Zavrieť

Porady

Kúpa ojazdeného osobného auta

Prajem Vám všetkým krásny deň.

Naša firma uvažuje o kúpe ojazdeného osobného automobilu.
Pri výbere už konkrétneho auta sa nám dostala do rúk nasledovná ponuka konkrétnej firmy, ktoré nám toto auto chce predať na základe
AKCIE - AutoKredit ojazdené vozidlá - dlhodobý úver.

Prosím Vás o radu, táto akcia je vlastne finančný leasing, alebo nie ?

PS - Na ponukovom liste, na konkrétne auto je pekne rozpísaná vopred zaplatená časť OC aj príslušné splátky.

Len ma dosť zavádza ten názov: dlhodobý úver.
Nestretli ste sa s tým ?

Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď a krásny deň a víkend.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aj ja zastávam názor , že ide o spotrebný úver . Pokiaľ by sa jednalo o lízing , tak v ČSOB by musela byť uzatvorená lízingová zmluva .Ako v prílohe lízingovej zmluvy by bola DOHODA O PLATBÁCH k zmluve č.LZF/.../.....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Najlepšie bude , ak to dáš všetko pozrieť daňovému poradcovi a okrem toho by som sa spojila s lízingovou spoločnosťou a prekonzultovala celú záležitosť, lebo začína ma pliesť ,že si písala ....má spotrebný úver s ČSOB leasing .........
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Zita5
Najlepšie bude , ak to dáš všetko pozrieť daňovému poradcovi a okrem toho by som sa spojila s lízingovou spoločnosťou a prekonzultovala celú záležitosť, lebo začína ma pliesť ,že si písala ....má spotrebný úver s ČSOB leasing .........
aj leasingové spoločnosť poskytujú úver na vozidlá. treba si uvedomiť kto je vlastník auta alebo či je tam záložné právo. v prípade, vlastník auta je leasingová spoločnosť tak je to leasing. a v prípade, že leasingová spoločnosť vystupuje ako záložný veriteľ tak je to úver.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No je to dosť čudné , tam vlastne vystupuje ČSOB a ČSOB lízing ...... a nájomca .Ak tomu dobre rozumiem .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

banky si vytvorili svoje leasingové spoločnosti aby mohli poskytovať leasig a aj úver na autá. SLSP - Leasing SLSP, ČSOB - ČSOB leasing, a tak ďalej. ČSOB leasing nepoznám ale ostatné áno. Lenže princíp by mal byť všade rovnaký.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
va1ke
banky si vytvorili svoje leasingové spoločnosti aby mohli poskytovať leasig a aj úver na autá. SLSP - Leasing SLSP, ČSOB - ČSOB leasing, a tak ďalej. ČSOB leasing nepoznám ale ostatné áno. Lenže princíp by mal byť všade rovnaký.
Ja zhodou okolnosti mám lízing z ČSOB leasing a.s. .
0 0
saky10 saky10

saky10 je offline (nepripojený) saky10

benka
Vrátenie dane = odpočet dane ( DPH )
Na konci zúčtovacieho obdobia sa musia zisky zdaniť od týchto ziskov sa odratúvajú naklady do ktorých môže patriť aj auto. Totosa nazýva odpočet dane. Vrátením dane rozumiem, nakupovanie vecí bez dane. Čiže ak si kúpim auto skupiny N vrátia mi DPH čo znamená že kúpim auto o CCa 19 % lacnejšie.

Prosím opravte ma ak sa mýlim.
Ďakujem
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

No super tak vieš ako to tam chodí.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

saky10
Na konci zúčtovacieho obdobia sa musia zisky zdaniť od týchto ziskov sa odratúvajú naklady do ktorých môže patriť aj auto. Totosa nazýva odpočet dane. Vrátením dane rozumiem, nakupovanie vecí bez dane. Čiže ak si kúpim auto skupiny N vrátia mi DPH čo znamená že kúpim auto o CCa 19 % lacnejšie.

Prosím opravte ma ak sa mýlim.
Ďakujem

na konci roka sa zdaňujú výnosy od ktorých odrátaš náklady. Auto dávaš do nákladov prostredníctvom odpisov, nie celou sumou.
A áno ak ti DPH vrátia vlastne si ho kúpil o 19% lacnejšie.
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

Zle som napísala, všetko je to ČSOB leasing. V TP sme ako vlastník uvedení
my, ale s ČSOB leasing je uzatvorená zmluva o zabezpečovacom prevode
vlastníckeho práva, takže podľa nej majú vlastnícke právo teraz oni.
V tom prípade by som sa prikláňala k leasingu. Mám volať v pondelok
do ČSOB, potom dám vedieť ako to bude.

Prajem príjemný víkend a ešte raz ďakujem !!!!
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Tak vtedy je to úver a účtuješ o úvere. V prípade, že by vlastníkom bol ČSOB tak vtedy by to bol leasing.
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

gabriela7755
Dobrý deň, poprosím o radu.
Neviem, či mám účtovať o leasingu alebo o úvere ak :
- máme na kúpu ojazdeného osob. automobilu zmluvu o spotrebnom úvere
z ČSOB leasing
- vlastnícke právo k automobilu prešlo dňom podpísania zmluvy o úvere
na ČSOB
- mám splátkový kalendár delený na istinu,úrok,poistné,hodnotu splátky úveru

Automobil sme kupovali od tretej osoby, dostal 30% z ceny, 70% nám
financuje ČSOB

ďakujem
Je to ÚVER, takže môžem ísť poopravovať účtovanie za tri mesiace.

Pekný deň všetkým
0 0
Gugel Gugel

Gugel je offline (nepripojený) Gugel

Mám na stole presne ten istý prípad z ČSOB leasing a tak ma zaujala Vaša debata. Určite to bude úver? A čo s odpismi? Tie si asi nemôžeme uplatniť, ked v TP je ako vlastník ČSOB leasing a my ako držiteľ?
Ďakujem.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Gugel
Mám na stole presne ten istý prípad z ČSOB leasing a tak ma zaujala Vaša debata. Určite to bude úver? A čo s odpismi? Tie si asi nemôžeme uplatniť, ked v TP je ako vlastník ČSOB leasing a my ako držiteľ?
Ďakujem.
Keď vlastníkom vozidla je ČSOB leasing a vy len držitelia tak potom nemáš náhodou uzatvorenú leasingovú zmluvu?
0 0
Gugel Gugel

Gugel je offline (nepripojený) Gugel

Práve že nemám uzatvorenú leasingovú zmluvu, ale zmluvu o spotrebnom úvere a zmluvu o zabezpečovacom prevode vlastníckeho práva. V TP sme zapísaný ako držitel a ČSOB Leasing ako vlastník. Je to podľa mňa podobný prípad ako vyššie písala Gabika, len neviem kde si overila, že je to 100 % úver.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Gugel
Práve že nemám uzatvorenú leasingovú zmluvu, ale zmluvu o spotrebnom úvere a zmluvu o zabezpečovacom prevode vlastníckeho práva. V TP sme zapísaný ako držitel a ČSOB Leasing ako vlastník. Je to podľa mňa podobný prípad ako vyššie písala Gabika, len neviem kde si overila, že je to 100 % úver.


Ale Gabika píše, že vlastníkom sú oni a ČSOB leasing ako záložný veriteľ. No a vy máte opačný prípad kde CSOB je vlastník.
Skús zavolať do ČSOB oni ti budú vedieť poradiť.
0 0
Gugel Gugel

Gugel je offline (nepripojený) Gugel

Práve so na to myslela. Uvidím, čo sa dozviem. Zatiaľ ďakujem.
0 0
Gugel Gugel

Gugel je offline (nepripojený) Gugel

Konečne sa mi to podarilo uzavrieť je to určite úver. Tzn. máme zmluvu o spotrebnom úvere z ČSOB leasing a Zmluvu o zabezpečovacom prevode vlastníckeho práva (niečo ako záložná zmluva). Môj problém je v tom ako zaúčtovať:
Kúpno-predajná zmluva 325 000,- Sk 042/321
Časť uhradená v hotovosti 195 000,- Sk 321/211
Zmluva o úvere 130 000,- Sk 321/479 (je to na 36 mesiacov)

V splátkovom pláne mám rozpísanú istinu, úrok a havarijné poistenie.
Čítala som množstvo príspevkov na tuto tému, ale nenašla som jednoznačnú odpoveď ako rozúčtovať tieto položky.
562/379 - úrok
568/379 - poistné havarijné
a splátka???

poraďte mi prosím ako to zaúčtovať???

ďakujem.
0 0