Zavrieť

Porady

Zanedbaný pozemok

Dobrý deň, mám takýto problém v okolí he jeden pozemok o ktorý nieje starane je zarastený stromy vyschnute a trava nekosena dobrých 8 rokov. Po mojej iniciatíve mi to majiteľ nechce predať. Aké by mali byť mohe ďalšie kroky k tomu aby majiteľ ten pozemok upratal ( nakoľko dobre slovo na nho neplatí), alebo ako ho môžem získať do svojho vlastníctva. Za každú radu Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kontrolu udrziavania pozemkov ma na starosti miestny ci obecny urad, pravdepodobne odbor zivotneho prostredia. Tam sa mozes obratit, ti ho mozu vyzvat na odstranenie aj pripadne pokutovat.

    Ale preco si myslis, ze by ti mal majitel pozemok predat preto, ze ho upozornis na jeho zanedbany stav, skutocne nerozumiem.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    precioso421 Kvôli tomu že vlastne ten pozemok je dosť blízko môjho domu a rád by som ho kúpil kvôli výstavbe garáže.
    ivka70 To je OK, ze by si ho chcel kupit,
    ale aj majitel musi chciet predat.
    Len suvislost s tvojou tuzbou kupit a upozornenim na zanedbany stav pozemku nevidim.
    precioso421 Myslel som ze tym ze je ten pozemok zanedbany dako mi to pomoze pri jeho kupe.
    evuš Nerozmýšlal si "pred iniciatívou" sa slušne majiteľa spýtať napr : Vidím, že pozemok je neudržovaný, nechcete ho náhodou predať ? Získate peniaze a nemusíte sa oň starať.....
    Ak si sa však začal vyhrážať, že má si svoj pozemok "upratať" tak Ti možno robí teraz naschváľ...
    precioso421 Z mojej strany bola komunikácia stále slušná. .. na všetky moje otázky a návrhy bolo z jeho strany len odvrknutie a vyhrážky
    evuš Tak jedine skúsiť obecný úrad, aby ho vyzval na úpravu pozemku, avšak ani to Ti nezaistí, že pozemok Ti bude chcieť predať...
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    To, že je pozemok zanedbaný, ešte neznamená, že ho majiteľ musí predať, alebo že je povinný ho predať. AK ho nechce predať, tak máš smolu.

    A upozorňovanie na to, že je zanedbaný vidím z tvojej strany len ako akt pomsty za to, že ti ho nepredal.

    Alebo ako inak tá zanedbanosť pozemku ťa ohrozuje? Navyše, ak je to typ pozemku lúka alebo záhrada, tak nevidím dôvod, aby to musel aj kosiť.
    precioso421 Ďakujem za komentár, ano stromy na tomto pizemku priamo ohrozujú môj majetok a vstupnu cestu do dvora nakoľko sa po tejto zime naklonili pod ťarchou snehu. A ako som spominal su vyschnute a bojim sa ze sa zlomia a nieco zdemoluju

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Závisí od toho, aký je to pozemok. Ak ide o ornú pôdu, tak zaburením by sa zaoberal okresný úrad. Úrady by sa tiež zaoberali daným stavom v prípade, ak by sa na pozemku (bez ohľadu na jeho určenie) nachádzali rastliny vyvolávajúce alergie podľa príslušného zoznamu.
    Inak by majiteľ musel "upratať" daný pozemok len v prípade, že by súčasný stav ohrozoval napríklad majiteľa susedného pozemku. Ten by musel iniciovať konanie a zároveň by na ňom bolo dôkazné bremeno, že ide o zásah nad mieru primeranú pomerom.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Aké by mali byť mohe ďalšie kroky k tomu aby majiteľ ten pozemok upratal ( nakoľko dobre slovo na nho neplatí), alebo ako ho môžem získať do svojho vlastníctva.
    ...žiadne, nakoľko nemáš šancu.
    Ale pobavil som sa vcelku solídne...tomuto sa vraví a to doslovne..."mafiánske praktiky".

    precioso421 (Dnes 13:56) Z mojej strany bola komunikácia stále slušná. .. na všetky moje otázky a návrhy bolo z jeho strany len odvrknutie a vyhrážky.
    Otázky a návrhy majú aj v slušnom ponímaní neslušný návrh.
    Myslené tak, že si možno šiel so slušnou komunikáciou, akurát ten návrh = navrhovaná cena bola neslušná - neakceptovateľná.

    ...ozaj, nedal si výmeru pozemku, bola by zaujímavá.
    Akú cifru si navrhol, koľko si mu ponúkol za jeden štvorák ? (Poznámka-odpoveď na otázku nejak nečakám...).

    Ak sa niečo stane, tak mu to potom zrátaš aj s úrokmi....teda budeš môcť.
    Veď pomsta je vždy sladká...či ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.