Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať kúpu tlačiarne v hodnote 257 € v jednoduchom účtovníctve?

Ja som postupovala podľa Postupov JU, ktoré chápem tak, že keďže ide o hmotný majetok, ktorý má síce dobu použiteľnosti dlhšiu ako 1 rok, ale obstarávaciu cenu nižšiu ako 1700 €, môžem to zaúčtovať ako výdavok na zásoby.
Tá tlačiareň je jednou z vecí, ktoré manžel kupoval z príspevku UPSVAR na podnikanie a keď sa tam bol dnes informovať ohľadne podania správy o podnikaní, ktorú musí predložiť, prišiel s tým, že pani mu tam okrem iného povedala "a dúfam, že ste si tú tlačiareň nezaúčtovali do spotreby" .... tak celkom nerozumiem, čo tým mohla myslieť.
Okrem tlačiarne ešte kupoval notebook za 460 €, registračnú pokladňu za 299,-, MS Office za 200 € a Antivírový program za 25 € .... ja som to všetko vzhľadom na obstarávacie ceny účtovala do spotreby, tak teraz neviem či som to urobila zle.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tlačiareň, NB, RP to sú zásoby. Programy sú nakupované služby.
    ZuskaM. Ok čiže je to "do spotreby", lebo ma teta zmiatla tou poznamkou...
    Ešte by som bola vdacna, ak by si mi mohla poradiť.... ak som niečo z toho nezaúčtovala správne ... napr. Program do zásob namiesto služieb ... ako to mám opraviť? Spatne ma system uz do toho dokladu nepusti, mozem to preuctovat cez uzavierkove operacie ... ze znizim o tu sumu vydavky na zasoby a o rovnaku sumu zvysim vydavky na sluzby?

    Zorenka1 je offline (nepripojený) Zorenka1

    Zorenka1
    A nebol príspevok podmienený napr. nákupom dlhodobého majetku?Na to treba dať pozor, pretože úrad si skontroluje splnenie podmienok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuskaM. Nie praveze tam sa este pred poskytnutim presne urcovalo na co sa prispevok pouzije, ziadatel si musel napisat navrha urad to schvaloval .... a bolo tam vyslovene uvedene v pokynoch, ze majetok je mozne kupovat z prispevku len taky, ktory sa bezne uctuje do spotreby.
    Zorenka1 Tak máš všetko OK
    ZuskaM. No uvidime, pred mesiacom sme podali prvu spravu na UPSVAR s dokladovanim pouzitia prvej casti prispevku a zatial cakame na ich vyjadrenie, ked tam manzel pred par dnami volal tak mu pani povedala, ze ona nevie ci to uz riesila a ze sa jej zda ze maju na spracovanie 60 dni ... takze ked nieco nebude v poriadku, ozvu sa .... tak cakame
      zbaliť

    Ako zaúčtovať kúpu tlačiarne v hodnote 257 € v jednoduchom účtovníctve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.