taiko som z toho jelen. Chces predavatm ci kupovat ?
alaya1 da sa tam predat a hned ine kupit, chcela som dcere, no po googleni, ani zadarmo
misoft tai: v oboch prípadoch ťa ošmeknú.... ak im predáš, ponúknu nižšiu cenu a vymyslia si nedostatky. Ak kupuješ nadhodia cenu, zataja skutočný stav, keď sa pokazí - vinný je ten, kto kúpil - nikdy nie ONI!
taiko hej uz to je jasne. zadavatel doplnil otazku
nagas Vysokoškolený psichológovia. Za auto Vám dajú zlomok ceny. Psychicky to dosiahnu a pri predaji opačne. Papierovačky vibavia aj 5 minút pred záverečnou, kým ste pod ich tlakom.
V maďarsku sa neudržali ani rok. ??????
foresterbig Mne minulý rok keď som im oponoval načo chcú odkupovať keď majú plný park vozidiel ktoré nikto nekupuje odpovedali že expandujú do maďarska a potrebujú do novovytvorenej pobočky vätší počet vozidiel.
foresterbig Skúste si dať inzerát do terbárz autobazar.eu a uvidíte to bombardovanie sms-kami a vyvolávanie ako výhodne vám vaše auto odkúpia a to sa bude diať už na druhý deň.To je moja skúsenosť z minulého roka.
buchač Maďari pokročili...

Oni majú už, či až 4x A v tej webovj adrese...
http://www.aaaauto.hu/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    AAA auto? Zober nohy na plecia a bež od nich!
    deanka ja len môžem potvrdiť vyjadrenie "misoft", píše 100% pravdu-drž sa jej!!!!

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ono je v podstate jedno kde kúpiš auto..teda ked sa bavíme o kúpe...hlavné je si dať PRED kúpou skontrolovať jeho celkový technický stav vo vami dohodnutom servise....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    foresterbig 2008-08-31 22:24:01 (6 let, 6 měsíců)
    Prevzaté ale velmi poučné!!

