Zavrieť

Porady

www.digi-tv.sk

Poraďáci, chcem sa vás spýtať, či máte niekto skúsenosti so spoločnosťou www.digi-tv.sk . Ponúkajú za 290 SKK (mesačne) 33 slovenských a českých programov v digitálnej kvalite. Za príplatok 310 SKK mesačne navyše Cinemax, HBO a HBO2. Prvé tri mesiace sa neplatí. Digitálny satelit ponúkajú bezplatne do prenájmu. Má s tým niekto skúsenosti, lebo sa mi to dajako nezdá, pri porovnaní napríklad s UPC.
Usporiadat
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

sbska Pozri príspevok
Zdravím. K tejto problematike som tu už písal. Ja som mal s nimi tiež veľké opletačky, aj na Telekomunikačný úrad som písal. Nič nepomohlo. Sľubovali, sľubovali, ale nič nesplnili. Idem ich žalovať za trestný čin podvodu. Iné nie sú hodni. Teraz mám skype, mám množstvo programov, zariadenie je moje, nieč mesačne neplatím. Pošli podnet na Telekomunikačný úrad SR.
(Teraz mám skype, mám množstvo programov, zariadenie je moje, nieč mesačne neplatím.)Nie nahodou SKYLINK?
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Sky link v pohode...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Napíšem moju včerajšiu skúsenosť - DOBRÚ !
Pokazil sa mi prijímač k digi-tv (elektrikári cvičili so sieťou). Volal som do pobočky. Povedali, aby som priniesol prijímač medzi 8-9 hodinou, vtedy je tam technik tak ho buď opraví alebo mi dajú nový. A TAK AJ BOLO-opravil . Večer už rodina pozerala.
Keby som mal vlastný prijímač, môžem kupovať nový z vlastného vrecka... Pre úplnosť- najprv som volal na zákaznícku linku (neodporúčam), sú tam nejaké vynervované hlúpučké dievočky, tam mi povedala, že oprava bude trvať 30 dní, výjazd technika tuším 7€ a podobné drísty,,, našťastie nemám ďaleko do pobočky.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

vymenil poistku
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Fero11 Pozri príspevok
vymenil poistku
To pochybujem, lebo v ňom bolo počuť nejaké cyklické klepkanie a blikala aj LED-ka pre druhý TV prijímač. Poistka ale nie je zvonku prístupná a odblombovať nemôžem
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Šak ..vymenil poistku na tom šitovom prímači...
0 0
PanStres PanStres

PanStres je offline (nepripojený) PanStres

Mali sme doma digi ale nepáčila sa nám kvalita obrazu bola taká kocková. Tak sme presedlali na Sky-link a ten má peknéjší a čistejší obraz. Takže odporúčam Skylink
0 0
chovan.j chovan.j

chovan.j je offline (nepripojený) chovan.j

Ja by som Ti odporučil sa s digi ani nezaoberať mal som od nich zariadenie niečo vyše roka ani po niekolkých urgenciách neboli schopní mi ho opraviť tak som s nimi zmluvu jednoducho zrušil a čudeňuj sa svete zariadenie som si demontoval sám a musel som im platiť ešte poplatok digi nikdy
0 0
Deiky Deiky

