Zavrieť

Porady

stav devízového účtu ku koncu mesiaca

Zdravím všetkých. Rada by som si s vami odkonzultovala prepočet devízového účtu ku koncu mesiaca. Ak máte vedený účet v cudzej mene, prepočítavate stav účtu podľa kurzu nbs k poslednému dňu v mesiaci alebo iba raz ročne. Ide mi o to, že v priebehu roka je na ňom veľký pohyb a tak, ak by som prepočítavala stav iba ku koncu roka mohol by mi z tohto titulu na konci roka vzniknúť veľký kurzový rozdiel. Preto sa mi pozdáva mesačný prepočet reálnejší skutočnému stavu vykázanému v SKK. Ale vraj to nie je celkom v súlade s účtovníctvom. Čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Zdravím všetkých. Rada by som si s vami odkonzultovala prepočet devízového účtu ku koncu mesiaca. Ak máte vedený účet v cudzej mene, prepočítavate stav účtu podľa kurzu nbs k poslednému dňu v mesiaci alebo iba raz ročne. Ide mi o to, že v priebehu roka je na ňom veľký pohyb a tak, ak by som prepočítavala stav iba ku koncu roka mohol by mi z tohto titulu na konci roka vzniknúť veľký kurzový rozdiel. Preto sa mi pozdáva mesačný prepočet reálnejší skutočnému stavu vykázanému v SKK. Ale vraj to nie je celkom v súlade s účtovníctvom. Čo vy na to?
    Prepočítavam ho k poslednému dňu účtovného obdobia.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Stav devíz. účtu vždy prepočítavam až na konci roka, nakoľko je to povinnosť. Myslím, že nie je správne prepočítavať na konci každého mesiaca.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem vám obom, asi to fakt nechám tak, a až na konci roka urobím prepočet.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Ďakujem vám obom, asi to fakt nechám tak, a až na konci roka urobím prepočet.
    Nerob si zbytočnú prácu. Na konci roka to vyjde v podstate na rovnako.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Kalkulka, ak robíte deriváty, tak myslím, že by ste mali mať v PÚ vždy aktuálny stav účt. kurzu. Nerobíte metódou váž. priemeru alebo FIFO?????
    Lebo v tomto prípade by Vás ani nenapadlo prepočítavať stav devíz ku koncu mesiaca kurzom NBS.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Lila
    Kalkulka, ak robíte deriváty, tak myslím, že by ste mali mať v PÚ vždy aktuálny stav účt. kurzu. Nerobíte metódou váž. priemeru alebo FIFO?????
    Lebo v tomto prípade by Vás ani nenapadlo prepočítavať stav devíz ku koncu mesiaca kurzom NBS.
    Veď práve, ani priemer ani FIFO.

    stav devízového účtu ku koncu mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.