Zavrieť

Porady

Ako správne zaúčtovať v MRP Win faktúry keď po novom dávam do VOZD 80 % (na mobil, internet, PHM atd)?

Prosím Vás účtuje niekto v MRP Win? Ako tam správne rozúčtujem prijatú faktúru napr. za mobil, keď do výdavkov OZD chcem dať len 80 %.
Nahodila som si faktúru, kvačku pri odpočet v plnej výške som dala preč a potom cez čiastky opravila odpočet DPH. Faktúru som rozpísala do dvoch riadkov, kde v jednom som dala 80% a v druhom 20% z fakturovanej sumy, potom pri úhrade dám 80% do výdavkov OZD a 20% do výdavkov NZD. Je to správne?? Samozrejme aj DPH si uplatním len tých 80 %.
Tiež neviem aký typ DPH správne uviesť. Je to 40 alebo 42? Ďakujem za každú radu.

Zabudla som dodať, že účtujem v JU.
Naposledy upravil zuzkaga : 19.02.15 at 11:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    zuzkaga, máš to takto podľa mňa správne, typ DPH 40.
    Pokladničné doklady sa dajú účtovať s čiastočným odpočtom DPH iba cez pokladničnú knihu.
    Naposledy upravil Tamila : 20.02.15 at 11:20 Dôvod: doplnenie
    zuzkaga Ďakujem veľmi pekne.

    Ako správne zaúčtovať v MRP Win faktúry keď po novom dávam do VOZD 80 % (na mobil, internet, PHM atd)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.