    Skúsenosť AAA Auto:
    Dobrý deň. Dňa 21.7.2014.Po prečitaní si "bombastických" reklám v novinách, sme sa rozhodli vymeniť naše staršie auto za novšie.Tak sme išli do AAAauto Žilina.Prijali nás celkom dobre,keďže zistili že
    chceme u nich auto predať a hneď aj kúpiť druhé.Všetko prebiehalo normálne,auto nám odkúpili.My sme si zatiaľ vybrali nové.Boli by nás na rukách nosili,keby mohli. Vybrali sme si pekné 3-ročné auto VW Polo 262000sk.Na štítku ako to už býva v autobazároch bolo napísané o aute potrebné informácie :Rok Výroby:2008;1.majiteľ;počet najazdených kilometrov:32245;nehavarované.Povedali by ste si "veď je to nové auto,to as oplatí a nás prežije".Tak sme ho kúpili.Pri vyplňovaní všetkých tých papierov o kúpe vozidla nám povedali že máme 3.mesiace záruku na elektrické zariadenia a 1.rok na skryté závady.Zdalosa nám to perfektné,lebo za tú dobu človek zistí čo tomu autuvlastne je alebo nie je.Boli sme šťastný že sme sa dostali do dobrých rúk.A taksme s novým autom odfrčali domov.Pri jazde domov nám začala svietiť kontrolka mazania.Myslel som si že zabudli doliať olej.Tak som kúpil a nalial.Podľa technického preukazu OW40.Ten najdrahši.Neprikladal som tomu žiadnu vážnosť.Druhý mesiac leta sme navštevovali rodinu,chodili na výlety na novom aute.Po odjazdeni asi 1700km sa znovu objavila kontrolka oleja.Medzi tým sme zistili že auto vôbec nie je Po prvom majiteľovi ale Po druhom.Že na ňom bola havária,ktorá spôsobila výmenu čelného skla,prednej masky,obidvoch predných blatníkov ich nosných častí.Začala svieťiť ajkontrolka airbagu.Tak som navšťívil autorizovaný servis a tam MI povedali aká ja chyba.Pri tomto zistení sme sa vybrali do AAAauto Žilina.Tam nás prijal reklamačný technik.Všetko to s nami spýsal.Povedali sme mu čo sme všetko zistili,ako nás oklamali(1.majiteľ;nehavarované)Žiadali sme ,aby nám auto vymenili alebo dali nejakú kompenzáciu zato,že nás oklamali a dali opraviť ten airback.Ten nás tam doslova vysmial a poslal nás preč.Že to nie sú dôvody a poruchy za ktoré by oni Mali plaťiť.Správal sa k nám arogante a povýšenecky.Tak sme odišli domov ako sa hovorí s dlhým nosom. V septembri som nastúpil do práce.Tam sa dozvedel že by som mal ísť už na technickú kontrolu,lebo všetci si mysleli že sa chodí Po 3.rokoch.Tak som nelenil a išiel."Veď mám nové auto"som si myslel.To bolo dňa 5.9.2006.Na technickej kontrole som všetko zaplatil a čakal.Potom MI prišli povedať že na technickú kontrolu sa chodí až Po 4.rokoch,ale keďže som to mal už zaplatené tak som pristúpil aby MI tú kontrolu spravili.Išli sme na prístroj ktorý meria emisné hodnoty.Pracovník ktorý tam bol neveril vlastným očiam keď videl tie hodnoty,čo ukazoval ten prístroj.Najprv si myslel že mu nefunguje najaká sonda,tak doniesol druhú.To isté sa objavilo na monitorovacom displeji.Už vtedy som začal tušiť niečo zlé.Prešli sme sautom na druhý prístroj,lebo mu to nešlo do hlavy také vysoké hodnotya nové auto.Tam MI stvrdol úsmev keď MI povedal, že nefunguje vôbec katalizátor a lambda sonda.Dal MI papier o nespôsobilosti vozidla na prevádzku na pozemných komunikáciách.Tak to bol šok.Hneď som volal do AAAauto.Tam sa nechceli so mnou najprv baviť,že oni za to nemôžu a tak.....že oni sa MI ozvú....Po stálom telefónovaní a dožadovaní sa kompetentného pracovníka MI povedali aby som s autom prišiel do pobočky v Žiline.To bolo dňa 19.9.2006.Tak som tam išiel.Auto som pristavil.Prišiel reklamačný technik spýsal so mnou reklamáciu (airback,spotreba oleja 4000km=2l oleja,stk,)a odišiel.Za určitú dlhú dobu prišiel a chcel MI dať strašne podpísať akýsi papier.Nevedel som čo to je. Povedal Len aby som to rýchlo podpísal že on musí ešte niečo odoslať do ústredia.Ale ja som si to začal čítať a TU som zistil že MI chcel podstrči akúsi zmluvu ktorá pojednávala o reklamáciach vozidla.Keby som to bol podpísal tak strácam narok na reklamáciu.Bolo v nej písané Len do 4000 najazdených kilometrov.Tak som to nepodpísal.On samozrejme najedovaný odišiel.Po chvíli prišiel a povedal že reklamáciu MI neuznávajú,lebo auto je pojazdné aj keď nie je spôsobilé jazdy na pozemných komunikáciách.Ďalší šok.Tak som sa dožadovalaby MI zavolali nejakého majiteľa,alebo manažéra.Nič.Začali byťarogantný ešte viac,vôbec sa so mnou nebavili.potom MI prišiel povedať aby som opusťil areál predajne a nezavadzal ďalším zákazníkom.Tak som odišiel domov.Na druhý ďeň som volal do AAAauto aby MI podali zdôvodnenie o neprijaťí mojej reklamácie.Tam rovnako ako v Žiline sa so mnou bavil akýsi chlap a samozrejme ma odpinkal ako pingpongovú loppťičku.Za asi hodinu MI telefonuje späť že je ochotný MI dať kompenzáciu DVD prehrávač v hodnte 1500sk.Tak som tam volal ešte viacej krát ale vždy NEúspešne.Vždy to zodvihne spojovaťelka,ja jej poviem aký mám problém,ona že my sa vám ozveme.A odvtedy nič.Dňa 29.9.2014 som navštívil autorizovaný servis na autá VW v BanskéjBystrici Kde MI spravili diagnistiku auta na PC a vyniesli ortieľ.Katalizátor a lambda sonda je nefunkčná oprava tohto celého systému stojí 55 185sk.bez roboty.Ale sa to neoplatí opravovať dovtedy dokedy sa neodstráni obrovská spotreba oleja.Ktorá má byť 2dcl na 10 000km,keďže to je skoro zabehnuté auto a nie 2l na 4000km.Predbežná oprava 100 000sk.Suma sumárum 155 185sk a to bez roboty.Takže nič nie je krajšie ako si kúpiť auto v AAAauto a dať na ich sluby o garanciách,(technický stav vozidla,právna čistota,overená kvalita atď.)Od toho dňa som viac krát volaldo AAAauto, ale nikto sa so mnou nechce baviť.Asi by som mal dať moju zmluvu právnikovi nech podá na AAAauto žalobu za podvod,lebo auto nemôžem používať.Budem žiadať výmenu auta,alebo odstúpenie od zmluvy.Neviem si predstaviť ako dlho to bude teraz trvať. sľuby sa sľubujú a AAAauto sa smeje.(Ľuďom do očí) Veď oni zisky majú.
    lujza.j aký to má súvis s mojim príspevkom?
    misoft Lui - v krátkosti. AAA totiž NEUZNÁVA žiadne iné prehliadky a vyjadrenia iných servisov, len svoje - a tie sú vždy OK! Autorizované servisy - dokonca i výrobca vozidla sú pre nich "amatéri" a oni sú TIP-TOP (podvodníci). Takže aj keby mal vyjadrenie super-hyper-extra servisu na hlavičkovom a pozlátenom papieri - AAA Auto to neuzná a bude to len pre nich zdrap papiera (rozumej hajzel papier).
    lujza.j dušan.."moj" mechanik je cez cestu od AAA v BA.....chodia tam na prehliadku pred kúpou...tak viem,že sa to dá....povie čo je na figu...čo treba vymeniť bud sa dohodnú na inej cene...alebo nie...a kúpi niekto kto na prehliadku pred kúpou nepôjde....
    poznám AAA velmi dobre....nič som tam nekúpila 2x sme potrebovali rýchlo predať.....
      zbaliť

