Zavrieť

Porady

neoprávnene vyplatený daňový bonus

Zamestnávateľ mi v roku 2014 neoprávnene vyplatil daňový bonus .Mám dve deti.Syn zmaturoval v máji a v septembri sa zamestnal.Dcéra pokračuje v štúdiu.Zamestnávateľ mi vyplatil daňový bonus na syna ešte aj za september a október napriek tomu ,že som ho upozornil ,že syn zmaturoval.Odovzdal som mu iba potvrdenie o návšteve školy za dcéru.Dohodli sme sa vtedy tak ,že mi nevyplatia za dva mesiace daňový bonus na dcéru aby sa suma daňového bonusu vyrovnala.Nestalo sa tak a daňový bonus mi bol vyplatený.Budem si teraz sám robiť daňové priznanie a na potvrdení o výške mzdy mám uvedený aj daňový bonus,ktorý mi bol vyplatený neoprávnene.Aký to bude mať vplyv na daňové priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neoprávnene vyplatený DB si vysporiadaš v DP, uvedieš v ňom správnu sumu nároku a sumu vyplateného DB zamestnávatelom, vznikne nedoplatok, ktorý započítaš s prípadnom preplatkom dane.

    Možno štruktúra DP je nastavená tak, že DB budeš musieť uhradiť a celý preplatok dane ti vrátia (neskúšala som podobný prípad), postupuj presne podľa súčtových riadkov, uvedených v DP.
    Naposledy upravil veronikasad : 04.02.15 at 18:59
    pepo59 musí sa podať daňové priznanie iba na originálnom tlačive/zelené/alebo si ho stačí vyplniť v programe Daňové priznanie zo stránky firmy Kros a vytlačiť na obyčajný papier?
    Tweety Môžeš priamo na tom krosáckom.

    neoprávnene vyplatený daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.