Zavrieť

Porady

vysavac s textilnym vreckom

Zdravim, potrebovala by som poradit. Stary x-rocny vysavac mi dosluzil a hladam novy, obzerala som sa po vysavacoch, ale nie je jednoduche si vybrat. Neviete mi niekto poradit co znamena vysavac s textilnym vreckom? Znamena to, ze sa tam nemusia menit tie nehorazne drahe papierove sacky, ze staci vyprazdnit len to textilne vrecko? Prosim poradte. Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ada188
    Zdravim, potrebovala by som poradit. Stary x-rocny vysavac mi dosluzil a hladam novy, obzerala som sa po vysavacoch, ale nie je jednoduche si vybrat. Neviete mi niekto poradit co znamena vysavac s textilnym vreckom? Znamena to, ze sa tam nemusia menit tie nehorazne drahe papierove sacky, ze staci vyprazdnit len to textilne vrecko? Prosim poradte. Dik.
    Áno, je to tak. V podstate do mnohých typov vysávačov, kde sa používajú papierové sáčky je dostať aj textilné vrecko. Treba sa len spýtať predajcu.

    Všetko má svoje za a proti. Výhodou textilného vrecka je, ži síce máš vyššiu počiatočnú investíciu (vrecko stojí aj niekoľko sto korún), ale potom nemusíš kupovať ppierové sáčky. Na druhej strane ale musíš to vrecko raz za čas vysypať a vyprášiť, čo nie je príjemná robota (robieval som to ako malý, kým som býval u rodičov). Papierový sáčok je z tohto hľadiaska pohodlnejší a ekologicky čistejší.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    ...alebo skús tie, čo majú plastové zberné nádržky-umývateľné.....ja by som do textilného už nešla, veď tie papierové predsa nekupuješ každý deň.

    Summer je offline (nepripojený) Summer

    Summer
    Ja mám práve takyto vysavac nový. To textilné vrecko nie je celkom textilne je to nieco ako umelina. Stál par kotun v TESCU asi 1.600,- a je celkom dobrý.
    Uvidime kolko vydrzi, ale ved má 2 roky zaruku. No nie? Papierove vrecka nechcem sú strasne drahe.

    Ada188 je offline (nepripojený) Ada188

    Ada188
    Aj ja som obzerala taky lacnejsi, pretoze mam maly bytik a maly sikovny vysavac staci. Prosim ta, je tam niekde pisane, ako casto treba ten textilny sacok vymenit? Skoda, ze ho nemas dlhsie... :-) Ale aj tak dik za radu... :-)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dadika
    ...alebo skús tie, čo majú plastové zberné nádržky-umývateľné.....ja by som do textilného už nešla, veď tie papierové predsa nekupuješ každý deň.

    Aj ja som volila tento druh vysavaču a tým odstrániš vrecká , pekná prácička a stojí to za to .

    Summer je offline (nepripojený) Summer

    Summer
    Mam ho uz od vianoc. Vrecko vymenis, ked Ti svieti kontrolka. Mam 3 izbovy byt a vyprazdnujem vrecko kazdych asi 4-5 vysavani. Je to malo alebo moc?

    Ada188 je offline (nepripojený) Ada188

    Ada188
    Sorry, ale asi som to spravne nepochopila, ja som si myslela, ze tie textilne vrecka sa nevyhadzuju, ale ze sa vycistia a vratia na povodne miesto... potom vlastne nie je teoreticky skoro ziadny rozdiel v tom, ci je ten sacok papierovy alebo textilny....

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    teoreticky tam rozdiel je, ze nikdy nevycistis to textilne vrecko tak, ako to papierove. Jedine ked ho vyperies, ale prat ho za kazdym vysypanim nebudes. Inac my mame tiez vysavac, kde bolo textilne vrecko, ktore jednoducho vysypem, a dam naspat, obcas sa po vysypani preperie, a je O.K.
    Inač tie textilne sa moc "nepropaguju" lebo je z papierovych lepsi kseft, najma, ked vysavac stoji v akcii 999 Korun a 5 papierovych vrecok do neho 350 korun, pricom su take malinke, ze pri vacsom byte, resp. dome vyjde na jedno vysavanie 1.
    Dalsia vec je, ze ked je v dome alergik, tak sa jednoznacne doporucuje papierove vrecka pouzivat, pretoze cez tie latkove sa prepusti ten najjemnejsi prach do ovzdusia, pretoze su viac zanesene, a maju vacsie pory. Dokonca som kdesi cital, ze najmenej prachu prepustia do ovzdusia prave vreckove na papierove vrecka s roznymi filtramy, dokonca to bolo viac, ako nadobove vysavace. Osobne by som zobral nejaky kompaktnejsi /aby nebol jak hrniec na zavaranie/ ten nadobovy na suche aj mokre vysavanie. Daju sa uz kupit mam dojem do 3-tisic.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.