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Smutno-smiešne zariadenie, kde predávajú výlučne málo jazdené autá /p.tachometer/, po dôchodcoch alebo po opatrných paničkách, garážované, v zime nejazdené /preto nemajú zimné prezutie/, so servisnými knižkami /horko-ťažko mi ju ukázali, aspoň keby obidve prehliadky za 6 rokov neboli jedným atramentom a písmom popísané/ . No a výkup? polovičná cena ako môžeš dostať priamo...rýchlopreč!

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak zo Slovenska a z minimálnym rizikom, tak jazdenku z autosalónu kde ju servisovali a ich spokojný zákazník bral nov%C
    lujza.j vela krát si to posunú medzi sebou mechanici....ale inak áno....čakám na takú micru v cene bicykla

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Pri pokuse o predaj pochopís ze bude lepsie nekupovat !!!

    Ich argument pri nakupe.

    Vase auto je buranhe : 100% z 200 000km som odjazdil ja a nebolo burane

    Vase auto vykazuje cez PC poruchu: nic sa neprajavovalo, pravidelne servisovane, auto je nutne vymenit v ramci planovbenej vymeny vo firme

    Vase auto ma velky pocet km, ak by ste prisli este raz s mensim poctom km ...

    Okrem toho si pockate na toto genialne rozhodnutie / suhlas nakupu z PRAHY a po 3 hodinach cakania Vam ponuknu cca 65 az 70 % z cien na internete.

    Podvadzat a to este za tu cenu pre obchodnika z Ciech ???

    Bohuzial, v SR maju dost ochotne ,,spolupracujucich,, predavajucich.
    Ved v ponuke sa pise STAV TACHOMETRA nie POCET ODJAZDENYCH km.
    To si radsej kupim jazdene auto v SRN kde je pretacanie tacometra trestne.

    Kupa od nich NIKDY ( tie inzertne clanky v prospech skoro monopolneho bazarnika su velmi priehladne).

    Pri predaji je lepsie ponuknuit auto s vymenovanim 100% rizik a nedostatkov s rozumnou zlavou ( pre kupujuceho ktory si si neplati sladky sen ).
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kimik ja som predavala a velka spokojnost..aj brat predaval a jemu dali este viac ako si vypytal a nikto sa nesnazil umelo znizovat ceny.. to co pises su take extremy ze koniec
    Žabinka ..a jemu dali este viac ako si vypytal.. toto ma neskutočne pobavilo..
    bjuty smis kimik a o kolko viacej dávajú v aaa aute za výkup ??
    buchač Žabik...takúto ujovinu povie len zúfalec...

    Asi dealerkovia z ÁÁU dostali befel z českého ústredia, že sa musia zaregistrovať na rôzne fóra a robiť si fórky z ostatných ...tzv. kliny do hlavy biť...

