Zavrieť

Porady

mravce v záhrade

Neviete mi niekto poradiť ako sa zbaviť mravcov v záhrade, ničia mi všetky kvety, nosia si na ne vošky a tam si ich pestujú. Už som kúpila aj kriedy proti mravcom, aj sme dávali lepiacu pásku na pníky a nič nepomáha.
Ďakujem za každú radu
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

skuku Pozri príspevok
neviete mi niekto poradit, co sa da robit, ked nam po dvore behaju cudzie macky? budia nas skakanim po streche, behaju nam po stole aj stolickach, dufam, ze nie aj po pradle, ktore vonku susime.
mali sme psa, macky k nam nechodili, ale on cele noci stekal, takze sme nemohli spat. teraz sme ho darovali k znamym a macky veselo chodia a nicia nam dvor.
horsie je, ze tie macky zrejme nikomu nepatria, ale suseda ich krmi a chodia k nej asi z celeho mesta, ak nie okresu. a preliezaju aj k nam.
nechcem navody, ako ich odplasit, skor radu, ci sa da niekde podat staznost, a aka institucia by s tym vedela pomoct. policia, mestsky urad... ?
dakujem
A iné zvieratá k tebe nechodia? Vrabce, straky, myši, slimáky, holuby, ....

Divokým a voľne žijúcim zvieratám nezabrániš, aby k tebe chodili. A voči komu sa chceš sťažovať? Podať trestné oznámenie na mačky, že neoprávnene vnikli na tvoj pozemok?

Alebo sa chceš sťažovať na susedu, že ich kŕmi? Je to len a len jej vec, nikto jej to zakázať nemôže. Bohužiaľ to patrí k dvoru a životu na vidieku, rovnako ako kedysi kikiríkajúce kohúty ráno o piatej. Nikomu z klasických dedinčanov to nevadilo. Teraz, tí novousadlíci, čo si myslia, že žijú na dedine, sa sťažujú na všetko - štekajúcich psov, susedovu hydinu, holuby, mačky behajúce po dvore, ...

Buď sa s tým zmieriš, alebo sa treba odsťahovať do bytovky, kde nie sú mačky. Tam budeš mať ale iné problémy...
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Aj tu je dobrý článok ..proti mravcom
http://www.flora.sk/index.php?select...&article_id=66
7 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

K nam sa dostahoval odniekial kocur, najprv som ho plasila a potom som to vzdala a osvojila si ho ) a je pokoj a este som mu zohnala spod vchodu do nasej cukrarne macku, z ujovej zahrady dve vyhodene maciatka a je to rano idyla, ked otvorim dvere, uz ma cakaju a stvorhlasne miaukaju. Takze jednou z moznosti je si macky osvojit... asi to vyriesila aj tvoja suseda takto. ;-)
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

skuku Pozri príspevok
neviete mi niekto poradit, co sa da robit, ked nam po dvore behaju cudzie macky? budia nas skakanim po streche, behaju nam po stole aj stolickach, dufam, ze nie aj po pradle, ktore vonku susime.
mali sme psa, macky k nam nechodili, ale on cele noci stekal, takze sme nemohli spat. teraz sme ho darovali k znamym a macky veselo chodia a nicia nam dvor.
horsie je, ze tie macky zrejme nikomu nepatria, ale suseda ich krmi a chodia k nej asi z celeho mesta, ak nie okresu. a preliezaju aj k nam.
nechcem navody, ako ich odplasit, skor radu, ci sa da niekde podat staznost, a aka institucia by s tym vedela pomoct. policia, mestsky urad... ?
dakujem
Priroda,je priroda... s tym nenarobis nic.
Bud rad, ze tam mas macky,ktore ta nic nestoja a mas pokoj od mysi,potkanov,krtkov, ci inej havede.

Zivot v rodinnom dome so zahradkou je vzdy spojeny so spoluzitim s prirodou... Ma to svoje caro
5 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Volania na prípravok proti mravcom sú tu zúfalé, váhal som, či to napísať....
Jeden môj známy stary včelár používal na zamedzenie prístupu mravcov do svojho včelína prípravok, ktorý je zadarmo a je ho dosť - skrátka ich vždycky obcikal. Mravce utekali preč.
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som skúšala hádam všetko, čo tu bolo spomenuté a mravcov sa nedá zbaviť. Vlani mi niekto poradil obyčajný rafinovaný kryštálový cukor. Mne to pripadalo, že ich skôr vykŕmim, ale na dlhší čas zmizli, potom sa zas objavili. Ale trocha to na chvíľu pomohlo.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

DanielaSĽ Pozri príspevok
My sme kúpili nejakú chémiu..Ferdo Mravec sa to tuším volá..absolútne zbytočne vyhodené peniaze....dvakrát som to nasypala..a mravce lozia vo veľkom....zajtra skúsim ten cukor.
Pripravok Ferdo posobi tak, sa dalej nerozmnozuju , nezabija ich to hned.
Ale aj nasi mravci su uz asi odolni.
Tento rok mam aj ja cely chodnik v skleniku podryty mravcami. Ani len zastat nemozem, hned ich mam po nohach.
Tak som im tie diery zalievala vriacou vodou s octom. Uvidim, ci sa odstahuju, ak nie, asi budem pokracovat...
2 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Uz som to niekde na Porade spominala, posypat kypriacim praskom do peciva, zachvilku su fuc, robim to tak roky, aj vonku, aj v byte, je to lacne, ucinne a rychle.
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

skuku Pozri príspevok
...mali sme psa, macky k nam nechodili, ale on cele noci stekal, takze sme nemohli spat. teraz sme ho darovali k znamym a macky veselo chodia a nicia nam dvor.
dakujem
Aspon vies na koho ten pes, ktoreho ste sa zbavili, stekal..

