Zavrieť

Porady

mravce v záhrade

Neviete mi niekto poradiť ako sa zbaviť mravcov v záhrade, ničia mi všetky kvety, nosia si na ne vošky a tam si ich pestujú. Už som kúpila aj kriedy proti mravcom, aj sme dávali lepiacu pásku na pníky a nič nepomáha.
Ďakujem za každú radu
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

vicktor Pozri príspevok
Ano, klinceky = hrebicky. 3 v jednom: aj korenina, aj kvet, aj spojovaci material.

Prvykrat mam papriku - len malo na skusku, ale hned ju mravce objavili.
Pirimor na vosky nezabral. Ani mydlovy roztok. Ponukol som im zmes sody bikarbony s praskovym cukrom. Misticku ignorovali. Tak som to roztrusil do ich trasy pri paprike a pri mravenisku. Najskor tomu nedoverovali a zacali obchadzat. Potom to preskumali a pochodovali skrz. Za dva dni nic neubudlo, na treti (t.j. dnes) to dazd upratal.

Takze musim skusat dalej...
Prášok do pečiva si skúšal? Možno pomôže. Ja som na ne nasadila sliepky a mám vystarané. Keď vyhrabali mravcov, sliepky som odchytila a zavrela tam kde bolo treba.
0 0
gaspi gaspi

gaspi je offline (nepripojený) gaspi

vicktor Pozri príspevok
Ano, klinceky = hrebicky. 3 v jednom: aj korenina, aj kvet, aj spojovaci material.

Prvykrat mam papriku - len malo na skusku, ale hned ju mravce objavili.
Pirimor na vosky nezabral. Ani mydlovy roztok. Ponukol som im zmes sody bikarbony s praskovym cukrom. Misticku ignorovali. Tak som to roztrusil do ich trasy pri paprike a pri mravenisku. Najskor tomu nedoverovali a zacali obchadzat. Potom to preskumali a pochodovali skrz. Za dva dni nic neubudlo, na treti (t.j. dnes) to dazd upratal.

Takze musim skusat dalej...
Ja som tiez skusal najprv Pirimor na papriku, no skoro vobec nezaberal. Tak som kupil Calypso a vosky hned popadali ako hrusky.
Klinceky dokonca vobec neodpudzovali mravce. Odporucam spominany Calypso. Samotne mravce to hadam vzdaju, ked nebude co roznasat.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
petermikuláš Pozri príspevok
nie hrebíčky, mal som na mysli klinčeky ako korenie

Takže aj hrebíčky - závisí od regiónu. Na rozličných miestach sa používajú rozličné názvy... "Podoba hrebíček sa vyskytuje takmer na celom území západoslovenských nárečí s výnimkou okolia Skalice, časti záhorských a maďarských nárečí na juhu západného Slovenska. Patrí do tej vrstvy slovnej zásoby, ktorú označujeme schémou Z:S:V, t. j. na západe sa používa hrabíček, v stredoslovenských nárečiach klinček a na východe hvozdzik alebo klinčok" - svojho času som písala seminárku na túto tému.
No teraz vážne, ako to je s tými (spisovne) klinčekmi? Stačí ich rozhodiť okolo koreňa? V akom množstve? A oplatí sa to vôbec, ak sa mi majú od paprík presťahovať k paradajkám?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pred chvíľou som čítala ako prestať fajčiť a na konci článku boli linky na iné články, medzi nimi tento:
ako sa dohodnúť so zvieratami

Niekto sa zasmeje, niekto si zaťuká na čelo a niekto vyskúša. Niekomu pomôže.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Zavidim Vam Vasich slusnych a spolupracujucich mravcekov.
Na tie moje potvory nezabralo nic z toho, co som sa tu docital.
Zacal som bazalkou, pokracoval skoricou, solou, octom, vriacou vodou, jarovou vodou, vcera som im nasypal akysi antimravci prasok a stale som nevyhral.
Nuz este som nevyskusal naozaj vsetko. Lenze zihlavovym odvarom by som im akurat hojil rany po slano-octo-vriacej apokalypse.

