Zavrieť

Porady

Vstavaná rúra – skúsenosti

Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s dnešnými vstavanými rúrami.

Už cca 4 roky mám rúru od electrolux, ktorá má nasledovné funkcie:
Horné/ dolné pečenie
Horné pečenie
Dolné pečenie
Veľký gril
Malý gril
Teplovzdušný ventilátor

A musím sa posťažovať, že tak ako som predtým upiekla koláč, krásny ľahučký nadýchaný, dnes ho za ten svet neviem poriadne dopiecť. Kedysi som mala voľne stojaci sporák Gorenje, ktorý mal funkciu: gril a súčasne horné/dolné pečenie, gril a súčasne horné pečenie, dolné pečenie, gril, ventilátor,... bola proste úžasná.

Tým, že teraz mám horné výhrevné špirály dve a vždy funguje len jedna z nich – prvá obvodová (pečenie) a druhá vnútorná, taká zvlnená (gril) - sa mi pri pečení koláčov upečie obvod/okraj, no stred koláča, nad ktorým je grilovacia (studená) špirála, zostáva stále mokrý. No grilujte koláč... Servisák z electroluxu ma vysmial, že vymeňte recepty!!! Už som skúsila naozaj všeličo...

A ako som si prezerala dnešné vstavané rúry – tuším všetci výrobcovia si myslia, že celé ľudstvo len griluje! A tak sú tam len také funkcie ako som uviedla v úvode. Normálne mám strach si kúpiť druhú rúru, aby som nepochodila rovnako... a riešenie špirál na internetových obrázkoch nie je nafotené...
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja som mala teplovzusnu ruru Mora,tiez vstavanu (ale to je asi jedno),tiez som nebola spokojna. Jedine,na co bola dobra,bolo suche vianocne pecivo . Kolac,ci chlieb nic moc,ked som piekla maso,ci zemiaky,rura bola vnutri velmi vlhka,para stekala az na zem pod sporak.
Teplovzdusnu uz nechcem nikdy!
Teraz mam elektricku,vstavanu Whirpool,druhu obycajnu volne stojacu Amica a obe pecu vyborne.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Prečo si si potom nezadovážila vstavanú rúru rovnakej značky, na akú si bola zvyknutá a s ktorou si bola spokojná? Každá rúra pečie inak, treba si to len odkúšať... Ja osobne pečiem koláče vždy na hornom/dolnom pečení súčasne pri teplote 180 stupňov (zo šľahaného "piškótového" cesta, nie z kysnutého, ani z lístkového...) - čas závisí od stavu v rúre (vidím cez sklo, v rúre sa svieti, nos cíti...). Rúru používam cca pol roka, pečie výborne - výrobcom je electrolux (kupovali sme ju v IKEI ako jej značku - nepoviem Ti presný názov, nechce sa mi hľadať v papieroch). Mamina však má vstavanú rúru electrolux a pečie rovnako výborne. Ani iné výrobky tejto značky nám dosiaľ nerobili starosti - hoci sme skôr siahli po zanussi, ktorých výrobcom je rovnako electrolux... U svokry sme používali rúru Amica i Beko, rovnakým systémom (horné/dolné pečenie na 180 stupňov - čas závisel od stavu v rúre) sme upiekli rovnako výborné koláče...
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
Ahoj, my sme kupili vstavanu s polo-dotykovym displejom ale uz by som taku nekupil, je to zdlhave nieco tam nastavit. Nieje nad klasicke kolecko.Ak to ma byt pekne su aj zasuvacie gombiky.Funkcie by som povedal ze maju vsetky podobne
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

Ano, viem. Mam dotykovu sklokeramicku varnu platnu, a to je obcas cira katastrofa. Castokrat ani nereaguje na dotyk a koleckom by som to mala hned nastavene. Je to sice esteticke, ale neprakticke. A ja som predovsetkym prakticka zena... tiez by som to uz nikdy viac nechcela. A preto aj ruru hladam predovsetkym na manualne nastavovanie - tlacitka a kolecka.
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

81janka
Prečo si si potom nezadovážila vstavanú rúru rovnakej značky, na akú si bola zvyknutá a s ktorou si bola spokojná? Každá rúra pečie inak, treba si to len odkúšať... Ja osobne pečiem koláče vždy na hornom/dolnom pečení súčasne pri teplote 180 stupňov (zo šľahaného "piškótového" cesta, nie z kysnutého, ani z lístkového...) - čas závisí od stavu v rúre (vidím cez sklo, v rúre sa svieti, nos cíti...). Rúru používam cca pol roka, pečie výborne - výrobcom je electrolux (kupovali sme ju v IKEI ako jej značku - nepoviem Ti presný názov, nechce sa mi hľadať v papieroch). Mamina však má vstavanú rúru electrolux a pečie rovnako výborne. Ani iné výrobky tejto značky nám dosiaľ nerobili starosti - hoci sme skôr siahli po zanussi, ktorých výrobcom je rovnako electrolux... U svokry sme používali rúru Amica i Beko, rovnakým systémom (horné/dolné pečenie na 180 stupňov - čas závisel od stavu v rúre) sme upiekli rovnako výborné koláče...
To je pravda, ale ten fantasticky sporak bol volne stojaci a my sme sa stahovali a nechali sme ho tam. Keby som vedela, ze podobny uz nezozeniem, urcite by som ho brala so sebou! V novom sme upravovali kuch.linku a davali sme zabudovanu ruru - a kupili tuto nestastnicu. Vsak aj ja peciem vylucne na hornom/dolnom, ale stred kolaca je nedopeceny mokry. Preco? Asi preto, ze ked pecie tak horuca (aktivna) iba obvodova spirala a vnutorna, co je ponad stred plechu je studena (grilovacia)... okraj uz davno upeceny a stred nie. A taku uz viac nechcem. Vsetky spotrebice mam od electroluxu a fakt spokojna som iba s umyvackou riadu a odsavacom par. Ostatne su pre mna hlbokym sklamanim. Mozno som len nemala stastie.
0 0
Hakika Hakika

Hakika je offline (nepripojený) Hakika

Ja mám vstavanú Electrolux rúru teplovdušnú a nič lepšie som ešte nemala. A to v nej pečiem od chleba počnúc po rôzne cesto - piškótové aj kysnuté. Nemám poňatia prečo ti nefunguje tak ako treba. Neskúšala si piecť s teplovzdušnou funkciou ? Ono by to malo ten horúci vzduch premiešavať.
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

Hakika
Ja mám vstavanú Electrolux rúru teplovdušnú a nič lepšie som ešte nemala. A to v nej pečiem od chleba počnúc po rôzne cesto - piškótové aj kysnuté. Nemám poňatia prečo ti nefunguje tak ako treba. Neskúšala si piecť s teplovzdušnou funkciou ? Ono by to malo ten horúci vzduch premiešavať.
Ano, aj tak mi radili a kolac bol z toho cudny, vysuseny - hlavne okraje a stred stale nic moc.
Zaujimalo by ma gazdinky, ked zapnete ruru, iba na horne/dolne pri hore uvedenom rozlozeni funkcii (cize gril tam na gombiku v kombinacii horne/dolne nebude), ci sa vam zapnu obe spiraly (tie co ich vidno hore), alebo len jedna...
Naposledy upravil Vincentka : 27.02.15 at 07:46
0 0
sosak sosak

sosak je offline (nepripojený) sosak

Námatkou som vybral vstavanú rúru a funkcie sú :