Macka dvor urcite neznici, maximalne vam tam nechaju nejake exkrementy. Tie ale niekde vo dvore nechaval aj ten pes...
1 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Ja som im mraveniska posypala Stopmravcom. Do par hodin zmizli. Vacsie hniezda som posypala este raz aby zmizli aj ostatne. Mam pokoj vsetky su prec. Urcite sa nejake mami v zahrade zase zastavia a zalozia nove mraveniska, ale tento pripravok je super a mam ho osvedceny. DOPORUCUJEM !!!!
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kamoska1 Pozri príspevok
Yvuska,ja som raz videla,ako drozdici sa hrabu v mravenisku a vyberaju hlavne mravčie vajcia.Ale ani oni už na to nestačia.Hlavne u nas na zahrade,mame susedku,ktora vykrmuje všetky kočky z okolia a tak už mame aj menej vtačikov na zahrade a viacej škodcov aj husenic....
Ja som mraveniska,podla tejto rubriky,popolievala zavarenym octom,pomohlo,najviac na žltych mravcov,tie boli hned hore drdy.

Myslis, ze menej vtakov maju na svedomi iba macky?
Prv byvalo po dedinach ovela viac maciek ako dnes a bolo aj vtakov viacej.

Ale dnes sa zahrady menia na travniky, ovocnych stromov ktore sluzili ako obziva aj vtakom je tiez coraz menej. Ludia si radsej kupia ovocie v hypermarkete. A tie ovocne stromy co na zahradach este su, tak su niekolko krat rocne postrekovane jedmi,co vtakom tiez neprospieva.
A prikrmovat v zime vtakov dnes uz tiez nie je v mode...

Prv ludia likvidovali burinu v zahradach s motykou v rukach. Dnes je jednoduchsie kupit "chemicke, jedovate" postreky a vseto postriekat.
Takze ani tie cervy a larvy nachadajuce sa v otravenej pode nie su zrovna lahodkou pre vtaky.

Takze ja som skor presvedcena, ze ubytok vtakov,,vciel a inych zivocichov maju na svedomi ludia svojim necitlivym pritupom k prirode.
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

do záhrady sme na mravčie cestičky nasypaly kypriaci prášok.Vyskúšaj,uvidíš a budeš prekvapená.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Mám overené, aj sóda bicarbóna je overená. Ak ich je veľa, treba párkrát opakovať.
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

treba ich obariť vriacou vodou, ale treba moc horúcej vody, lebo treba zničiť kráľovnú
0 0
valulka valulka

valulka je offline (nepripojený) valulka

zdravim vsetkych, ja mam presne ten isty problem s mravcami... len zo dna na den pozeram ako si rozsiruju svoje "bydlisko" v mojej zahradke :-( mam vsak spresnujucu otazku, ci som dobre pochopila. ten kypriaci prasok ani ta soda bikarbona, to netreba zriedit vo vode?? to sa tam proste iba nasype?? dakujem....
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
POZOR ak máte v záhrade okrasné kamene mne tento kypriaci prások urobil doslova galibu nejako to zreagovalo a kamene mi uplne osediveli tak su teraz obyčajne šedivé a nie také pekne riužové ako boli. a mravcov tam mám stale...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Osvedčil sa mi kedysi FORMITOX, malé zelené granulky. Nasypali sa na vrchnák od zavareninovej flaše do tieňa. Mravce sa osťahovali.
Tento prostriedok je údajne na domácich faraónov, ale fungoval aj na veľkých hnedých zahradných.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mravcom v zahrade som nasypala kypriaci prasok, prichutila som im to aj praskovym cukrom, ale nezda sa, ze by im to ublizilo. Behaju si veselo dalej a na tom istom mieste, kde mali tu "dobrotu".
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Dnes som kúpila "Formitox" a hneď nasypala na papierove tanieriky na balkón, lebo nám chodia po brizolite na poschodia do muškátov, a tie malé potvorky ten tanierik "obchádzali", keď som ich pozorovala, no možno mi nechceli dať najavo, aké sú zvedavé...Uvidím, či to zaberie...
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Takto som tiež pozorovala mravce na balkóne, keď som použila kriedu proti mravcom. Spravila som okolo neho kruh a akonáhle sa blížil k tej nakreslenej čiare, tak zmenil smer. Ale asi to pomohlo, lebo ich bolo potom menej. Ale znova som si všimla, že sa už začínajú objavovať, tak budem opäť kresliť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať