Zavrieť

Porady

Je možné mať vystavené dva cestovné pasy?

Potrebujem poradiť, dcéra ma pas , ale nechal si ho môj bývalý manžel a odmieta mi ho dať.Môžem dať dcére vystaviť nový pas? Ďakujem
Naposledy upravil Mariana B. : 23.02.15 at 08:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, clovek moze mat sucasne 2 pasy, ale pri vydavani toho dalsieho budes musiet ten, ktory je u exmanzela, aj tak vratit.
    Predpokladam, ze mas dceru vo vyhradnej starostlivosti a teda za nu podavas ziadost ty, bez potreby suhlasu otca dietata.
    Co ale neznamena, ze na vycestovanie s dietatom do zahranicia nebudes suhlas otca potrebovat.

    Ak sú rodičia rozvedení, žiadosť za občana mladšieho ako 15 rokov podáva ten rodič, do ktorého výchovy bolo dieťa súdom zverené. Druhý rodič môže podať žiadosť iba s osvedčeným písomným súhlasom rodiča, ktorému bolo dieťa zverené. V takomto prípade sa vyžaduje súdne rozhodnutie o zverení do výchovy.
    http://www.mzv.sk/servlet/newyorkgk?...0-cestpas&OB=0

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    V pohode moze mat sucasne 2 pasy.

    "Ak je občan držiteľom platného cestovného pasu s platnosťou na 10 rokov a požiada o vydanie druhého cestovného pasu, pričom bude následne držiteľom dvoch platných cestovných pasov, druhý cestovný pas sa mu vydá s platnosťou na 5 rokov."

    http://www.minv.sk/?platnost-cestovnych-pasov

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Občan Slovenskej republiky môže byť držiteľom dvoch platných cestovných dokladov rovnakého druhu

    Pri vydavani druheho pasu - ten prvy pas predklada ku kontrole. Takze problem. Riesenim je podla mna na pracovisku dokladov vypisat cestne prehlasenie o tom že jej ho otec zadrziava - pravdepodobne budu postupovat tak ako keby bol doklad strateny - a poplatok bude pravdepodobne dvojnasobok beznej sadzby tak ako je to pri strate a a kradezi dokladu.

    celkom koplexne info najdes aj tu: http://zvolen.sme.sk/c/5944560/slova...ovne-pasy.html
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Komplexne info stare 4 roky, odkedy sa menili podmienky najma co sa tyka pasov deti, velmi komplexne nie je. A najma, komercne noviny nie vzdy informuju spravne.

    Zatial som sa nestretla s tym, ze by prvy pas musel predlozeny byt pri vydavani druheho pasu. ten moze dokonca kludne cakat niekde na viza a pod. a prave preto si ziadatel ziada druhy pas.
    dmc Prave preto ak chce ziadatel aby cakal pas na viza tak si da spravit 2 pasy - ak vydrzis 15 minut dam presne znenie - pracoval som tam 2 roky a kontakt na kolegov najdem
    dmc Zakon c.647 z roku 2007 - §16 ods.4 pism c)


    (3) Žiadosť o vydanie cestovného dokladu obsahuje údaje, ktoré sa uvádzajú v cestovnom doklade, a ďalšie údaje a podklady podľa odseku 4.

    (4) Ďalšie údaje a podklady sú
    .
    .

    c) údaje o cestovnom doklade, ak už bol vydaný; skôr vydaný cestovný doklad občan predkladá na kontrolu

    plne znenie zakona: http://www.minv.sk/?dokumenty-na-sti...e-1&subor=3095
    lujza.j V case ked som tam ja....pocet cp nebol obmedzeny/bolo to davno/....ale platne sa vzdy predkladali k nahliahnutiu....ci nie je poskodeny,strata,kradez.....
      zbaliť
    Mariana B. 23.02.15 08:32 priradil do Porady

    Je možné mať vystavené dva cestovné pasy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.