Zavrieť

Porady

malba na mojom dome

Prosím vás potreboval by som poradiť ,či možem mať na mojom dome ktorý je situovaný k susedovi , malbu vyjardujúcu " fuck you" nieco na sposob art street?? ci je nejaký zákon ktorý to zakazuje? skor to skuste z pohladu toho suseda,lebo by som naozaj potreboval vedieť či sa to može alebo nie. moralizovanie o mojom dôvode pročo to chcem urobiť si nechajte pre seba. dakujem pekne.:-)
(ps: kludne som mohol polozit otázku ako ten sused a pýtať sa ci može moj sused mať na dome takuto malbu,a vyhol by som sa moralizovaniu o dovode..zamyslite sa nad tým.. )
Naposledy upravil andreii : 21.02.15 at 17:46
buchač ...a dôvod je ten, že sused je "fuck" ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozes,coby nie? Ved je to tvoj dom,tvoja fasada :-P
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ...a pokiaľ to nebude priamo na ulicu (aby nebudilo "pohoršenie") - tak nech si to vymaľuje hoci aj v 3D..... od zeme až po strechu....
    andreii ved to neože ma ten sused potom nejako právne napadnuť že ho pohoršujem ???
    misoft Nech napadne..... nezasahuješ mu do jeho majetku.... a nemusí sa dívať ak to nechce vidieť.
    Zatiať ešte nepoznám zákon, ktorý by zakazoval na VLASTNOM majetku si robiť VLASTNÚ výzdobu (o grafitti na verejnom majetku sa predsa nejedná...). Urob to však šikovnejšie - namaľuj a okolo toho ešte nejaké "kudrlinky" - a máš dielo (dokonca autorsky chránené ).
    marjankaj Janka, to je presné.
    Len ako bude potom vyzerať jeho "fasáda" keď mu ju sused vylepší? Len aby ho potom aj vlastná mater spoznala.
    andreii o čom teraz?? to by som sa pozrel,ze by ma niekto zbil zato co mám na svojom dome.... naozaj hahaha poznámka "marjankaj" :-P
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Možno bude sranda, ked si to na svoju fasádu dá aj ten sused. Ale v každom prípade budeš v tomto asi prvý. Len daj bacha, aby to nedali ostatní tvoji susedia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andreii skor to daju aj ostatný jeho susedia! :-)
    Tweety ved vyskúšaj ,možno budeš ešte aj ocenený
    Janiela Twety, tiež mi to napadlo.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Platí, že :
    Na Slovensku platí novela Trestného zákona, podľa ktorej sú grafity trestným činom a ich autori za ne môžu ísť do väzenia, pričom veková trestnoprávna hranica sa znížila na 14 rokov.
    Po zhodnotení konkrétnej situácie sa riadia Trestným zákonom a Zákonom o priestupkoch. Trestný zákon hovorí, že kto poškodí cudziu vec tým, že ju postrieka, pomaľuje, popíše farbou alebo inou látkou, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. Podľa rozsahu škody možno však podľa zákona poslať writera do väzenia až na desať rokov. Zákon o priestupkoch zas uvádza, že ten, kto úmyselne zničí alebo poškodí cudzí majetok, môže dostať pokutu do 331 eur.
    Ale toto vyššie uvedené (zvýraznené) sa Teba netýka, nakoľko si postriekaš v tej svojej zúfalosti svoju nehnuteľnosť...ale to je Tvoja vec a Tvoj majetok..
    =====================================
    Priestupky proti verejnému poriadku

    § 47

    (1) Priestupku sa dopustí ten, kto
    ...
    ...
    c) vzbudí verejné pohoršenie,
    ...
    ALE zároveň platí aj to, že aj keď je to Tvoj majetok, tak si nemôžeš robiť, čo sa Ti zachce.
    Ak bude ten nápis v štýle "fuck off" nasmerovaný na suseda tak, že bude zjavné, o čo ide (urážka a podobne..), tak máš proste smolu a dopustíš sa minimálne priestupku a možno aj urážky na cti, kde platí nasledovné
    (2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) až d) možno uložiť pokutu do 100 eur, za priestupok podľa odseku 1 písm. e) až g) pokutu do 300 eur a za priestupok podľa odseku 1 písm. h) až l) pokutu do 500 eur.
    Pri urážke na cti je to už trošička iné...tam o finančnom odškodnení rozhodne súd na základe žalujúcej strany...suma môže byť kľudne aj 10 násobok sumy z priestupkového konania.
    ===================================
    Osobne si myslím, že výzdoba v takých Čičmanoch, v Modre, v Ždiari je krajšia.
    Myslím si tiež, že dosť fuckerov je na patričných (zodpovednejších) miestach...
    Dalo by sa povedať aj podľa starého českého príslovia :
    " Mená hloupych na všech sloupích ."
    Takže v konečnom dosledku môže kľudne nastať situácia, že Ty ostaneš tým fuckerom.... (čo si aj myslím).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andreii to nebude nápis,len ruka..(vieme aká,ze)..
    buchač andreii

    Mne je všetko jasné...
    Ale vezmi aj do úvahy iné.
    S debilom ešte niknevyhral...veď kukni občas správy z tej politiky...

    Ak by sme my dvaja bývali oproti ?
    Ty dáš fuckera a ja by som dal hento ..
    http://s277.photobucket.com/user/sha...s-2-1.jpg.html
    alebo
    http://hdwallpapersfactory.com/thumb...per-460105.jpg
    andreii vidis to je este lepsie ,,,to ani ako uarzka na cti nepochodi..ci?
    buchač Dig šun more, tak sa inšpiruj od staršieho, skúsenejšieho,múdrejšieho,inteligentnejšieho a hlavne sa uč, ako poddžubať (uraziť) jednotlivca tak, aby sa nemohol realizovať na úradoch.
    ================================
    Príklad :
    Raz boli mestskí policajti akční, došlo k slovnej potýčke.
    Jeden mi vraví..." že nejaký ste silno múdry"...
    Ja na to..." si píšte, že určite silnejšie ako vy obaja dokopy "...
    A bolo vymalované a odišli s dlhými nosmi pá...

    Pointa ?
    Najprv predsa urazili oni mňa...takže mi mohli akurát do riti fúkať.
    kopretinka jemu je jedno,čo si o ňom myslíš
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    V našich končinách síce býva zvykom, že ten, kto v dome býva, svoje meno napíše zväčša na svoju schránku, prípadne na svoj zvonček. No ak sa chceš identifikovať grafickým vyjadrením a na stenu domu, je to Tvoje rozhodnutie a suseda do toho nič, proti gustu žiaden dišputát. (mmch. to, že to chceš vyjadriť graficky je vzhľadom na Tvoj pravopis výborné rozhodnutie)
    ...
    Inak. výborný nápad a máš moje uznanie za inovatívne a efektívne riešenie označovania obydlia - každému bude hneď a zďaleka jasné, že kto v tom dome býva.
    Naposledy upravil JankaO : 22.02.15 at 13:04

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No ja si moje vyjadrenie radšej nechám pre seba.
    Myslím, že to dosť o tebe vypovedá.

    Hlasovalo 2 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    Ing. Ľubomír Janoška
    Komentár, nie odpoveď (1)
    0
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andreii ak tu radíte len svätým stačí povedať ...aj zaujatosť o niečom vypovedá.. samozrejme váš názor na moju osobu ma absolutne nezaujíma..:-)
    Tweety Aj ten nápis na tvojom dome vypovedá, nemyslíš?
    andreii nie ten vypoveda niečo o mojom susedovy,ktoreho a budte tomu rada ,vy nepoznáte.
    marjankaj No výtvor vypovedá predovšetkým o autorovi a nie o tom čo zobrazuje.
    andreii ano ,že jbm na suseda...
    kopretinka on sa nepýta,čo si myslíte o ňom.on sa pýta,či to môže urobiť
    marjankaj Ja si o ňom nemyslím nič. To je to najmenej čo ma trápi.
    A môže si robiť čo sám uzná za vhodné. A zákon niektorých ľudí aj tak stíhať nemôže.
    kopretinka jasné,že si myslíš,ale nechal si si to pre seba........
    marjankaj Tak na toto nie som kompetentný. Lekárske vzdelanie namám, zvlášť príslušný odbor, aby som to mohol kvalifikovane posúdiť.
    kukučka Ale aj tak si neodpustíš, aby si si nerýpol.
    marjankaj No záleží od toho, čo chce tým dosiahnuť. Ťažko môže očakávať nejaký profit za "reklamu". A tá maľba tiež niečo stojí. Ale sú to jeho peniaze, je mi jedno, ako ich preondí.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.