Zavrieť

Porady

Kúpeľná liečba a PN pri invalidnom dôchodku.

Dobrý deň.

Mám 45% inv.dôchodok na reumatoidnú artritídu - III.štádium a ešte pracujem.Mám ísť do kúpeľov,tak chcem poprosiť niekoho o informáciu, či môžem ísť počas kúpeľov na PN na túto diagnózu.Veľmi pekne ďakujem za každú informáciu.
veronikasad si zamestnaná na pracovnú zmluvu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kúpeľnú liečbu navrhuje ošetrujúci (odborný) lekár na základe zdravotného stavu poistenca. Lekár vyplní tlačivo „Návrh na kúpeľnú starostlivosť“ (ďalej len Návrh) a k Návrhu priloží potrebné výsledky vyšetrení, prípadne odporúčania.

    https://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostlivost/

    Vyplnený návrh na kúpelnú liečbu odovzdáš v prísl. pobočke zdravotnej poisťovne, ktorá rozhodne, či ti pridelí poukaz skupiny A alebo B.
    V prípade schválenia poukazu skupiny A, ak si nemocensky poistená zo zamestnania, môžeš KL absolvovať na PN-ku.
    rozborova Ja mám toto všetko za sebou,mám aj termín nástupu v skupine A.Nemám však už toľko dovolenky,tak potrebujem vedieť,či mi lekár môže vypísať PN na túto diagnózu,na ktorú mám invalidný dôchodok.
    veronikasad Ak máš A-čko, máš nárok na nemocenské na celý pobyt v kúpeloch. Pri B-čku by si musela čerpať dovolenku.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    PN-ku Ti vystavia v kúpeľoch.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    http://jaspi.justice.gov.sk/jaspidd/vzory/007661Pr.pdf
    Podľa tohto zoznamu áno (str.8,druhý riadok),pozri si Dg.
    rozborova Veľmi pekne ďakujem.
    Peggynka 11.08.15 17:55 odstránil(a) z Porady

    Kúpeľná liečba a PN pri invalidnom dôchodku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.