Zavrieť

Porady

oneskorená registrácia DIČ - sankcie

Dobrý deň,
popri štúdiu vykonávam osobnú asistenciu asi od roku 2011. Dátum uzavretia svojej prvej zmluvy v rámci asistencie neviem, pretože pracujem na základe inej (s iným človekom). V žiadnom z rokov 2011 - 2013 som nedosiahla súčet príjmov vo výške povinného podania daňového priznania a príjem z asistencie bol okolo 600€/rok. Daňové rpiznanie som podávala iba za rok 2013, bez uvedenia príjmov za asistenciu.
.
V roku 2014 mi bolo pridelené DIČ (kvôli inej práci) a následne bolo zrušené vo februári 2015. Za rok 2014 je môj príjem z asistencie však cca 2300€ (a teda presahuje 1901,67€ na povinné podanie DP za asistenciu). Celkový príjem je tesne pod 3803,33€ (nezdaniteľnú časť základu). DP mám povinnosť podať, keďže v danom roku som mala aktívne DIČ.

.
Ako uviesť príjem z osobnej asistencie do DP, keďže som nemala pridelené DIČ za týmto účelom? Aké sankcie mi hrozia za nezaregistrovanie sa?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    oneskorená registrácia DIČ - sankcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.