Zavrieť

Porady

Ma partner nárok na danový bonus na nasu dceru ked je zverena do opatery mne ale zijeme spolu?

Moj problém spočíva v tom, že k dnaovemu bonusu na nasu spolocnu dceru vyzaduju rovnake trvale bydlisko aj mna aj priatela. Nemoze mat narok na danovy bonus aj bez toho? Co v pripade ak si obaja dame rovnaky trvaly pobyt? ked mam dceru zverenu do starostlivosti ja? pridem tak o vsetky prispevky z uradu prace?
10 komentárov     zbaliť
veronikasad kto to tvrdí, že podmienkou nároku je spoločné trvalé bydlisko ?
Zuzanka Žužu Farkasová danovy urad
Zuzanka Žužu Farkasová vraj musi priniest prefotene OP a musime mat rovnaky trvaly pobyt. :-(
veronikasad v akom zákone ?
veronikasad pýtaj si, nech ti to dajú na papieri, že to pošleš do markizáckej Lampárne
Zuzanka Žužu Farkasová no kamaratka mi prave pise ze oni to tiez museli dokladovat presne takto isto minuly rok
Zuzanka Žužu Farkasová myslite ze to nie je potrebne?
veronikasad Tu napíš dotaz a odpoveď pošli prolož k daňovému priznaniu
https://www.financnasprava.sk/sk/opy...nancnej-spravy

Do dotazu ale napíš, že s priatelom žijete v spoločnej domácnosti, len nemáte rovnaký trvalý pobyt.
Zuzanka Žužu Farkasová ako to myslite poberat dlhsie matersku? alebo hmotnu nudzu? ja som bola na rodicovskom prispevku do tohto mesiaca. zatial este ziadne prispevky z UP nemam vybavené takze nepoberam nic. Mam ale rozhodnutie zo súdu o zverení malej mne. ale aj tak žijeme spolu no nemame rovnake adresy na OP, pretoze on ma este u svojich rodicov a ja u svojich.
veronikasad Ešte raz - pre nárok na DB nie je dôležitý spoločný trvalý pobyt, ale spoločná domácnosť. Osamelá matka poberá materské zo SP po dobu 37 týždňov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Na účely daňového bonusu dieťa nemusí mať rovnaký trvalý pobyt ako daňovník. Prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti (napríklad dieťa študuje v inom meste a býva na internáte) nemá vplyv na uplatnenie daňového bonusu. Zákon nevyžaduje totožný pobyt daňovníka a dieťaťa, ale aby daňovník a dieťa žili v jednej domácnosti. V súlade s § 115 Občianskeho zákonníka domácnosť tvoria fyzické osoby, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhrádzajú náklady na svoje potreby.

    Na uplatnenie daňového bonusu stačí priložiť k daňovému priznaniu kópiu rodného listu dieťaťa, pokiaľ je dieťa mladšie ako 16 rokov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Predpokladám, že Zuzanka nevyužíva výhody slobodnej matky a spoločnú domácnosť s priatelom deklaruje napr. aj pri poberaní materského ...
    Zuzanka Žužu Farkasová nerozumiem pani Veronika :-(
    Zuzanka Žužu Farkasová vraj nestaci :-( vraj musime zdokladovat rovnake trvale bydlisko kedze nie sme manzelia
    veronikasad Povinnou prílohou DP je rodný loist dieťaťa. Nič iné DU od otca dieťaťa žiadať nemôže. Len pozor, aby si ty nepoberala dlhšiu materskú, alebo dávku v hmotnej núdzi ako slobodná matka.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podmienkou nároku na daňový bonus nie je spoločný trvalý pobyt - ale spoločná domácnosť.
    Ak ale poberáš nejaké dávky ako osamelá matka napr? ... tak ozaj nemôžeš tvrdiť, že máte spoločnú domácnosť len kvôli DB ... alebo potom padnú tie ostatné "výhody"
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzanka Žužu Farkasová ako som pisala vyssie práve mi skoncila materska, teda rodicovsky príspevok, tým pádom som sa bola tento mesiac evidovat ale zatial nepoberam ziadne prispevky od uradu práce.
    veronikasad vybavuješ si dávku v hmiotnej núdzi alebo dávku v nezamestnanosti ?
    Zuzanka Žužu Farkasová zatial este nic. ale asi davnku v hmotnej nudzi. kedze mam rozsudok zo sudu ze je mala zverena mna. ja sa do toho vobec nerozumiem.
    veronikasad Ak si priatel uplatní na dieťa daňový bonus, musíš priznať aj jeho príjem pre priznanie dávky v hmotnej núdzi.
      zbaliť

    Ma partner nárok na danový bonus na nasu dceru ked je zverena do opatery mne ale zijeme spolu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.