Kto chce, nech cita dalej, mozno bude prekvapeny ako ja:
Skorica ich zastavila, sice vpochodovali do demarkacnej linie, niektori odvazlivci az za polovicu a obratili sa naspat. To vsak trvalo asi hodinku a potom pochopili, ze zvladnu cely prechod. Do vecera uz mali vydupane cesticky.
Aj sol ich paradne zaskocila. Boli bezradni asi minutu a potom zrnko po zrnku odnasali v zuboch prec. Ked som znovu zasypal vchod, rozdelili sa. Niektori odnasali, dalsi budovali vedlajsi vchod. Po dalsich lavinach vybudovali treti. Sol som postriekal vodou z rozprasovaca, aby sa zlepila do glazury. Prehryzli ju a vsetky vchody obnovili...
Snad ten antimravci prasok casom zaberie...
0 0
peres peres

peres je offline (nepripojený) peres

ja som niekde čítal, že na mravce je dobrý BORAX, ale neviem kde ho kúpiť v kamennom obchode,som z okolia Trnavy poradte, keď som skúšal v drogerii a zahradkarstve tak ani nevedeli o čom je reč
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Čo tak ešte skúsiť v lekárni?
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

mravenisko postriekat kvapkami benzinu....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

my sme vlani poliali,aj zapalili-nepomohlo.
tento rk som nasypala hodne prasku na mravce,zabudla som nazov-zmizli z povodneho domceka ,som sa tesila-az na dalsi den som zistila ze sa len o kusok presunuli....potvoraci.
nic na ne nezabera,ani vriaca voda,ani ocot,nic.sliepky by boli super,kolko havede by pozrali.ale ja sa slipok bojim,takze aj keby som hned nebola cez tyzden vo viedni,nemohla by som ich chovat.skoda.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ked sme pred par rokmi kupli zahradu,kde som zakopla motykou, tam bolo mravcacie hniezdo. Behom par sekund som mala nohy dostipane, az no! Mravcov miliony, hruza

Vyskusala som vsetky mozne "overene" recepty na vykynozenie.
Nezabralo nic.
Najucinnejsie sa mi zdalo rozhrabat hniezdo motykou a zaliat vriacou vodou.
Mravcov som sa samozrejme celkom nezbavila,ale vyrazne som obmedzila ich pocet.
Za tie roky som pochopila, ze sa ich uplne nezbavim, ani sa uz o to nepokusam.Naucila som sa s nimi zit, staci mi,ked sa zdrzuju dalej v zahrade.
Zasahujem obvyklym sposobom-vriacou vodou, akurat ked sa zahniezdia pri dome,alebo v sklenniku. Kde sa neda naliat voda, nasypem Ferdo, mravce ho nosia kralovnej a ta zostava neplodna, takze som sa zbavila dalsej generacie...
0 0
mato_98 mato_98

mato_98 je offline (nepripojený) mato_98

Zdravím,
chcem sa zbaviť mravcov v záhrade. Mravce sú na trávniku a raz za týždeň vyjdú na vrch mraveniska. Sú tam mravce a nejaké mušky. Trvá to okol 1 hodiny. Skúšal som chemické prípravky a aj nejaké rady z internetu, bohužial nič nepomohlo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...skús vriacu vodu.....čím viac , tým lepšie ....

...mne pomohla....
0 0
NESSZA NESSZA

NESSZA je offline (nepripojený) NESSZA

SRSŤ ZO PSA.

Táto rada nie je univerzálna, ale pre psíčkarov, ktorí majú dlhostrstých psov, možno prospešná.

Vyčesával som ovčiaka do vedra a srsť v ňom zmokla a pach bol poriadny. Tak som skúsil na miesta, odkiaľ mi mravce v skleníku vychádzali, položiť malé množstvo vyčesanej srsti. Na druhý deň už neboli na svojom mieste, ale presťahované, položil som na nové miesto opäť srsť. Takto som to opakoval, až kým som ich zo skleníka nedostal von.

Síce mám v skleníku vedľa rastlín premočené malé chuchvalce zo srsti, ale aspoň sa môžem po skleníku poprechádzať bez toho, aby ma tie hnusoby hrýzli. Srsť psa neobsahuje žiadne látky, ktoré by boli pre pôdu alebo výsadbu škodlivé.

Skúsim srsť nalepiť na malé jablone namiesto chémie.

Táto rada nie je univerzálna, ale pre psíčkarov, ktorí majú dlhostrstých psov, možno prospešná.
0 0
majik.tilik majik.tilik

majik.tilik je offline (nepripojený) majik.tilik

mne pomohol lokálne aj CIF NA NEREZ
0 0
lackomundi lackomundi

lackomundi je offline (nepripojený) lackomundi

postriekal som zem v skleníku amoniakom...mravce zmizli....ale na ako dlho neviem...
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Tento rok prvý krát nemám v skleníku ani vošku. Medzi papriku som zasadil zeler čo by malo voškám smrdieť a na jar som do mravenísk lial slepačí trus cez noc odstatý vo vode. Asi sa to mravcom nepáčilo alebo vošky odmietli spolupracovať ale nemám ani mravce ani vošky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať