Zavrieť

Porady

Ako zautomatizovať inteligentné kopírovanie číselného zoznamu pri vybratej vyfiltrovanej oblasti?

Mám excel 2003. Mám zoznam, ku ktorému som pridala stĺpec s poradovým číslom, číslovaný od 1. Zoznam mám filrovaný. Inteligentné kopírovanie mi fungovalo pri celom zozname, ale keď som si vyfiltrovala určitú oblasť a chcela poradové čislo prepísať od 1, tak mi v každom riadku kopírovalo len údaj 1. Ako zabezpečiť, aby inteligentné kopírovanie fungovalo aj vo vybratej vyfiltrovanej oblasti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Autoinkrement sa dá použiť iba v nefiltrovanom zozname.
    Dá sa to však pekne "oblafnúť", viď príklad nižšie.

    Predpokladám, že pracujem s 2-ma stĺpcami A, B,
    v A sú filtrovateľné hodnoty, v B je inkrement.

    Stačí do stĺpca B vložiť nasledovný vzorec
    Code:
    =SUBTOTAL(2; A$1:A2)
    Bude fungovať pri ľubovoľnom filtrovaní stĺpca A.

    P.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 Ďakujem pomohlo. Vyriešené.
    Ešte by ma ale zaujímalo, že čo vlastne znamená ten argument 2, že prečo vlastne je tam tá 2. Zvyšok je oblasť, to mi je jasné.
    PaloPa 2 je identifikátor funkcie COUNT(počet čísiel) pre vyfitrované položky. SUBTOTAL môže mať rôzne typy sub funkcií, napr SUM, MAX, ...
    Viď help k fukcii SUBTOTAL
    Kabaka123 ďakujem veľme pekne, už som si to aj vygooglila, zase som o niečo múdrejšia
      zbaliť

    Ako zautomatizovať inteligentné kopírovanie číselného zoznamu pri vybratej vyfiltrovanej oblasti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.