Zavrieť

Porady

mravce v záhrade

Neviete mi niekto poradiť ako sa zbaviť mravcov v záhrade, ničia mi všetky kvety, nosia si na ne vošky a tam si ich pestujú. Už som kúpila aj kriedy proti mravcom, aj sme dávali lepiacu pásku na pníky a nič nepomáha.
Ďakujem za každú radu
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

do záhrady sme na mravčie cestičky nasypaly kypriaci prášok.Vyskúšaj,uvidíš a budeš prekvapená.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Mám overené, aj sóda bicarbóna je overená. Ak ich je veľa, treba párkrát opakovať.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

treba ich obariť vriacou vodou, ale treba moc horúcej vody, lebo treba zničiť kráľovnú
0 0
valulka valulka

valulka je offline (nepripojený) valulka

zdravim vsetkych, ja mam presne ten isty problem s mravcami... len zo dna na den pozeram ako si rozsiruju svoje "bydlisko" v mojej zahradke :-( mam vsak spresnujucu otazku, ci som dobre pochopila. ten kypriaci prasok ani ta soda bikarbona, to netreba zriedit vo vode?? to sa tam proste iba nasype?? dakujem....
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
POZOR ak máte v záhrade okrasné kamene mne tento kypriaci prások urobil doslova galibu nejako to zreagovalo a kamene mi uplne osediveli tak su teraz obyčajne šedivé a nie také pekne riužové ako boli. a mravcov tam mám stale...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Osvedčil sa mi kedysi FORMITOX, malé zelené granulky. Nasypali sa na vrchnák od zavareninovej flaše do tieňa. Mravce sa osťahovali.
Tento prostriedok je údajne na domácich faraónov, ale fungoval aj na veľkých hnedých zahradných.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mravcom v zahrade som nasypala kypriaci prasok, prichutila som im to aj praskovym cukrom, ale nezda sa, ze by im to ublizilo. Behaju si veselo dalej a na tom istom mieste, kde mali tu "dobrotu".
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Dnes som kúpila "Formitox" a hneď nasypala na papierove tanieriky na balkón, lebo nám chodia po brizolite na poschodia do muškátov, a tie malé potvorky ten tanierik "obchádzali", keď som ich pozorovala, no možno mi nechceli dať najavo, aké sú zvedavé...Uvidím, či to zaberie...
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Takto som tiež pozorovala mravce na balkóne, keď som použila kriedu proti mravcom. Spravila som okolo neho kruh a akonáhle sa blížil k tej nakreslenej čiare, tak zmenil smer. Ale asi to pomohlo, lebo ich bolo potom menej. Ale znova som si všimla, že sa už začínajú objavovať, tak budem opäť kresliť.
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Mam vyskušané a odporučam a to nielen proti mravcom aleaj inej havedi a to ja máta pieporna. je to silne aromaticka rastlina a skupinovy hmyz ako mravce sa dohovaraju aj pachmi a tato rastlina im robi problemy. a aj čaj nieje na zahodenie,malý trs tak 15*15 cm mám pod každym stromom a potreba chemie v zahrade vyrazne klesla.
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Ja som zas číatala, že pre mravce sú jedovaté sušené kvasnice. Tak som kúpila 10 balíčkov a porozsýpala na miestach, kde ich bolo najviac. Ale nevidím žiadny účinok. V Novom čase pre ženy je rada, že treba zachopať čerstvú rybu do zeme, smrad ich vraj odoženie. Ale či neodoženie aj susedov záhradkárov. Aspoň sa budem môcť opaľovať, až vyjde slniečko.
0 0
SLAVIA TOOLS SLAVIA TOOLS

SLAVIA TOOLS je offline (nepripojený) SLAVIA TOOLS

Ja mám odskúšaný taký prášok, predávajú v yáhradníctve alebo v drogérii a volá sa ""FERDO" je veľmi účinný.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Práve v sobotu po kosení sme zistili, že máme mravce v celom trávniku.
Asi 100 malých mravenísk. Najskôr mravce boli len vedľa domu v zám. dlažbe- tieto sme poliali formitoxom a teraz toto!
Skúsim toho FERDA. A keď nie- tak trávnik polejem kyselinou fosforečnou !
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Aj mne pekne lezú na nervy, najmä v skalke si vyberú jeden malý krík a okolo kmeňa si navŕšia hlinu až ňou obaľujú aj nízke vetvičky. Horúcu vodu tiež používam, ale len na tie, čo sídlia medzi zámkovou dlažbou. V skalke to robím tak, že hniezdo najprv paličkou rozmetiem a postriekam ich biolitom. Vajíčka im vezmem a dám ich zebričkám - veľmi im chutia :-)
A na vošky mám tento trik. Cez slnečný deň (ale nie najväčšiu horúčavu, až okolo 14.00 hod.) postriekam listy s voškami obyčajnou vodou - cez rozprašovač. Slnko ich potom dokonale vysuší, ale listom a kvetom už neublíži.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Dievčatá, zdá sa, že ten FERDO pomáha. Ozvem sa ešte o týždeň.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Ahojte. Tááák a mravčeky už máme aj v našom domčeku..... Skúšala som
prípravok FERDO, ale je fakt nanič. Už naozaj ma to prestáva baviť.
Mám ich v kuchyni- pri linke a neviem čo s nimi. Aj som ich posypala týmto FERD-om a nič.
Ale aspoň jedna dobrá správa- v trávniku niesú. Ale zato sa presťahovali na jahody a moje okrasné kvety. Veľmi im lahodia moje červené šalvie.
A čo Vy?????? Ako ste na tom??? Účinkuje vôbec niečo????
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Ja tiež ničím mravce v záhradke.Nanosili sa mi do skalky a kvietky sú také biedne a tak čítam a čítam čo robiť s tou háveďou.Najskôr som pokopala do mraveniska a larvy aj so zemou som nabrala do vedra a vyniesla 100 m od našej záhrady. Potom som si narobila do postrekovača KARATE a tým som ich postriekala , posadila som aj tú mätu , kúpila som im LAFAREX a ony potvory jedny sa presťahovali o kus ďalej. Ale je ich podstatne menej.Teraz zbieram "grunt" z kávy a tým polievam dookola okolo kvietka asi to pomáha, lebo ich tam nevidím kde boli , alebo sa zasa presťahovali ďalej. Kúpila som si už aj Biolit na mravce a šváby. Už mi poriadne lezú na nervy tie mravčiská jedny.Také mám biedne tie kvietky a niektoré mi aj vyschli.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ja mám odskúšané domčeky na mravce, dostať to v Tesscu, je to balené po 2 ks. Je v tom niečo čo im chutí a mravce to usilovne nosia do svojno mraveniska a za 2 - 3 dni ich je plno mrtvych vonku. Dať 1 až 2 domčeky do miestnosti a byť trpezlivý, postupne sa zlikviduje celá kolonia. Len ich treba povysávať.
Pekný večer...
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Manual
Ja mám odskúšané domčeky na mravce, dostať to v Tesscu, je to balené po 2 ks. Je v tom niečo čo im chutí a mravce to usilovne nosia do svojno mraveniska a za 2 - 3 dni ich je plno mrtvych vonku. Dať 1 až 2 domčeky do miestnosti a byť trpezlivý, postupne sa zlikviduje celá kolonia. Len ich treba povysávať.
Pekný večer...
Napísali by ste nám ako sa tie domčeky volajú a ako to vyzerá. Pôjdem to pohľadať do Tesca.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Manual, ďakujem za tip a "nádej".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať