Zavrieť

Porady

Zakladateľský rozpočet firmy

Ahoj poraďáci, som tu nováčik, všetkých Vás zdravím a prajem pekný deň plný slniečka.
mám k Vám veľkú prosbu, dostala som v škole do zajtra vypracovať zakladateľský rozpočet firmy a je mi z toho smutno, pretože neviem s tým pohnúť, preto Vás veľmi pekne prosím o pomoc.
Ak vie niekto poradiť budem mu veľmi vďačná, vopred ďakujem. Ľudmila
Naposledy upravil ludmilla : 13.05.06 at 19:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Ahojte poraďáci, škoda, že sa nikto šikovný nenašiel. Zajtra ma pravdepodobne čaká čierny deň, ale i také v živote bývajú. Takže nezostáva nič iné len hlavu hore. Pekný zbytok májového dňa a veľa úspechov a tém v poradách. Ste aj tak super.
    Ľudmila

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Uvedený rozpočet je simulácia čisto v teoretickej rovine. Neuviedla si, či tie tržby máš podložené aj reálnymi zmluvami (príp. objednávakmi) od zákazníkov. To býva väčšinou kľúčové pre firmy. Keďže uvažuješ so splatnosťou úveru na tak dlhé obdobie, odporúčam každý rok navýšiť náklady minimálne o infláciu (3%) a viac. Uvedom si, že zamestnanci nebudú robiť za desať rokov za mzdu 14000 SKK (ako uvažuješ). Ešte chcem podotknúť, že zo skúsenosti vo firme zistíš, že náklady na pracovníkov neobsahujú iba mzdy a odvody, ale aj príspevok zamestnávateľa na lístky, semináre, cestovné a stravné, náklady na ochranné pracovné pomôcky, hygienické potreby... a pod.

    Zakladateľský rozpočet firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.