Zavrieť

Porady

Zmena pracovnej zmluvy - krátenie paragrafu

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc pri zmene pracovnej zmluvy z 40hod. prac. fondu na 37,5 hod. prac. fondu v nepretržitej prevádzke (R11,5 N11,5) mi program automaticky skrátil paragraf o 3,5 hodiny. Čiže má nárok na 7*8hod= 56hodín a je mu to skrátilo na 52,5. Zmena mu nastala vo februári. Viete mi poradiť prečo mu to takto skrátilo? Ďakujem za Vašu pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nemá nárok na 7x8 hodín .. ale kuk do ZP - nárok najviac na 7 dní
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bucinka Ja viem nárok má 7 dní na paragraf na seba a 7 dní paragraf s členom rodiny. Ja som mu to na hodiny prepočítala, lebo teraz sú na 11,5 hod. Mňa skôr zaujma ako mu to mohlo skrátiť o 3,5 hodiny, či to je kvôli tej zmene prac. zmluvy ?
    ivka70 Ty to pocitas zle, to, ze jedna jeho zmena trva 11,5 hodiny neznamena, ze ma narok na paragraf 7x11,5 hodiny.

    Musis si podla tyzdennneho pracovneho casu vypocitat priemerny pracovny cas na 1 den a narok je 7x tento cas.
    Katy a R samozrejme, že je to kvôli tej zmene - má v podstate "kratší deň"
    bucinka Nie Ivka je počítam, že 7dní paragrafu (na ktorý má nárok) x 8 hodín je 56hodín a ked on mal napr. paragraf na deň ja som mu tam dala 11,5 hodiny. Lenže jemu to skrátilo na 52,5 hodiny. A to neviem prečo?
    ivka70 Pretoze 1/2 hodinova prestavka sa do pracovneho casu nepocita, jeho jeden pracocvny den je pri 37,5 hodinovom tyzdennom pracovnom case 37,5 : 5 = 7, 5 hodiny.
    narok na paragraf je teda 7,5 x 7 = 52,5
    Katy a R ale veď sama si napísala, že mu na deň vychádza 7,5 hodiny - tak ako môžeš počítať 8?
    keby mal 20 hodinový prac týždeň (po 4 h), tiež by vari chcel 7x8?
    bucinka A to isté je aj pri 11,5? ak jeho týžden. prac. čas je 37,5? dobre tomu rozumiem?
    bucinka Katy a R veď to, že oni by najradšej mali preplatené všetko aj to čo im nepatrí ale Ďakujem Vám dievčatá
    ivka70 Tyzdenny pracovny cas je povinnou sucastou pracovnej zmluvy, tym sa riadis pri tychto vypoctoch.
      zbaliť

    Taynee je offline (nepripojený) Taynee

    Som to ja :) Taynee
    Jeho jedná smena je v trvaní 7,5 hodiny. Nárok je teda 7x7,5 = 52,5 hodín. Čiže je to v poriadku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bucinka jeho smena je 11,5 hodiny
    Chobot Ale nerobí 5 dní po 11,5 hodiny!!!

    Jeho týždenný úväzok je 37,5 hodiny a je jedno, ako sa to rozdelí. Či bude robiť 2 dni po 19 hodín alebo 5 dní 7,5 hodiny.

    Na nárok sa počíta jeho priemerný denný úväzok. A ten nie je 11,5 hodiny, ale 7,5 hodiny.

    Ak pôjde k lekárovi v deň, kedy mal byť v robote, tak mu to uzná len jeden deň - t.j. 7,5 hodiny. Zvyšok si musí nadpracovať.
    bucinka Ďakujem ja som to už pochopila.. a to či mu preplatím 7,5hodiny alebo 11,5 hodiny je na mne ide tam len o to, že majú nárok 52,5 hodiny a nie 56 hodín!
      zbaliť

    Zmena pracovnej zmluvy - krátenie paragrafu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.