Zavrieť

Porady

Reklamácia - faktúra od odberateľa za náklady plynúce z reklamácie

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s nasledujúcou problematikou:

odberateľovi sme dodali nevyhovujúce suroviny. dostali sme reklamáciu, ktorú sme aj uznali, bol vystavený dobropis. Okrem toho nám ešte poslali faktúru s textom - náklady plynúce z reklamácie. Potrebovala by som radu, ako by sa to malo správne zaúčtovať. V odbornej literatúre sa spomínajú iba dobropisy ktoré vystaví dodávateľ.

Môžem to zaúčtovať na 548?
Naposledy upravil nikolett007 : 24.02.15 at 10:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    najskor si over, ci v zmysle zmluvy maju na takuto fakturaciu "naklady plynuce z reklamacie" narok... ak nie, tak im tu fakturu vrat... ak ano, tak to ma charakter zmluvnej pokuty....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikolett007 áno majú nárok, dala som to na účet 548, je to správne? Alebo radšej účtovať na 544?
    martinez ked to das na 544, tak potom podla §21,2,m je to nedanovy vydavok... ak to nie je v zmluve explicitne zahrnute medzi penale alebo pokuty za nedodrzanie urcitych zmluvnych podmienok, tak vzhladom na textaciu "naklady plynuce z reklamacie" by som to riskol a nechal na 548... ahoj
    nikolett007 ďakujem za info pekný deň
      zbaliť

    Reklamácia - faktúra od odberateľa za náklady plynúce z reklamácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.