Zavrieť

Porady

dedicske konanie rodica

mama dostala predvolanie na dedicske konanie po svojom bratovi ktoreho zabili,zostalo po nom 1/4 domu a vela dlhov,vsetko vybavovala mamina sestra nakolko mama je uz starsia a chora nic jej ani druhej setre nepovedala co povybavovala len odkazala mame ze si ma doniest peniaze a adresy mna a mojej sestry mna by zaujimalo naco by mala mat adresy nas a ako ma postupovat ked nebude mat na zaplatenie poplatkov
Chobot jana, nauč sa písať vo vetách. Takýto zhluk slov je ťažko zrozumiteľný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Treba asi pripomenúť,že za dlhy zodpovedáte len do výšky hodnoty dedičstva:
    ak hodnota dedičstva, ktoré nadobudnete je menšia ako výška veriteľových pohľadávok, ste povinní uhradiť len výšku pohľadávky do výšky hodnoty nadobudnutého dedičstva, zvyšok dlhu zaniká.A aj z tohto hľadiska treba zvážiť svoje rozhodnutie.
    terezyk "!"" ak hodnota dedičstva, ktoré nadobudnete je menšia ako výška veriteľových pohľadávok ""

    tak to nekomplikujem a dedičstva sa vzdám
    ivka70 To je trochu problem, ak sa dedi 1/4 domu, kde dedici su vlastnikmi 3/4.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mamina sestra asi predpoklada, ze mama sa vzda dedicstva a potom nasleduju ako dedici jej deti, teda asi ty a sestra.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jana 44 dakujem, to som predpokladala,ale ani ja ani sestra nemame o toto decistvo zaujem
    Ice dive no otázkou je, v akej výške sú dlhy a v akej výške je hodnota tej 1/4 domu... ďalšia vec ak bratovi patrila 1/4 domu komu patrili zvyšné 3/4? predpokladám že mama aj sestra majú po 1/4... takže by som sa zamyslel, kto býva v tom dome, aby sa nestalo, že týmto zriekaním sa dedičstva vybavíte niekomu v dome neželaného spoluvlastníka alebo ho pripravíte o strechu nad hlavou..
    Jana 44 ano zvysne 3/4 patria sestram,v dome byval len nebohy brat,pozemky pod domom su ale nevysporiadane,dom je stary a teraz prazdny,ich brat ale nechal pomerne vela dlhov
    Chobot TReba sa pýtať u tých maminých sestier. Alebo ísť na dedičské konanie, či k notárovi.
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak chcete odmietnuť dedičtvo, nesmie sa zmeškať lehota.
    Ak však dedičia už vlastnia 3/4 domu, asi nenechajú 1/4 štátu, štát tiež zodpovedá za dlhy. Ak by to chceli od štátu neskôr odkúpiť, štát by chcel aspoň toľko, koľko by platil dlhy.

    Možno uzavrieť aj dedičskú dohodu.


    § 463 obč. zák.
    (1) Dedič môže dedičstvo odmietnuť. Odmietnutie sa musí stať ústnym vyhlásením na súde alebo písomným vyhlásením jemu zaslaným.
    (2) Zástupca dediča môže za neho dedičstvo odmietnuť len podľa plnomocenstva, ktoré ho na to výslovne oprávňuje.
    § 464
    Vyhlásenie o odmietnutí dedičstva môže dedič urobiť len do jedného mesiaca odo dňa, keď bol súdom o práve dedičstvo odmietnuť a o následkoch odmietnutia upovedomený. Z dôležitých dôvodov môže súd túto lehotu predĺžiť.
    § 472
    (1) Štát, ktorému dedičstvo pripadlo, zodpovedá za poručiteľove dlhy a za primerané náklady jeho pohrebu rovnako ako dedič.

    dedicske konanie rodica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.