Zavrieť

Porady

Dovoz auta z Nórska

Pri dovoze ojazdeného auta z Nórska by sa muselo zaplatiť clo a DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    denial je offline (nepripojený) denial

    denial
    Dobry den,

    nasiel som inzerat na Teslu z Norska, ktoru predavajuci dovezie do Nemecka a zaplati aj dan aj clo.

    Kedze dan a clo sa maju platit v krajine registracie, je mozne, aby obe vyplatil v Nemecku, bez toho, aby tam to auto prihlasil na seba?

    S tym, ze potom ja si priveziem auto na Slovensko a nebudem mat ziadny problem?

    Diky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Naco on bude platit dan a clo v Nemecku?
    Vsak nech to auto preda lacnejsie (prave o tu dan a clo) a toto si potom vybavi kupujuci v krajine kde bude auto prihlasovat.
    Pyta od teba zalohu? Je to hodnoverny inzerat?
    denial Hej, zalohu pyta a vyzera to pomerne hodnoverne.

    Neviem naco to riesi takto, mna zaujima,
    ci sa to tak da urobit, ako on pise, teda, ze to precli on sam.
    ivka70 nenechaj sa okradnut, nech nasledujuca otazka neznie: zaplatil som zalohu a predavajuci sa odmlcal....
    Nech to spravi za svoje a potom preclene ti z DE preda.
    liveman1 no nič v zlom, ale nezdá sa mi to, prečo by on mal priviezť auto do Nemecka a platiť clo a DPH? je to cele diné, skôr by som kontaktoval nejaký nemecký bazár, či by to spravil on. Celkovo si myslím, že dovoz z Nórska sa neoplatí vzhľadom na tie poplatky
    denial tak je to nejake pochybne. ale to aj tuto toto forum, lebo ked si otvorim tuto temu z hlavnej stranky, tak mi to neukaze vsetky odpovede.
    ked si ju otvorim cez link z emailu, tak ich vidim ...

    vacsinou sa to asi neoplati, ale tento chlapik ma uz druhu ponuku na mobile de a obidve su viac ako zaujimave.

    komunikoval som s nim uz ohladne prveho auta, co ponukal a povedal mi, ze si ho mozem prist pozriet do norska a ked ho chcem rezervovat, mam zaplatit zalohu. ked som pytal servisnu historiu, tak mi povedal, ze ju nema a ma dalsich 5 zaujemcov, ktorych nezaujima a vykaslal sa na mna. inzerat potom zmizol, takze auto zrejme predal. a nasiel som ho aj na norskom webe finn.no a tam je zvacsa uvedene aj cele meno a adresa predavajuceho.
    (ktore ano samozrejme moze byt vymyslene, ale vyzera to dost seriozne)

    teraz predava druhe, este zaujimavejsie auto a pod tym istym profilom, takze keby to bol velky podvodnik, uz by bol iste zablokovany.

    pytal som sa ho aj na moznost ist pre auto do norska a odtial si ho priviezt sam, lenze nori maju prevozne znacky platne iba v krajinach susediacich s norskom.

    teraz mi povedal, ze ta cena v inzerate je vlastne uvedena bez dane (ale hlavne, ze ju napisal do kolonky cena s danou, co ale robi KOPA smart predajcov), ale ze v cene uz je CLO.

    vedel by niekto okomentovat, ci z uctovneho/danoveho hladiska je mozne alebo nie je mozne zaplatit v nemecku dan/clo za dovezene auto z mimo eu bez toho, aby sa tam prihlasovalo na nemecke znacky?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.