Spodný ohrev – na pečenie koláčov s chrumkavým spodkom alebo kôrkou a na zaváranie potravín
Ventilátor s grilom (infrapečenie) – na pečenie veľkých kusov mäsa
Ventilátor s grilom (infrapečenie) + spodný ohrev – dolný vykurovací článok a vykurovací článok grilu zaisťujú priamy ohrev a ventilátor cirkuluje horúci vzduch na pečenie náplne pizze či koláčov
Kruhové teleso + ventilátor – na pečenie mäsa alebo múčnych jedál pri rovnakej teplote na niekoľkých roštoch bez miešania vôní
Gril – na grilovanie malého množstva plochých kúskov uprostred roštu, na opekanie hrianok
Horný + spodný ohrev – na pečenie múčnych jedál a mäsa na jednej úrovni rúry, horné a dolné vyhrievacie články pracujú súčasne
Vrchný ohrev + gril – na grilovanie plochých kusov vo veľkom množstve.

Rozmrazovanie

https://www.mall.sk/samostatne-rury/...lux-eob43430ow

Je treba si odskúšať piecť koláče aj pri infrapečení, kde je v činnosti aj ventilátor, zabezpečujúci rovnakú teplotu v celej rúre. Ďalšia možnosť pri pečení koláčov je možnosť použiť kruhové vyhrievacie teleso, ktoré nie je vidieť, lebo je umiestnené za ventilátorom, túto funkciu používame a koláče sú upečené rovnomerne, aj v strede.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

my sme mali po svokre staru Siemens a hoci je tato znacka velmi draha,hladali sme ju i do novej kuchyne.
no ale na slovensku ju v ponuke nemali,tak sme vzali AEG.
a staru Siemensku somm nainstalovala v garazi,ked cosi smradlave varim,tak tam :-D
Nova rura je uzasna,dokonala-pre mna.
vsetko sa da krasne vybrat,zapnem pyrolyticke cistenie a zu sa aj cisti.pred tym ju len utriem vlhkym vechtikom a po cisteni znova vytriem vlhkym vechtikom.ziadna chemia,ziadne zodrane ruky,ziadne smrady....


pecenie je vynikajuce ci uz na vrchne-spodne klasicke pecenie,ci teplovzdusne alebo Turbo gril.vsetko super,na pizzu pouzivam spodne pecenie,na pripecenie mäsa zase vrchne,na rybky klasicky gril.neni Problem.
najlepsie je ze upeciem jednym vrzom aj dve piskoty alebo aj 3 plechy vianocneho pecicva alebo na spodu mäso,na vrchu zemiaky.....je priestranna a vykonna.no zazrak.

Mama si do kuchyne kupila nieco obdobne od Zanussi,jej rura ma zase System parneho cistenia.
rovnako vyborna na vseetko.

nechapem co za ruru to mas-skus to reklamovat alebo napis vyrobcovi.
Naposledy upravil osky : 04.03.15 at 20:15
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

Samozrejme, ze som to riesila v podstate kratko po zakupeni, bola este cerstvo v zaruke. Prisiel majster zo servisu a ten skusil nieco s elektrikou a potom zahlasil, ze ked elektrika funguje, tak jej nic nie je a ja mam vymenit recepty...
Uz preslo par dni od zadani temy a ja som si bola medzitym fyzicky popozerat rury (otvarala som kazdu jednu, co tam bola) a nakoniec som si vybrala znovu electrolux (cim nie som vobec nadsena), ale mala iba jednu hornu spiralu, zvlnenu ponad celu plochu rury, cize je tam predpoklad, ze by sa mi uz toto nemalo opakovat. Dufam! Niekedy v aprili ju prvy krat vyskusam a urcite dam vediet, ako som spokojna. A tiez rozhodujuci bol vykon, kedze cim vyssi, tym bude rura vykonnejsia. Snad.
Je zaujimave, ze electrolux si ludia v podstate chvalia - asi som nemala stastie... som zvedava ako teraz.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

elektrolux je vo vseobecnosti vraj dobra znacka-osobne skusenosti nemam,len som prekvapena,ked vies ze si s tou znackou spokojna nebola,preco znova? ja by som si este popozerala na nete dake referencie na tie rury a mozno aj popis jednotlivych modelov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať