Zavrieť

Porady

súhlas správcu

Od 1.7. sa stal moj klient platcom DPH a až dnes mi doniesol doklady, kde som zistla, že musím robiť koeficient. Prosim, máte niekto vzor pre "suhlas správcu" aby nám schválil koeficient ? (už ani viac neskor nemohlo byť). Ako ste určili predbežný koeficient ?
Prosím súrne , hlavne ten prepočet, díky moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V §50 - Pomerné odpočítanie dane sa píše...v prípade, že pôjde o nového platiteľa dane a jeho činnosť bude čiastočne podliehať dani a čiastočne bude oslobodená od dane podľa §28 až 41, môže si platiteľ dane .... dohodnúť predbežný koeficient...... Z toho súdim, že sa nemusí dohodnúť.

    Koeficientom prepočíta softvér sám (teda môj áno), keď tie oslobodené sumy zaúčtujem do konkrétneho riadku DP.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Paula, to čo píšeš je uvedené len v komentári PORADCU. V zákone sa hovorí "ak nemožno použiť koeficient z predchadzajúceho roka, určí platiteľ koeficient odhadom so súhlasom správcu dane.
    NIE JE TAM "môže"

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    skúsi mi niekto aj opdovedať na otázky ? Ten koef. prepočíta aj môj softwear, ale neviem čo je predpežný

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Predbežný znamená, že ho odhadneš podľa pomeru jednotlivých oslobodených a neoslobodených činnosti a na konci roka ho dorovnáš.

    Majus je offline (nepripojený) Majus

    holka Majus
    eviketa
    Od 1.7. sa stal moj klient platcom DPH a až dnes mi doniesol doklady, kde som zistla, že musím robiť koeficient. Prosim, máte niekto vzor pre "suhlas správcu" aby nám schválil koeficient ? (už ani viac neskor nemohlo byť). Ako ste určili predbežný koeficient ?
    Prosím súrne , hlavne ten prepočet, díky moc.
    Eviketa, v prílohe Ti posielam náš výpočet koeficientu, keď sme sa stali platcami. Uvádzali sme predpokladané ročné výnosy, aj keď sme platcami od 1.7.04.To sme dali ako prílohu k žiadosti o schválenie. Klasika vo worde napísaná žiadosť na DÚ o schválenie predbežného koeficientu podľa §50, ods. 3.
    Dúfam, že Ti to pomôže. Nezabudni si vypočítať aj odpočítanie dane pri registrácii z majetku podľa §50. To musíš tiež prepočítavať koeficientom, ak ho samozrejme využívaš aj na zdaniteľné aj oslobodné plnenia. Držím palce.Potom napíš ako si to zvládla, ja som z toho mala podobné nervy

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Keďže Eviketu tlačí čas - odovzdala by som DP vypočítané koeficientom tak ako jej softvér urobí. Tento aktuálny koeficient by som si dala na DÚ odsúhlasiť. A ako sa píše vyššie, na konci roka sa to dorovná.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Majus, Paula vrelé dík. Asi nikdy nebudem dosť vďačná tomu, kto mi odporučil túto stránku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.