Zavrieť

Porady

Autorské práva.

Dobrý deň,
Poprosil by som Vás o radu. Fotil som sériu ateliérových fotografií jedla pre rýchle občerstvenie. Fotenie bolo na zákazku a iba pre tento jeden podnik. Podnik tieto foto odovzdával nemenovanej firme s bieločerveným logom, ktorá mu riešila pitný režim a tlač produktov. Majiteľ podniku nepodpisoval žiadne súhlasy aby mohli použiť foto aj inde. Svoje foto som objavil na konkurenčnej predajni v inom meste. Ako mám tento problém riešiť a aké sú predpoklady vyrovnania môjho ušlého zisku prípadne porušenia autorských práv?
Ďakujem
S pozdravom
Naposledy upravil kopretinka : 03.02.15 at 10:51
duves nemal si otazku aj na ephoto.sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Každé použitie diela podlieha súhlasu autora. Ak ste neposkytli neposkytli licenciu (právo používať dielo určeným spôsobom) ani ste na nikoho nepreviedli autorské práva, ide o použitie diela bez Vášho súhlasu a porušenie autorského zákona.
    Mali by ste osloviť toho, kto bez Vášho súhlasu dielo používa a buď mu navrhnúť dohodu alebo ho vyzvať na bezodkladné ukončenie používania diela. Ak to nevýjde, nafotiť dôkaz, zabezpečiť neutráneho svedka a - žaloba na súd.
    kopretinka 03.02.15 10:51 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.