Deiky je offline (nepripojený) Deiky

Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac
Bohuzial digi nevysiela v takej kvalite ako skylink. Pre kvalitny obraz na digi TV potrebujete 80ku parabolu na skylink vám staci 60tka a je obraz 99%. V pripade digy by te na 60ku parabolu tazkonieco chytili v dobrej kvalite..
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Musim podotknut, ze co sa tyka kvality obrazu nieje zavisle na velkosti paraboly. Od velkosti paraboly je zavisla kvalita a uroven signalu.
Kvalita obrazu zavisi hlavne od zdroja signalu (z coho je vysielane (VHS kazeta, DVD, HD kamera ....)) a dalej od sirky pasma transponderu, t.j. transponder ma napr. kapacitu 30 Mbps a sat. provider chce zaradit do svojej ponuky co najviac programov, tak umiestni na jeden transponder (TP) 14 kanalov, potom na jeden kanal vyjde kapacita cca 2,14 Mbps co je moc malo a vtedy je vidiet nekvalitu obrazu.
Iny bohaty provider si moze dovolit prenajat viac TP a na TP umiestni len 6 kanalov a vtedy na jeden kanal pripada 5 Mbps a to je uz celkom slusne a da sa to pozerat aj na vacsich obrazovkach.
1 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Fero11 Pozri príspevok
Musim podotknut, ze co sa tyka kvality obrazu nieje zavisle na velkosti paraboly. Od velkosti paraboly je zavisla kvalita a uroven signalu.
Kvalita obrazu zavisi hlavne od zdroja signalu (z coho je vysielane (VHS kazeta, DVD, HD kamera ....)) a dalej od sirky pasma transponderu, t.j. transponder ma napr. kapacitu 30 Mbps a sat. provider chce zaradit do svojej ponuky co najviac programov, tak umiestni na jeden transponder (TP) 14 kanalov, potom na jeden kanal vyjde kapacita cca 2,14 Mbps co je moc malo a vtedy je vidiet nekvalitu obrazu.
Iny bohaty provider si moze dovolit prenajat viac TP a na TP umiestni len 6 kanalov a vtedy na jeden kanal pripada 5 Mbps a to je uz celkom slusne a da sa to pozerat aj na vacsich obrazovkach.
Doplním to -ak sa vysiela v DVB-S2 tak sa na TP toho vojde viac bez ujmi na kvalite a použitý je kodek H264.Na danom TP môže byť viac SD staníc s vysokým dátovým tokom(vyšší d.tok je vetšia kvalita),ale tieto SD stanice sa dajú sledovať iba v HD sat.prijímačoch (vedia pracovať s kodekom H264).
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ano mas pravdu, ale nechcel som tu uz rozpisovat DVB-S2. No este aj ja ta trochu poopravim
Taserda Pozri príspevok
ale tieto SD stanice sa dajú sledovať iba v HD sat.prijímačoch (vedia pracovať s kodekom H264).
Ja mam napr. DVB-S a mozem sledovat aj H264. Je to zavisle od procesora v prijimaci ci dokaze spracovat len mpeg2, alebo aj h264
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
chovan.j Pozri príspevok
Ja by som Ti odporučil sa s digi ani nezaoberať mal som od nich zariadenie niečo vyše roka ani po niekolkých urgenciách neboli schopní mi ho opraviť tak som s nimi zmluvu jednoducho zrušil a čudeňuj sa svete zariadenie som si demontoval sám a musel som im platiť ešte poplatok digi nikdy
som naštvaná na DIGI. Stále sa kazí to zariadenie. Príde technik, skonštatuje, že je nefunkčná a vymení - vraj všetko pre spokojnosť zákazníka. Odíde, obraz je krásny, super, zvuk, nadšenie v rodine.............
na druhý deň sa ten šit nezapne, akoby zoskratoval, na obrazovke len "no signal". Znova príde opravár, znova skonštatuje...vymení, nastaví, odíde.
to je v priebehu 2 týždňov tretia šitova skrinka, manžel si však nedá povedať, ja by som im to už vrátila a skončila zmluvu............
na druhej strane - kde môže byť problém, že sa to takto pokazí?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

no signal, znamena, ze nieje signal .....
1. moze byt vychylena parabola
2. Problem s LNB
3. Skontrolovat F-konektory (prip. poskodeny koaxial)
-----------
To vlastne nieje ani tvoj problem aka je chyba, ale technik by to mal skontrolovat a zabezpecit, aby to fungovalo.
Povedz mu, ze na buduce ak pride, tak nech si donesie aj trinastku na odmontovanie paraboly (ze s digi koncis)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Plánujem tiež nový staelit.Poradte tý čo máte skúsenosti s príjmom sat tv staníc , ktorý sú dobrý kde nie sú problémy,čo kúpiť Sky link,digi tv (na to moc ľudí nadáva),našiel som aj nejaký digital TV http://www.digital-tv.sk/aka-je-programova-ponuka/ dá sa na Slovensku naladiť aj niečo iné? kvalitné ?dakujem za každý názor.
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

pri takejto volbe by som sa spytal miestneho cloveka co robi s antenami na dvb-t.
na zapadnom slovensku sa daju primimat 2 ceske, 1 slovensky a nejake rakuske multiplexy.
Takze momentalne je to asi 15 SK/CZ stanic na x-prijimacov bez dalsich investicii.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

220870 Pozri príspevok
Plánujem tiež nový staelit.Poradte tý čo máte skúsenosti s príjmom sat tv staníc , ktorý sú dobrý kde nie sú problémy,čo kúpiť Sky link,digi tv (na to moc ľudí nadáva),našiel som aj nejaký digital TV http://www.digital-tv.sk/aka-je-programova-ponuka/ dá sa na Slovensku naladiť aj niečo iné? kvalitné ?dakujem za každý názor.
Zavisi to od toho o co mas zaujem.
Ak ti stacia zakladne slovenske TV, tak ti staci TV s DVB-T tunerom (v dnesnej dobe uz takmer kazdy TV ma zabudovany DVB-T tuner).
Ako uz pisal tibor ak si v blizkosti hranic s inym statom, tak mozes zachytit aj signal od nich a programova ponuka sa ti rozsiri o dalsie TV stanice.
Ak mas zaujem aj o ine TV stanice, tak jednoznacne satelit a kartu (sky/cs link). Pri tychto kartach platis jednorazovy poplatok a mas zakladne cz/sk programy. Samozrejme mozes mat aj nejake premiove programy, ale tam uz platis poplatky.
Dalsie moznosti su: UPC, DIGI TV a MAGIO, pri tychto sluzbach si abonent.
Este je moznost IPTV, ale ziada sa aby si mal rychle internetove pripojenie.
To su len moznosti a ty si uz musis sam vybrat .....
Samozrejme mozes s nami dalej konzultovat, mozno budes mat zaujem aj o ine TV stanice atd .... Na tejto stranke http://www.lyngsat.com/ mas komplet zoznam stanic, ktore sa vysielaju cez satelit
2 0
TSilvo TSilvo

TSilvo je offline (nepripojený) TSilvo

Zdravim.. je tu niekto technickejsie zdatnejsi, co by mi vedel pomoct s digi..? mam antenu aj prijimac, karta expirovala.. moje ICQ: 216426910, alebo skype: TSilvo. Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
som naštvaná na DIGI. Stále sa kazí to zariadenie. Príde technik, skonštatuje, že je nefunkčná a vymení - vraj všetko pre spokojnosť zákazníka. Odíde, obraz je krásny, super, zvuk, nadšenie v rodine.............
na druhý deň sa ten šit nezapne, akoby zoskratoval, na obrazovke len "no signal". Znova príde opravár, znova skonštatuje...vymení, nastaví, odíde.
to je v priebehu 2 týždňov tretia šitova skrinka, manžel si však nedá povedať, ja by som im to už vrátila a skončila zmluvu............
na druhej strane - kde môže byť problém, že sa to takto pokazí?
Fero11 Pozri príspevok
no signal, znamena, ze nieje signal .....
1. moze byt vychylena parabola
2. Problem s LNB
3. Skontrolovat F-konektory (prip. poskodeny koaxial)
-----------
To vlastne nieje ani tvoj problem aka je chyba, ale technik by to mal skontrolovat a zabezpecit, aby to fungovalo.
Povedz mu, ze na buduce ak pride, tak nech si donesie aj trinastku na odmontovanie paraboly (ze s digi koncis)
tak nejako podľa rady som aj postupovala. Tvárila som sa, že najlepšie odmontovať celé...............
totiž celá chyba bola v tom, že digiskrinka zoskratovala, aj ako technicky antitalent som si všimla, že kontrolka nesvieti a teda signal nemôže byť.
Chlapík odišiel a na 4.pokus miesto pôvodneho chrániča /?/, ochrany 10A/?/ doniesol 24-ku.
Vtip bol vraj v kolísavosti prúdu, ktorý v BA sa zmestí do tých 10, ale na dedinách je to viac. Odvtedy DIGI funguje, aj ked včera večer trochu blbol obraz, ale to viem, že musím skontrolovať, či nahodou nejaký konár nezavadzia pred parabolou.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

TSilvo Pozri príspevok
Zdravim.. je tu niekto technickejsie zdatnejsi, co by mi vedel pomoct s digi..? mam antenu aj prijimac, karta expirovala.. moje ICQ: 216426910, alebo skype: TSilvo. Dakujem
Co ti uz mi pomozeme.......?
Ak ti to pise, tak to znamena, ze karte vyprsala platnost.
To by si mal kontaktovat digi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať