Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky- vypocet

Dobry den, poprosim vas o radu, ci spravne vypocital zrazky zo mzdy uctovnicka.
hruba mzda 312,14
cista mzda 270,34

zamestnanec ma druzku, spolocne dieta a ma sudom zverene dieta v nahrad.starostlivosti. Zrazky ma na bezne vyzivne... a zrazili mu sumu 124,16 ( vyzivne je 50€ mesacne)

Dakujem vsetkym za odpoved!
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Zamestnanec ma kratsi uvazok alebo preco je jeho mzda nizsia ako minimalna?
domi06 nie, nema kratsi uvazok..ma min.mzdu ,len bol PN a mzdu mal taky co som napisala
ivka70 A to zverene dieta je to iste ako to ,co ma z druzkou?
Vyzivne plati na dalsie tretie dieta?
domi06 druzke je zverena dieta(neter) ,ale ziju v spolonom domacnosti , a tym padom zivi aj ich..nakolko len on pracuje, vyzivne plati na svoj dieta z predosleho manzelsva...oni maju spolocne len jedno dieta a ziju spolu aj stou zverenou, takze 4 clenna rodina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    roho je offline (nepripojený) roho

    roho
    Zamestnanec by mal využiť ustanovenie § 80 Exekučného poriadku podľa ktorého na návrh povinného môže súd zastaviť exekúciu zrážkami zo mzdy, ak sa zrážky vykonávajú už len na bežné výživné a možno predpokladať, že povinný bude výživné plniť ďalej dobrovoľne.
    domi06 tak... uctovnicka nezapocitala nic...., zrazili vsetko co exekutor ziadal, lebo firma sa bal,ze dostane pokutu.Mimochodom, zamestnanec ziadny dlh uz nemal, a je zvlastne ze exekutor ziada stale peniaze. On plati dobrovolne mesacne vyz.na ucet exmanzelky, a zahada je to preco po 2 rokoch dal exekutor zamestnancovi zrazky zo mzdy.... dakujem pekne Ivka70, za odpoved

    Exekucne zrazky- vypocet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.