Zavrieť

Porady

Akú zmluvu uzavrieť medzi autorom konceptu mobilnej aplikácie a jej zhotoviteľom (programátorom) ?

Zdravím,

navrhol som android aplikáceiu pre smarthony ku ktorej som pripravil grafický dizajn a wireframe funkcionality. Našiel som programátora ktorý aplikáciu podľa týchto požiadaviek naprogramuje. Po uvedený aplikácie na trh by sa delili zisky z nej pol na pol medzi mňa, ako autora celého konceptu, a programátora, ktorý výslednú aplikáciu vytvoril podľa mojich inštrukcií. ( neskôr by som sa ja staral o propagaciu, návrh novej funkciolity a podobne, a programátor o aktualizácie aplikácie, programátorské úpravy ).
Aké zmluvy či licencie by sme mali medzi sebou na začiatok uzavrieť aby sme právne ošetrili takúto spoluprácu?

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Akú zmluvu uzavrieť medzi autorom konceptu mobilnej aplikácie a jej zhotoviteľom (programátorom) ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.