Zavrieť

Porady

Pes a hluk

Dobrí dnes mi sused povedal, že nevie zaspať lebo môj pes sa hra z miskou čo má na vodu. Osobne to tak strašne nieje lebo zvykne to robiť len počas zimy keď je vonku pod 0 a aj to len možno 30 - 60 min dokým nezaspí pes ma 3 roky tak je ešte dosť hraví a ani ten hluk tak strašný nieje lebo v zime mame aj tak okna zavreté a v lete to už nerobí. Smiešne a dosť drzé na tom je že on tiež má psa a keď bol mladý tak robil presne to iste mne ani jemu to vtedy vôbec nevadilo a určite aj nás stým niekedy prestane treba byt aj kus tolerantný.
7 komentárov     zbaliť
buchač Uhm, dík za info...berieme na vedomie...
Je to proste hajzel...
Len pre zaujímavosť...Ty bývaš pod alebo nad susedom ?

..a otázka znie ako ?
miso789 Rodinný dom a pes je v koterci na konci záhrady :-). Dal som mu dnes kus drievka nech ma sa s čím hrať a nech tu misku nechá na pokoji ale zas mu neprestanem dávať vodu. Len by som som chcel vedieť že či môžem kvôli takej sprostosti získať nejaké zbytočné problémy lebo aj naďalej mu tam budem dávať tú misku.
Peggynka A nerobí to preto,lebo ak je vonku pod 0°C,tak má zamrznutú vodu a je smädný ?
buchač miso789 (Dnes 22:16) Rodinný dom a pes je v koterci na konci záhrady :-).
========================================

Jááááj...to je rodinný dom ...
Tak to je už ale úplne iné kafe.
Absolútne by som nejak neriešil...tú minulosť ale mierne, pri najbližšom sťažovaní, v pohode pripomenul.

Lenže jsou lidi a lidi.
Môj sused (v paneláku) každé ráno buntošil vonku pri venčení...bolo ho počuť aj cez zatvorené okno.
Potom pes umrel, no následne mu začali vadiť ostatné psy vo vchode...
miso789 :-D mne je to pomerne jedno tu len písem aby som ukludnil manželku.
korela Ak počuje po celý tvojho psa hrkotať s hrncom , ani sa mu nečudujem, že ho to nebaví. Nepíšeš, aký má koterec podlahu, ak z betónu, tak ďakujem pekne. Aký vek máte všetci zainteresovaní? Má niekto z vás deti?
Uvedom si, že sused by mal byť možno aj viac ako rodina, pretože ho máš v najtesnejšej blízkosti 24 hod. denne. Nevieš mu vyjsť v ústrety ak mu to prekáža? Radšej sa ideš sem pýtať ako sa máš zariadiť? Svedomie ako slovo ti nič nevraví? Veď si zarábaj na horúcu kašu, lízať ju budeš ty.
Prejav najprv svoju toleranciu, nežiadaj ju od neho. Máš psa, tak sa o neho staraj.
Múdry ustúpi z cesty, "iný" sa naťahuje.
miso789 Cely deň ho nepočuje max 30- 45 min dokým pes nezaspi a brechot by mu vadiť nemal lebo on ma tiež má psa čo tak isto sa hral z miskou keď bol mladý a aj náš stým prestane má len 3 roky. Jednoducho treba byt kus tolerantný psovi musím dať aj vodu či nie? Mne to nevadilo keď to iste robil jeho pes cez noc ale zas ja mam zdraví spánok a nezobudím sa za každú sprostosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Kúp mu takú napájačku a máš tri muchy jednou ranou - pitný režim v zime,bez hluku a dobré susedské vzťahy
    http://www.agrohase.sk/produkt/hybri...-akumulatoru-/
    kopretinka 290eur? sa s koňom zrazili?
    Peggynka Majú aj lacnejšie

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    a to je taký problém dať mu ťažkú misku na vodu ?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ...alebo misku prevŕtať a pripevniť skrutkami o podlahu...
    Dav
    Žabinka
    lujza.j načo vŕtať...patex to istí
    korela Boli by aj iné riešenia. Kde je vôľa, tam je cesta, či nie?
    Popr. iba vôl.
      zbaliť

    metal_stuff je offline (nepripojený) metal_stuff

    metal_stuff
    Obciansky zakonnik, konkretne paragraf 127 ods. 1 upravuje tzv. susedske prava. Konkretne, vlastnik veci (teda psa) "...nesmie nad mieru primeranú pomerom obtazovat susedov hlukom, prachom, popolcekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechat chované zvieratá vnika na susediaci pozemok... "



    Klucove je tu teda urcenie, ci hluk vytvarany Vasim psom je nad mieru primeranu pomerom, co zalezi na viacerych faktoroch, ako vyska hluku, cas, trvanie a podobne. Vo vseobecnosti su Vasi susedia bezny hluk pocas dna strpiet.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miso789 Spálňu mám na zadnej strane domu a on asi tiež ale pes je na konci záhrady a tá je pomerne dlha ja to tie počujem ale také strašne to nieje rovnako sa môžem stažovať, že jeho pes breše ale ja taky magor nie som lebo.
    JM1968 no vidíš to, náš sused sa veru sťažoval, že pes breše, takže teraz spí dnu, ale cca 3x nás v noci zobudí, pýta sa von ale to len aby si chvíľku zase pobrechal....má už 2 roky, vlčiak a je to veru únavné, ale niet nad dobré susedské vzťahy Dúfam,že ked trošku zostarne už nebude taký aktívny...
    korela Absolútne súhlasím s JM1968.
    Po rokoch podobných žabomyších susedských vojen sme po vzore príduvších nových susedov začali psov na noc zatvárať dnu, niektorí menších aj cez deň. Pes ustráži dom, aj keď je vnútri. Počuje všetko. Konečne sa v okolí všetci v noci vyspíme. Je tomu tak asi 10 r.
    Stačí trochu ustúpiť. Stojí to v každom prípade zato.

    Pre metal_stuff, ten paragraf je v praxi na psa úplne nepoužiteľný. A nielen na psa. Prečo by mali ľudia trpieť štekajúceho psa po celý deň? Jeho pohodlie má prednosť pred ľudským zdravím? No, to snáď nie.
    JM1968 hm...my sa veľmi nevyspíme...ale čo máme robiť...máme psa, tak sa staráme ako vieme...nevie niekto o kurze, kde by ho naučili mňaukať?
    Peggynka Mňaukať ho nenaučia,ale ty ho môžeš naučiť,aby zbytočne neštekal
    JM1968 však on dôvod má...mačky, iní psi, myši...stráži, naučil ho starý vlčiak kým žil...aj ten bol najprv jašo, potom sa skľudnil
    misoft Pre metal_stuff: I keď sa pes berie ako vec - majiteľ veci by sa mal zdržať obťažovaním iných hlukom.... ale - nájdi mi na tej "veci" vypínač, aby sa ten pes "vypol"..... Na tento prípad je paragraf OZ nepoužiteľný....
    Anika61 Ale majitel ''tej veci''by mal zabezpecit aby ta vec hlukom neobtazovala susedov-či?
    misoft Ale pokiaľ je to cez deň - je to predsa bežný hluk, v prijateľnej miere. To by potom nesmeli ani auto naštartovať - veď predsa vyšší hluk..... a pod.
    A zabezpečiť? Zviazať labky? Misku zobrať? Prilepiť?

    Sused by sa mal trochu spamätať....
    Anika61 Ved pise,ze v noci...nemoze spat...lebo buchoti s miskou
    misoft Jáj... ale i tak - sused je móóóc "citlivý" - to ja by som potom tu u nás musel sa súdiť cca s 50-timi majiteľmi psov, čo v noci robia hluk (a nie len miskou - štekotom).
    Jednoducho sused hľadá zámienky.
    A pes nemá vypínač.....
    Anika61 No a miso 789 je mooooc citlivy,lebo sused si dovolil''sa stazovat....no a tak mu ide robit naprieky:-) :-) :-)
    misoft No jóóó .... Já na bráchu, brácha na mě....
    miso789 Skôr naopak jeho pes keď robil rovnaký hluk mi nevadil aj keď mali osly ktoré trvali do 3 : 00 tiež mi nevadili ja som tvrdohlavý ale tolerantný človek. Určite mu nechcem robiť napriek ale nech sa tiež na tím kus zamysli.
    metal_stuff Samozrejme ze je OZ pouzitelny. Vychadza sa z postulatu, ze vlastnik veci (psa v tomto pripade) ma vec pouzivat tak, aby neobtazoval inych a v tomto pripade, ma psa kontrolovat. V tomto pripade, ak pes brese a majitel ho nevie utisit, ma situaciu zaopatrit tak, aby dalej ostatnych nerusil nad mieru. To znamena zobrat si ho napr. dnu do bytu. Ak je pes velky, smrdi a pod., to je uz majitelov problem - je to jeho zodpovednost. Aby som to vysvetlil analogicky, ked idete na prechadzku so psom, a vysmikne sa Vam a niekoho pokuse, je to Vasa zodpovednost, pretoze zakon predpoklada, ze psa ovladate a ked nie, mali ste situaciu zaopatrit tak, aby k pohryznutiu nedoslo (napriklad kosikom).

    Ale opakujem, susedia su povinni priemerny hluk za beznych podmienok tolerovat.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    buchač (Dnes 09:34) ...alebo misku prevŕtať a pripevniť skrutkami o podlahu...
    Misku, psa, suseda? Či skôr nespokojnú manželku? Zožierame sa sami, netreba nám ani EÚ.

    kukučka Zabudla som dať MIMO TÉMY

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Celkom by stacilo- na noc zobrat psovi misku z koterca a rano mu ju vratit s cerstvou vodou:-)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miso789 :-D mne tu ide hlavne o to, že jeho pes to tiež robil keď bol mladší a nejak mu to vtedy nevadilo to iste keď oslavovali do 3 : 00. Mňa také veci nezobudia keď neviem spať nech berie lieky alebo nech pije alkohol to je už jeho vec ale mňa stým otravovať nemusí.
    Anika61 Pozri Misko za to ,ze je on'' stazovatel'':-) -nemusis byt aj ty....takymito ''blbostami''zacinaju vazne susedske nezhody
    Vies ja tiez mam velmi lahky spanok ,tak pocujem vsetkych psov z ulice a ked konecne zaspim,zacne sused prestartovavat auto o pol 4 rano....
    Mozno je chory,ked nemoze spat...
    korela Keď som si prečítala všetky tvoje príspevky, vôbec nechápem, prečo si tu zadal otázku. Ty si sem neprišiel po radu, ale iba po utvrdenie sa, či tvoje správanie je ešte v rámci normy. Poznáš, kto si ako ustelie, tak spí. Predpokladám, že sused môže byť i postarší človek, ak sa pominie, môže sa prisťahovať zasa mladá rodina, neberúc ohľad na okolie. Nikde nie je napísané, že to nedostaneš "vyžrať" práve ty, keď budeš starší. Len rob ramená. Mladosť, pochabosť.
    Čo sa týka decibelov, som si istá, že niektoré plemená majú statočný hlas, a môže ísť aj o menšie psy. Alebo aj fistulový brechot môže dať dobre zabrať.
    Keď to robil jeho pes, musí to aj tvoj? Trochu sa zamysli nad svojím konaním. Koľko máš toho psa denne zavretého? A aké máš plemeno? Tiež vôbec nie je jedno, ktoré plemeno môže byť v koterci po takmer celý deň. Je to pre neho utrpenie.
    miso789 tu ide o 30 až 45 min čo ten pes búcha z miskou také strašné to nieje ale keď je človek príliš citlivý nech si to rieši sam a neotravuje ostatných stým
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked to robi,iba ked su minusove teploty,ako pises,asi ma vodu zamrznutu,takze napit sa nemoze.Skus mu dat pit skor,nie na noc a daj mu ine hracky,nejake gumene,alebo bavlnene uzly,ktore dostanes v kazdom zoochove. Psik nebude robit ramus a sused bude spokojny.
    miso789 On vie dopredu kedy sa oteplí alebo ochladí. Voda mu nestihne zamrznúť keď bude ráno zima on sa raz napije a potom vyleje vodu a zas keď na druhy deň bude +0 tak si vodu nechá je dosť presný asi na 85% uhádne ci bude teplo alebo zima.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Nenapadlo ta, ze ked je pod 0 st, tak psovi voda v miske zamrza a preto s nou naraba, ze sa chce napit? Ak nemas pre psa zateplenu budu, tak mu ju urob a daj mu misku do tej budy, pes sa napije a misku necha tak!.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miso789 Jemu nestihne zamrznú on sa jednoducho napije a hneď ju vyleje ale len keď bude na druhy deň chladno. Neviem presne ale on dokáže odhadnúť aké bude počasie keď na druhy deň bude teplejšie a voda by mu nezamrzla tak si ju nechá. Mne tu ide hlavne o to že jeho pes to robil deň a noc a mne to rovnako nevadilo ako jemu a dnes tu príde stým že mu to už vadí :-D co je dosť úbohé od neho možno sa chce len hádať ale ja som zase dosť tvrdohlavý a nerád sa zožieram z taky mi to sprostosťami.
    arizona Sused ti nemoze nic,ani staznosti mu nepomozu. Ved co,uda psa,ze sa hra s miskou v zahrade? Ale podla opisu,psik je hravy a potrebuje sa niecim zabavit. Takze mu kup nejake hracky na ohryzanie,nech sa ma s cim hrat. Ak je zavisly akurat na tejto miske,tak mu ju na cas vymen za inu.
    arizona A inak,teraz su noci dost chladne. Nebolo by lepsie psika dat niekde do garaze,alebo nechat v noci navolno behat? Tak sa skor zahreje,ako v malom koterci. Mozno je psikovi iba smutno,ked je tam sam a zahana nudu. Skus vecerne prechadzky,nech sa vybeha
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Náš pes, nemecký špic nerobil také manévre. Nocoval v byte, misku mal umelohmotný kelímok z nátierkového masla , 0,5 l. Keď nemal vodu, tak nosom dotlačil misku ku stolu, aby sme si všimli, že je prázdny . Tak isto aj misku s granulami.
    Peggynka Môj špic nosil misku v zuboch po dvore a fenka,ktorú mám teraz sa posadí k miske a čaká
    Žabinka naša, keď má prázdnu misku, pozrie na misku, pozrie vyčítavo na mňa, a tiež čaká..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.