Zavrieť

Porady

farba v tlaciarni

Zdravym mam tlaciaren HP desing jet 2050 pouzivam farby HP 301 pred nedavnom mi dosla cierna farba tak som si kupil napln do tlaciarne a sam si ju naplnil podla pokynov.Vlozil som ju naspat ale na tlaciarni stale bliká ze chyba cierna farba a tak isto ked chcem nieco vytlacit tak to nejde.Ale ked chcem nieco prekopirovat tak to ide uplne v pohode vtedy vsetko v poriadku.Poprosil by som o niaku radu ako to vyriesit.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tlačiareň sa zobrazí v zozname zariadení v PC? Ak nie - nie je väzba.
    Mimochodom i plniť náplne treba vedieť. Terajšie zariadenia sú "citlivé" na takéto postupy. Stačí, aby bol nedostatočný podtlak v cartridgi, aby boli trochu zanesené kontaktné plochy a je problém.
    Mimochodom: takéto veci by ti za pár € urobili v mnohých servisoch a predajniach, kde predávajú komponenty do tlačiarni (nie v obchodných reťazcoch!).
    Cena u čiernych sa pohybuje od 8 do 10€ - a v tom je naplnenie, prečistenie, odskúšanie.
    A na okraj: náplň 301 - cena cca 14-16€ za originál!

    miselito je offline (nepripojený) miselito

    miselito
    Jednoznacne kup original. Ja som sa tiez snazil "usetrit" ale ta tlac nikdy nebola ako s original naplnou .

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    preštuduj si aj vlákno Prečo mi vyteká farba v tlačiarni? z 2.1.2015

    Možno ti pomôže tato rada:
    1, Pri začatí tlače kým sú kartiče ešte v zaparkovanom stave urobí tlačiareň prečistenie dýz. tak vznika ten kopček - zaschnutá farba, je to OK
    2, ak si plníš kartriče sám po naplnení atramentu nutné odsať vzduch pri uzavretom plniacom al. odvzdušňovaciom otvore podľa typu, aby vznikol čiastočný podtlak - vákum, ten zabraní zbytočnému vytekaniu atramentu cez trysky tlač. hlavy
    Ak nemáš originálnu zátku, vzduchotesne to prelep kvalitnou PVC kanc. páskou.
    3, Tie vankúšiky vyčisť od hrubého znečistenia, prípadne vyper niekde v starej nádobe al. vymeň- vystrihni z molitanu ap.
    4, Ak si to vieš urobiť sám vieš 1 kartrič plniť 2-3r. min 10x
    farbu si kúp na nete za pár šupov balenia 1L.
    Plnenie: zober kartrič a pod tečúcou vodou vystriekaj trysky,
    pripadne jemnučkým štetcom č 8. na vodové farby zastrihnutým na konci do rovna jemnučko ich očisti pozor aby si ich nezapchal
    Otvor čierny kartrič, naplň atramentom na cca 80% striekačkou z tupou ihlou aby si neprepichol vnútorný baloník - to podľa typu tlačiarne.
    (čierny môže mať PVC balónik - far. vnútro špongia tam sa použije ostra ihla zapichne a plní)
    Po naplnení zatvor vzduchotesne plniaci otvor.
    Kartrič drž v polohe ako je v tlačiarni a odsaj striekačkou pomocou prípravku (alebo si ho výrob) vytiahni vzduch aj z atramentom z kartriča aspoň 15% potom znovu pod tečúcou vodou vystriekaj trysky, pripadne jemným štetcom
    pečiatkuj hlavu na jemnej servítke preloženej na hrubšie aspoň 4servitky na sebe
    až kým nepečiatkujú všetky trysky, (pripadne opakuj odsatie,,,)
    a utri aj kontakty a teleso kartr. a skus tlač, prípadne zopakuj odsatie a pečiatkovanie ktoré slúži aj ako kontrola funkčnosti dýz
    Dajú sa rozchodiť aj staršie nepoužívané kartriče

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.