Zavrieť

Porady

dodatočný KV v MRP za minuly rok (2014) nejde opravit

dobrý deň, pri kontrole učtovníctva za rok 2014 som zistila, že v starých KV su nejaké chyby. V jednom mi hodilo zle DIČ dodavateľa a v ďalšom prípade som dobropis nahrala ako normálnu prijatú faktúru. Nevšimla som si, že je to dobropis, pretože je s kladným znamienkom (!!! chyba dodavateľa). potrebujem teda opraviť KV, keď stojím v MRP na KV konkrétneho mesiaca a dám funkcie, nahodím mi dodatočné KV, za prvé nedá sa tam zmeniť rok z 2015 na 2014, za druhé ku všetkým fa mi nahodí kod 1 a chyby, ktoré už mám opravené tam neberie.všetko je ako predtým, akurát že pri každej položke je aj kód 1.


Nestretol sa niekto s podobnou situáciou??prečo ma MRP nepustí opraviť rok dodatočného KV z minuého roka? Kd vytvorím nove KV, tak tam opravene chyby zaznamena, ale neda sa tam oznacit kod opravy..


a ešte podotázka: keďže dobropis sa zmenil na minus DPH, treba podavat aj dodatočne danove priznanie?? ako je to s opravou DIČ??


ĎAKUJEM!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Dobrý deň,
    ak je to MRP pod win, treba si opraviť DIČ, všetky zlé faktúry a potom sa nastaviť na ten KV, ktorý idete opraviť a na pravej strane je napísané "funkcie", kliknúť na to a spraví Vám dodatočný KV, ktorý odošlete. Nezľaknite sa, že Vám načíta všetky doklady, ale na finančnú správu Vám zoberie iba opravené doklady (volala som do MRP).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martina046 a ked podavam dodatocny s tym, ze tam nejaka faktura chyba? tiez kliknem na povodny a pridam tam tu jednu fakturu?
    books Najskôr ju musíte zaúčtovať a potom spraviť to, čo som vyššie napísala.
    katarisma dakujem, problem mam vyrieseny, plus som volala do MRP, treba si na zaciatku prestavit uctovny datum v nastaveniach a potom program berie vsio tak ako ma
      zbaliť

    dodatočný KV v MRP za minuly rok (2014) nejde opravit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.