Zavrieť

Porady

Náklady na strážneho psa?

Sídlo živnosti (vediem JU) mám v mieste môjho bydliska. Je to rodinný dom, máme veľkého strážneho psa. Počula som, že si ľudia dávajú v podobných prípadoch náklady na krmivo a pod. do účtovníctva s tým, že je ten pes vlastne stráži sídlo firmy. Odvtedy si odkladám potvrdenky za krmivo, veterinára (žiadna maličkosť!!!), ale nie som si taká istá, ako na to. Stretol sa s tým už niekto? Mám toho psa zaradiť do majetku? Ako? - je to miešanec bez papierov a na tých pár korún čo sme ho kúpili samozrejme nemám žiadne doklady. Takže ako?
Ľuba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Myslim, ze tazko obhajitelne, ine by bolo, keby tam bol aj sklad. A kto Ti urci, kolko "casu" venuje strazeniu firmy a kolko Vas ako osoby. To nie je telefon na impulzy. Ja mam zase psa v byte a firmu tiez a moj spravca dane ma vysmial, ze to nie je elektronicke zabezpecenie, aj ked tuto funkciu DOKONALE nahradza. Dvere nemusime zamykat a postarka nam dava postu z vytahu / len vytrci ruku /. Taku istu skusenost mam aj s romami, ked pridu pytat pokazene dazdniky. Hi-hi-hi

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    No dobre, sklad tam síce nemám, ale zariadenie kancelárie, výpočtovú techniku a pod. Bez toho nezarobím ani korunu. Píše sa niekde v našich zákonoch premúdrych, že na ochranu majetku môže využívať firma len elektronické ochranné zariadenia?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já mám tiež strážneho psa v areáli firmy , do nákladov dávam potravu pre psa , očkovanie , poplatok za psa , ktorý platíme mestu ./ Tu by som chcela podotknúť , že psa treba prihlásiť - poplatok za rok 200 Sk/. Mala som už zopár krát daňovú kontrolu a všetko prešlo , bez akých koľvek otázok . Takže toto je moja skúsenosť .


    Pekný deň !

    Náklady na strážneho psa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.