    LUCIE je ale lepšia ..

    lujza.j 3A-čka si to už nevylepšia nikdy...je im totižto jedno čo predajú....do ksichtu budú klamať....lebo si myslia,že všetci čo tam prídu..určite nemajú možnosť si to nikde overiť.....ale iné bazáre nie su na tom inak....vždy je to na kupujúcom či s nechá obabrať.....
    a predať u nich iba ak silná núdza že rýchlo predať...
    Kimik uz mali na to auto kupcu s ktorym vyjednavali cenu, bol to jediny diesel Suzuki ktory mali na predajni a ten chlap mal vazny zaujem tak prihodil..neviem co je na tom take neuveritelne..beriem vam vase skusenosti a pisem aj moju
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... nemám vo zvyku pred písaním príspevku pozerať sa do nickov jednotlivých prispievateľov.

    Táto téma bola zadaná 2.2.2015 a dvaja maximálne spokojní zakazníci (kimik a Katharina Farley) so službami AAA Auto sa zaregistrovali na stránky Porady 3.2.2015 a chvália jedinečné služby totoho predajcu.

    Ak by podobnú (kladnú) skúsenosť vyjadrili ľudia, čo sú roky na tomto fóre roky registrovaní a majú stovky-tisícky aj iných príspevkov, tak som ochotný uveriť aj ich pozitívnej skúsenosti.

    Ale že si niekto dá tú námahu a zaregistruje sa akurát do čerstvej témy, lebo má nežistnú potrebu v nej prezentovať svoju nadmieru kladnú skúsenosť, tak to vyzerá presne ako celá "obchodná filozofia" AAAAA...

    To ma len utvrdzuje v tom, že AAA nikdy.

    P.S. toto sa mi žiadalo napísať, aby náhodou ľudia málo znalí praktiky niektorých jedincov sa nedali nachytať ich "uprimnými" vyjadreniami.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Doplním :

    Zároveň zvyknem pozrieť aj na to "ohodnotenie jednotlivých prispievateľov"...nie raz je tam krížová väzba, jeden kladne hodnotí druhého, takže je veľký predpoklad, že sú to síce dva nicky-no je to jedna osoba.
    misoft Nie predpoklad - skôr istota - oba nicky založené skoro na chlp presne
    http://www.porada.sk/member.php?u=336392
    http://www.porada.sk/member.php?u=336394
    Porovnaj 336392 a 336394.... rozdiel cca 2-3 min pri registrácii.
    bjuty smis vidím, že tie 2 trúby, čo tu robia reklamu aaa autu už boli odhalené
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Pridám skúsenosť s kúpou v 3A. Keď som bol ešte mladý a hlúpy, tak som cez nich kúpil svoje prvé auto. Asi 4r auto, na tacho cca 120k. Pravdepobne malo cca stovku stočenú. Ale s tým sa musí počítať. Lenže tie autá musia najazdiť cca 500k bez vážnejších problémov, takže stovka hore dole
    Vybral som si najlacnejšie z ponúkaných toho konkrétneho druhu (vravím, mladý...) Problém bol vo zvuku motora a pískaní. nakoniec bolo treba vymeniť klinový remeň, otázka pár desiatok eur. Najhoršie bolo, že na to nevedel nik prísť, ani v značkovom servise (ale našťastie ani v AAA, preto tá fajn cena). Prišli sme na to náhodu, keď mi cestou na vlastnú svadbu ten remeň na diaľnici praskol a vymenili ho za nový. Všetko bolo potom OK. Ale som odbočil.
    V bazáre sme dohodli leasing, auto som slušne preplatil aj vďaka havarijnej poistke (čo sa hodilo, keď som sa vybúral za cca 120k ). S autom ďalšie problémy neboli, odhliadnuc od zhoreného káblika k stieračom, kvôli ktorému som skoro vyhorel. A od pokazeného termostatu, kvôli ktorému som prehrial motor. A od pokazeného motorčeka sťahovania okna. Ale to sa všetko prejavilo aspoň 2 - 3 roky po kúpe, takže viniť z toho predajcu by bol asi nezmysel.
    Druhý krát by som asi takýmto spôsobom auto nekupoval. Ale ak mám hodnotiť tento konkrétny nákup, tak som kúpil relatívne dobré auto za dobrú cenu, hlavne kvôli tomu, že v bazáre nevedeli prísť na to, prečo to má taký strašný zvuk (a nik ho kvôli tomu nechcel). Ten zvuk som ja našťastie pri skúšobnej jazde nevnímal Predsa len, keď človek presadne z 1,2 HTP do 1,8i...

    Kupa/predaj auta z aaa.auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.